Προς το περιεχόμενο

Δίλημμα άμεση απάντηση


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το μονο πλεονεκτημα που εχουν σε σχεση με το κινητο, ειναι το δυνατοτερο φλας

Μόνο για αυτό αξίζει να δώσω τα 30-50.

Με το xiaomi βράδυ φώτο δεν βγαίνει ούτε σε 10 εκατοστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο για αυτό αξίζει να δώσω τα 30-50.

Με το xiaomi βράδυ φώτο δεν βγαίνει ούτε σε 10 εκατοστά.

 

Οποτε απλα διαλεξε ποια σου αρεσει οπτικα περισσοτερο. Γενικα θα προτιμουσα τις Lumix στις compact με δευτερες τις Sony μονο σαν ποιοτητα κατασκευης μισο κλικ ισως καλυτερες (γνωμη μου). Σε μεταχειρισμενες παλι εχεις καλυτερες επιλογες. 50 ευρω δεν δινω για compact 7ετιας. Τα 20 ευρω τωρα δεν τα σκεφτεσαι φυσικα.

 

Παντως με compact και φλας φωτογραφιες καλες δεν εχω βγαλει ουτε μια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε απλα διαλεξε ποια σου αρεσει οπτικα περισσοτερο. Γενικα θα προτιμουσα τις Lumix στις compact με δευτερες τις Sony μονο σαν ποιοτητα κατασκευης μισο κλικ ισως καλυτερες (γνωμη μου). Σε μεταχειρισμενες παλι εχεις καλυτερες επιλογες. 50 ευρω δεν δινω για compact 7ετιας. Τα 20 ευρω τωρα δεν τα σκεφτεσαι φυσικα.

 

Παντως με compact και φλας φωτογραφιες καλες δεν εχω βγαλει ουτε μια!

Η lumix μου άρεσε στα 30 ευρώ.

Θέλω compact γιατί δεν παίζουν λεφτά αλλιώς θα έπαιρνα κάτι καλύτερο εννοείται.

την ολυ βγαλε την εκτος.εντελως μαπα το καρπουζι.αλλα και οι αλλες που εβαλες,δεν ειναι και κατι ιδιαιτερο.ουτε full hdβιντεο δεν τραβανε.πανε καν κοτσοβολο και παρε την s7000 νομιζω.το βιντεο που τραβαει σε σκοτεινα,ειναι απο τα καλυτερα.

Τι λες για την nikon s6300 full hd video ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξακολουθω να μην καταλαβαινω εαν μιλας για καινουργιες (???) ή για μεταχειρισμένες. Το πλεονεκτημα της Lumix που εβαλες ειναι το f/2.8 στο wide και τα 30 ευρω που και παλι για μηχανη σχεδον δεκαετιας ειναι και πολλα. Απο κατασκευη ειναι μια πλαστικουρα ολες τους ενα χάλι. Καποτε τις εδιναν δωρο με κινητα/τηλεορασεις/εκτυπωτες κλπ. Παρε οτι σου αρεσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εξακολουθω να μην καταλαβαινω εαν μιλας για καινουργιες (???) ή για μεταχειρισμένες. Το πλεονεκτημα της Lumix που εβαλες ειναι το f/2.8 στο wide και τα 30 ευρω που και παλι για μηχανη σχεδον δεκαετιας ειναι και πολλα. Απο κατασκευη ειναι μια πλαστικουρα ολες τους ενα χάλι. Καποτε τις εδιναν δωρο με κινητα/τηλεορασεις/εκτυπωτες κλπ. Παρε οτι σου αρεσει.

S6300 or Limux ;

 

Δεύτερο χέρι όλες

 

 

Ο φακός της Panasonic στο wide πρέπει να σπέρνει

Επεξ/σία από vairass
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο φακός της Panasonic στο wide πρέπει να σπέρνει

 

Ειναι φωτεινος αλλα καθολου sharp. Δεν ειναι καλος. Τι περιμενεις αληθεια απο entry level compact?

 

Απο τις δυο θα επελεγα την πιο νεα.

 

 

Αλλη επιλογη στα γρηγορα απο εδω μεσα (bridge και οχι compact βεβαια) εαν το μικρο μεγεθος δεν ειναι ζητουμενο

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/gadget/cameras/1007804-nikon-coolpix-l820-100euro-sd-card-16gb/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι φωτεινος αλλα καθολου sharp. Δεν ειναι καλος. Τι περιμενεις αληθεια απο entry level compact?

 

Απο τις δυο θα επελεγα την πιο νεα.

 

 

Αλλη επιλογη στα γρηγορα απο εδω μεσα (bridge και οχι compact βεβαια) εαν το μικρο μεγεθος δεν ειναι ζητουμενο

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/gadget/cameras/1007804-nikon-coolpix-l820-100euro-sd-card-16gb/

Δεν την είδα αυτή...

Μέχρι πόσα αξίζει να κάνω πρόταση;.. Γενικά αυτή είναι καλύτερη από αυτές που έβαλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφως καλυτερη αλλα ειναι και πολυ πιο ογκωδης.

Δεν με ενοχλεί αν αξίζει...

 

Μέχρι πόσο αξίζει τα λεφτά αυτή λες; στα 60 είναι καλή αγορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

S6300 or Limux ;

 

Δεύτερο χέρι όλες

 

 

Ο φακός της Panasonic στο wide πρέπει να σπέρνει

το τι κανει θεωρητικα με το τι κανει πραγματικα,μια φωτογραφικη,ειναι ενα θεμα.εχω την σ6500 της νικον και εχω παθει πλακα με το ποσο φωτεινο βιντεο βγαζει.τι δσλρ τι ακαθρεπτες,ολες δινουν σκοτεινο αποτλεσμα.η 6500 και λογικα και η 6300,εχουν πολυ καλο βιντεο.στις φωτο,καθυστερουν απο φωτο σε φωτο,εως και εκνευριστικα,αλλα το αρχειο ειναι πολυ καλυτερο,ειδικα απο της ολυμπους  vg 120.  η  l820 εχει αρκετο ογκο.δεν θα την κουβαλας παντα μαζι σου.δες και τι μπαταριες παιρνει,διοτι αν παιρνει αα,την εκατσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τι κανει θεωρητικα με το τι κανει πραγματικα,μια φωτογραφικη,ειναι ενα θεμα.εχω την σ6500 της νικον και εχω παθει πλακα με το ποσο φωτεινο βιντεο βγαζει.τι δσλρ τι ακαθρεπτες,ολες δινουν σκοτεινο αποτλεσμα.η 6500 και λογικα και η 6300,εχουν πολυ καλο βιντεο.στις φωτο,καθυστερουν απο φωτο σε φωτο,εως και εκνευριστικα,αλλα το αρχειο ειναι πολυ καλυτερο,ειδικα απο της ολυμπους vg 120. η l820 εχει αρκετο ογκο.δεν θα την κουβαλας παντα μαζι σου.δες και τι μπαταριες παιρνει,διοτι αν παιρνει αα,την εκατσες.

Ώραια άρα s6300;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...