Προς το περιεχόμενο

Μπορεί κάποιος να δανείσει usb video capture stick ???


dpolal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένας γνωστός έχει μία πολύ παλιά CANON κάμερα που γράφει απευθείας επάνω σε μικρά dvd.

To πρόβλημα του είναι ότι από μεγάλη συλλογή με μικρά τέτοια dvdάκια πολλά έχουν πρόβλημα και δεν αναπαράγωνται πλέον σε dvd player, ούτε καν στον υπολογιστή. (βγάζουν μνμ λάθους)

 

 

Κατάφερα με τα χίλια ζόρια και με την βοήθεια του isobuster να τραβήξω από τα περισσότερα από αυτά τα vob αρχεία και θα τα μετατρέψω σε κανονικά avi για να του τα δώσω σε usb δίσκο.

Έχουν όμως απομείνει 2 dvdάκια τα οποία δεν αναγνωρίζονται από το pc (κ το isobuster) με την KAMMIA αλλά μόνο αναπαράγωνται κανονικά  επάνω στην κάμερα. 

 

 

Η κάμερα εντωμεταξύ είναι τόσο παλιά που έχει μόνο έξοδο component.

Δοκίμασα να την συνδέσω σε μία κάρτα TV που έχω μπας και καταφέρω να κάνω capture από εκεί αλλά πέρνω μόνο ασπρόμαυρο σήμα, όχι έγχρωμο.

 

Ψάχνω λοιπόν να βρώ αυτά τα usb στικάκια με τα οποία μπορείς να μετατρέψεις παλιές ταινίες σε ποιό σύγχρονο φορμά.

Το θέμα είναι ότι για 2 dvdάκια μόνο ΔΕΝ αξίζει τον κόπο να αγοράσω καινούργιο καθότι μετά θα μου είναι άχρηστο.

 

 

 

Ψάχνω λοιπόν από Αθήνα κάποιον ο οποίος θα μπορούσε να μου δανείσει ένα τέτοιο στικάκι και να περάσω τα video στον υπολογιστή ή να με βοηθήσει να το κάνουμε.

 

Κάθε βοήθεια δεκτή.

Ευχαριστώ. :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν όμως απομείνει 2 dvdάκια τα οποία δεν αναγνωρίζονται από το pc (κ το isobuster) με την KAMMIA αλλά μόνο αναπαράγονται κανονικά  επάνω στην κάμερα. 

Μήπως θέλουν finalize ή κάτι τέτοιο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...