Προς το περιεχόμενο

Το Apple A11X SoC θα διαθέτει πιθανότατα οκταπύρηνο επεξεργαστή


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορει να μου εξηγησει γιατι οι αλλες εταιρειες στα chip ειναι ενα βημα παντα εμπρος απο την apple και γιατι τα κινητα της εχουν υψηλο δεικτη sar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ. Τώρα ως σωστός επαγγελματίας που είμαι, έφτασε η ώρα να κουμπώσω το S8 μου στο Dex (όλοι Dex έχουμε στο γραφείο γιατί τα καταργήσαμε τα PC) και να συνεχίσω τη δουλειά μου.

 

Ξανακοίταξε το καλύτερα πάντως γιατί δεν με έπεισες... Πιο προσεκτικά. 

Μην τα λές σε μένα αυτά...στον Mod που μας ποστάρει benchmarks απο 4k video editing σε Iphone...

Κατα άλλα αυτό που είπα ισχύει. Επαγγελματικό και μάλιστα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ για όσους δεν έχουν pc και δεν είναι λίγοι. 

Όταν το βάλει η Apple όμως θα έχεις πάθει αμνησία και θα λές άλλα...γνωστά. Μην τα ξαναλέμε.

Θα ήθελες να έχεις DeX σε Iphone αλλά δυστυχώς όταν χαιδεύεις αυτιά και δεν ασκείς κριτική, αλλά δίνεις 1400 για σαπάκια, αυτά θα παίρνεις.

 

υγ: Κρατώ Screenshot για να σου το βάλω στο πρόσωπο την επόμενη φορά που η Apple θα κάνει αντίστοιχο ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ copy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να στρώσω τι ακριβώς με το XT?

να υποθέσω είσαι και εκεί ειδήμων ή είναι η μόνη μοτοσυκλέτα που ήξερες και είπες να πείς κάτι ?

Δεν εχω πουλήσει μουρη εδω μέσα, σε πλήρη αντίθεση με κάποιους, και το ειπα με μπόλικη δόση χιουμορ γνωριζοντας από πρωτο χέρι την αξιοπιστία και την πρακτικότητα της XT, σε συνδιασμό με τους πολλούς περιορισμούς που σου παρέχει ταυτόχρονα. Αλλά αν ειναι να μειώσεις κάποιον για να πάρεις αξία, bring it on... Be my guest. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μην τα λές σε μένα αυτά...στον Mod που μας ποστάρει benchmarks απο 4k video editing σε Iphone...

Κατα άλλα αυτό που είπα ισχύει. Επαγγελματικό και μάλιστα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ για όσους δεν έχουν pc και δεν είναι λίγοι. 

Όταν το βάλει η Apple όμως θα έχεις πάθει αμνησία και θα λές άλλα...γνωστά. Μην τα ξαναλέμε.

Θα ήθελες να έχεις DeX σε Iphone αλλά δυστυχώς όταν χαιδεύεις αυτιά και δεν ασκείς κριτική, αλλά δίνεις 1400 για σαπάκια, αυτά θα παίρνεις.

 

υγ: Κρατώ Screenshot για να σου το βάλω στο πρόσωπο την επόμενη φορά που η Apple θα κάνει αντίστοιχο ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ copy.

Δεν χρειάζεται ιδιαίτερη σκέψη για να καταλάβεις πως τα benchmarks χρησιμοποιουν κάποιες τεχνικές για να υπάρχει κοινό μέτρο σύγκρισης με διάφορες συσκευές και λειτουργικά. Σε αντίθεση με τα μπακαλιστικα που χαίρεστε να βλέπετε με κάποιον που ανοιγοκλείνει εφαρμογές με το δάχτυλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω πουλήσει μουρη εδω μέσα, σε πλήρη αντίθεση με κάποιους, και το ειπα με μπόλικη δόση χιουμορ γνωριζοντας από πρωτο χέρι την αξιοπιστία και την πρακτικότητα της XT, σε συνδιασμό με τους πολλούς περιορισμούς που σου παρέχει ταυτόχρονα. Αλλά αν ειναι να μειώσεις κάποιον για να πάρεις αξία, bring it on... Be my guest. 

 

 

επειδή δεν σε ξέρω και δεν με ξέρεις , συνεννοούμαστε απρόσωπα με τα γραπτά μας εδώ.

 

όταν λες λοιπόν σε κάποιον, να στρώσει , ειδικά χωρίς κανένα χαμογελάκι - emoji, μπορεί εύκολα να παρεξηγηθεί η έκφραση

όπως κατάλααβες λοιπόν δεν έχω σκοπό να μειώσω κανέναν

 

τώρα στο προκείμενο και για να είμαστε ontopic...

 

 

 

 

 

 

 

αν θες αξιοπιστία και πρακτικότητα

πάρε scooter και όχι ΧΤ  :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν σίγουρος billdanos ότι δεν θα είχες αντιμετωπίσει ούτε ένα πρόβλημα και είμαι σίγουρος ότι δεν θα αντιμετωπίσεις ούτε και στο μέλλον :) .

Έχεις δίκιο ότι αλλάζουν αρκετά πράγματα σύμφωνα με τη χρήση αλλά κάποια bug από αυτά που ανέφερα ίσως να τα είχες κι εσύ και απλά να μην τα παρατήρησες (όπως το icloud backup).

 

Έχετε δοκιμάσει να αντιγράψετε παραπάνω από ένα αρχείο ταυτόχρονα μέσω του files σε άλλη εφαρμογή; Για δοκιμάστε να αντιγράψετε πχ 2 αρχεία κειμένου σε οποιαδήποτε 3d party εφαρμογή...

Σας ανοίγουν τα youtube videos μέσω της εφαρμογής ή κατευθείαν μέσα από safari χωρίς να δίνεται η δυνατότητα αλλαγής ανάλυσης;

 

Και πίστεψε με billdanos εμένα προσωπικά αυτό που θα με έκανε να νιώσω καλά θα ήταν να λειτουργεί απροβλημάτιστα η συσκευή μου και όχι και άλλοι να αντιμετωπίζουν τα ίδια προβλήματα με εμένα. Εσένα από ότι κατάλαβα θα σε έκανε να νιώσεις καλά να έλεγαν όλοι ότι στο ios 11 τα πάντα είναι τέλεια και στο X έγινε ακόμα καλύτερα κάτι που μακάρι να ίσχυε αλλά δεν..μία βόλτα σε forums όπως του macrumors.com ή iphonehellas αρκεί.

 

Συγγνώμη για το offtopic.

 

για κάποιος χρήστες, δεν είναι "bugs", είναι "features".

 

Όπως το σχεδιαστικό έκτρωμα του κουτσουρεμένου μαύρου πλαισίου στην οθόνη του X, πράγμα το οποίο το xiaomi mi mix το έχει χειριστεί μακράν κομψότερα, κοντά ένα χρόνο πριν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tsakfot εχεις δικιο, και με συγχωρεις γιαυτο. Απλα σιχαινομαι τα emoji, εκτος και αν ειναι απο αυτα τα καινουρια μηλοanimoji που ειναι τελειως καινοτομα και wow !!! ;p

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται ιδιαίτερη σκέψη για να καταλάβεις πως τα benchmarks χρησιμοποιουν κάποιες τεχνικές για να υπάρχει κοινό μέτρο σύγκρισης με διάφορες συσκευές και λειτουργικά. Σε αντίθεση με τα μπακαλιστικα που χαίρεστε να βλέπετε με κάποιον που ανοιγοκλείνει εφαρμογές με το δάχτυλο...

Eπίσης δεν χρειάζεται ιδιαίτερη σκέψη για να καταλάβεις οτι όλα αυτά είναι περιττά και μάρκετινγκ.

Ούτε 4k editing, converting θα κάνει κάποιος σε 5' οθόνης ούτε θα τρώει μπαταρία άσκοπα και θα καίει επεξεργαστές που δεν φτιαχτήκανε για τέτοιες εργασίες. Τα μπακαλίστικα τα αγοράζετε 1400...

Για ποιά μιλάς εσύ, ειλικρινά δεν έχω ιδέα.

Διαφωνείς οτι ένα DeX στο Iphone θα έλυνε πρακτικά και καθημερινά εκατομμύρια τα χέρια αλλά και τα μάτια χρηστών;

Απλά ο εγωισμός είναι δύσκολο πράγμα, και σε γενικές γραμμές όταν δεν έχετε τι να πείτε διαγράφετε μηνύματα και λέμε άλλα λόγια ν'αγαπιόμαστε...

Τί και άν κάνω μία εργασία σε 1 λεπτό τί σε 2;

Ακόμη δεν γνώρισα άτομο 24/7 να κάνει σε κινητό 2 και 3 ώρες αρχεία editing.

Αλλά ξέχασα...όλοι οι Pro μόνο στα μηλογήπεδα βρίσκονται. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραγουδά φίλτατε...αν ήταν έτσι θα είχε φτιάξει τσιπ για mac os desktop χρόνια τώρα και δεν θα έβαζε της Ιντελ ..καλή σου νύχτα .Υ.Γ αυτό το τσιπ που λέει τώρα είναι η αναβάθμιση του υπάρχουν που κυκλοφορεί με τα ποσά προβλήματα..Καλημέρα...

Τα καλυτερα chips για Desktop τα βγαζει (ακομα) η Intel.

Δεν διαφωνουμε καπου.

 

Αλλα αν δεν κανω λαθος σχολιαζουμε chip για mobile συσκευες.

Καλημερα ειπαμε; Καφε θα παρεις;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα καλυτερα chips για Desktop τα βγαζει (ακομα) η Intel.

Δεν διαφωνουμε καπου.

 

Αλλα αν δεν κανω λαθος σχολιαζουμε chip για mobile συσκευες.

Καλημερα ειπαμε; Καφε θα παρεις;

Δεν κατάλαβες το Point του φίλου.

Geekbench single 4250 και Multi 10000 και κάτι ψηλά.

Δές αντίστοιχους Intel με ανάλογα σκόρς. Νομίζεις οτι ο Α11 μπορεί να συγκριθεί με τους intel desktop ή ο Α12-Α13-Α14 μπορεί να μπεί σε Mac?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

για κάποιος χρήστες, δεν είναι "bugs", είναι "features".

 

Όπως το σχεδιαστικό έκτρωμα του κουτσουρεμένου μαύρου πλαισίου στην οθόνη του X, πράγμα το οποίο το xiaomi mi mix το έχει χειριστεί μακράν κομψότερα, κοντά ένα χρόνο πριν.

Λες αυτό με τη σάπια κάμερα πίσω και τη μπροστινή στο πιο λάθος μέρος? Πόσα πούλησε?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες αυτό με τη σάπια κάμερα πίσω και τη μπροστινή στο πιο λάθος μέρος? Πόσα πούλησε?

Λάθος σύγκριση...

Επειδή τα μαντρωμένα πουλάνε νεφρά για να αγοράσουν ένα Iphone δεν σημαίνει οτι και στο android που έχει στα 500 ευρώ άλλες 100 συσκευές θα πουλούσε η xiaomi.

Για σκέψου λίγο τους συσχετισμούς...

Όλα δεν μπαίνουν στο ίδιο σακί με γνώμονα τις πωλήσεις.

Και η ferrari ή η mustag πουλάει λίγα κομμάτια. Αυτό σημαίνει οτι είναι σάπια με αυτή την λογική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Λάθος σύγκριση...

Επειδή τα μαντρωμένα πουλάνε νεφρά για να αγοράσουν ένα Iphone δεν σημαίνει οτι και στο android που έχει στα 500 ευρώ άλλες 100 συσκευές θα πουλούσε η xiaomi;

Για σκέψου λίγο τους συσχετισμούς...

Αγαπητέ δεν καταδέχομαι να πιάνω στα χέρια μου συσκευές που δεν με ικανοποιούν. Άλλοι βολεύονται και κάνουν μια χαρά τη δουλειά τους. Άλλοι τρελαίνονται για μπάμιες, εγώ ξερναω. Τι να κάνουμε τώρα.

 

Κάνω όλες μου τις δουλειές με τα προϊόντα της apple, βγάζω λεφτά από αυτά και ταυτόχρονα τα αξιοποιώ για πιο χαλαρά πραγματα στο σπίτι. Ταυτόχρονα όλα αυτά συνεργάζονται στο σπίτι και με windows 10 και με Android tablet και με Apple TV και με Android TV. Και έτσι μπορώ να έχω μια ολοκληρωμένη άποψη σχετικά με αυτά που με εξυπηρετούν περισσότερο.

 

Δεν εκραξα τίποτα πριν το χρησιμοποιήσω. Πρώτα είμαι gadget άκιας και μετά apple fan boy. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...