Προς το περιεχόμενο

Απόσυρση από το YouTube χιλιάδων βίντεο στρατολόγου τζιχαντιστών


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά, είναι καλή η ελευθερία του λόγου.

Όταν όμως η άποψη κάποιου είναι υπέρ αξιόποινων πράξεων, ακόμα και αν δεν τις πράττει ο ίδιος, τότε δε μιλάμε για ελευθερία λόγου.

Παραδείγματα.

Κάποιος δε κάνει σεξ με παιδάκια αλλά πιστεύει και διακυρήττει ενεργά και φανερά ότι είναι σωστό να γίνεται.

Θα τον αφήσουμε λόγω της δημοκρατίας μας και της ελευθερίας του λόγου μας;

Κάποιος δε κόβει κεφάλια απίστων αλλα διακυρήττει φανερά ότι έτσι πρέπει να γίνει.

Θα τον αφήσουμε λόγω της δημοκρατίας μας και της ελευθερίας του λόγου μας;

Κάποιος πιστεύει και κυρήττει παντού ότι πρέπει να δέρνουμε τους γκέι μέχρι να αλλάξουν αλλά δεν το κάνει ποτε ο ίδιος.

Αυτό είναι ελευθερία άποψης; να τον αφήσουμε λόγω δημοκρατίας;

 

Ελευθερία υπάρχει όταν μπορεί ο καθένας να πει ελεύθερα τη γνώμη του χωρίς συνέπειες. ΟΠΟΙΑ κι αν είναι αυτή. Δεν λέω πως κάτι τέτοιο θα μου άρεσε, απλά λέω ότι αν υποστηρίζεις κάτι τέτοιο, θα πρέπει να είσαι έτοιμος να υποστείς τις συνέπειες και όχι απλά να χρησιμοποιείς τον όρο επειδή σου αρέσει. Η λέξη ελευθερία δεν δέχεται αστεράκια και διευκρινήσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1) Κάποιος δε κάνει σεξ με παιδάκια αλλά πιστεύει και διακυρήττει ενεργά και φανερά ότι είναι σωστό να γίνεται.

2) Κάποιος πιστεύει και κυρήττει παντού ότι πρέπει να δέρνουμε τους γκέι μέχρι να αλλάξουν αλλά δεν το κάνει ποτε ο ίδιος.

Και γιατι το 1 να υπερισχυει του 2;

Το ιδιο κανουν και οι γκει εξαλλου λεγοντας πως ειναι σωστο να γινεται κλπ, κλπ.

Το 1 σε καποιες χωρες ειναι νομιμο σε καποιες αλλες χωρες δεν ειναι.

Το 2 σε καποιες χωρες ειναι νομιμο σε καποιες αλλες χωρες δεν ειναι.

 

Αν εγω σκοτωσω σκυλο και τον φαω στην Ελλαδα θα με πανε μεσα.. Αν σκοτωσω γουρουνι δεν θα με πανε αλλα θα ρθουν να φανε.

Αν εγω σκοτωσω σκυλο και τον φαω στην Κινα θα ρθουν να φανε. Αν σκοτωσω γουρουνι για να το φαω στο πακισταν θα με σκοτωσουν.

 

Οπως καταλαβαινεις το τι θεωρεις εσυ και εγω σωστο δεν εχει καμια σημασια για την ελευθερια του λογου. Η πραξη πρεπει να καταδικαζεται και οχι η ελευθερια του λογου.

Βρες μου τι ειναι αυτος που κατεβαζει/απογορευει την ελευθερια του λογου..

Να σε βοηθησω... ΦΑΣΙΣΤΑΣ :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κρατικοδιαιτους επαναστατες με εκατομμυρια στο εξωτερικο που απαιτουνε ρηξη

 

Aν ο άνθρωπος φέρει περιορισμένη αντίληψη ή παρωπίδες, διαβάζει για τα εκατομμύρια του Αλαφούζου-Σκάι-Καθημερινής και της συζύγου Κούλη στις offshore των Paradise Papers και κράζει "εκατομμυριούχους του εξωτερικού που ζητάνε ρήξη". Βγήκε στη δημοσιότητα η λίστα των ονομάτων,όποιος έχει μυαλό μπορεί να τη δει και να βρει πόσους "οπαδούς της ρήξης" και πόσους της "μνημονιακής κανονικότητας" θα ανακαλύψει μέσα. Εγώ δεν ασχολούμαι άλλο, pardonne moi αλλά έχω καλύτερα πράγματα να κάνω με το χρόνο μου από το να ενημερώνω ψεκασμένους. Καλή λευτεριά από την "σοβιετία". Μ'έναν πόνο, που λένε και στις εγκύους.  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν ο άνθρωπος φέρει περιορισμένη αντίληψη ή παρωπίδες, διαβάζει για τα εκατομμύρια του Αλαφούζου-Σκάι-Καθημερινής και της συζύγου Κούλη στις offshore των Paradise Papers και κράζει "εκατομμυριούχους του εξωτερικού που ζητάνε ρήξη". Βγήκε στη δημοσιότητα η λίστα των ονομάτων,όποιος έχει μυαλό μπορεί να τη δει και να βρει πόσους "οπαδούς της ρήξης" και πόσους της "μνημονιακής κανονικότητας" θα ανακαλύψει μέσα. Εγώ δεν ασχολούμαι άλλο, pardonne moi αλλά έχω καλύτερα πράγματα να κάνω με το χρόνο μου από το να ενημερώνω ψεκασμένους. Καλή λευτεριά από την "σοβιετία". Μ'έναν πόνο, που λένε και στις εγκύους.  :P

 Σε 1-2 χρονια θα εχω φυγει, οι περισσοτεροι σαν και 'μενα το εχουν ηδη κανει. Αν εχεις δικιο και ειμαστε εμεις το προβλημα θα περασεις καλυτερα. Αν εχω δικιο εγω θα πεινασεις. Μ'ενα πονο και σε 'σενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...