Προς το περιεχόμενο

Πόσο λέτε να πάει μια βιντεοκάμερα του 2002


Dimos D

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερίζω ολην την κοινότητα του φόρουμ.Καταρχάς να ξεκαθαρίσω πως δεν εχω ιδέα από βιντεοκάμερες και αν μπορούσατε λίγο να με βοηθήσετε σχετικά με αυτό ετσι ώστε να μπορώ να υπολογίζω και να αξιόλογω περίπου τα χαρακτηριστικά της.Ετυχε λοιπόν να είναι κάτοχος μιας βιντεοκαμερας JVC GR-DVL190E η οποία αγοραστηκε από τον πατέρα μου το 2002 γύρω στα 950€ και έχει χρησιμοποιηθεί κυριολεκτικά μονο σε 2γαμους και κάτι βαφτίσια.Τα spec της νομίζω είναι αυτα:https://www.cnet.com/products/jvc-gr-dvl100-camcorder-mini-dv/specs/
Αναρωτιέμαι λοιπόν πόσο μπορεί να πουληθεί σήμερα μήπως και καταφέρω και αγοράσω καμία καλουτσικια φωτογραφικη.

post-452333-0-50145600-1510323455_thumb.jpg

post-452333-0-07280700-1510323500_thumb.jpg

post-452333-0-24730100-1510323556_thumb.jpg

post-452333-0-93247800-1510323605_thumb.jpg

Επεξ/σία από Dimos D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΤΣΑΜΠΑ μόνο και θα του πεις και ευχαριστώ για τον κόπο του που ήρθε και την πήρε.

Αντε επειδή σε συμπάθησα αν βρεις κάποιον-κάποτε που την χρειάζεται για κάποιο περίεργο λόγο κανένα 20αρικο

αν βρεις τέτοιο τύπο , θέλω να τον γνωρίσω και εγώ να κάνω δουλειές μαζί του.

Επεξ/σία από jgeorgiou
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειδα τιμες ebay και μπηκα να δω και σε αλλες βιντεοκαμερες τετοιας χρονολογιας που εδω στην ελλαδα της πουλαν γυρω στα 200-250 ευρω ενω στο ebay γυρω στα 80

Επεξ/σία από Dimos D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τεχνολογικό προϊόν 15ετίας
αν περιμένεις 10-20 χρόνια ακόμα μπορεί να πιάσει κάποια καλύτερη αξία  ¯\_(ツ)_/¯

 

http://www.insomnia.gr/topic/501899-πόσο-να-πουλήσω-αγοράσω-ένα/page-1162?

Επεξ/σία από KiriosD
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα τιμες ebay και μπηκα να δω και σε αλλες βιντεοκαμερες τετοιας χρονολογιας που εδω στην ελλαδα της πουλαν γυρω στα 200-250 ευρω ενω στο ebay γυρω στα 80

200-250ευρώ για απλή consumer κάμερα ηλικίας 15 χρόνων ή έστω πάνω από 10ετία ;;;; :confused: :confused: :confused:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

200-250ευρώ για απλή consumer κάμερα ηλικίας 15 χρόνων ή έστω πάνω από 10ετία ;;;; :confused: :confused: :confused:

Δεν ειπα οτι τοσο αξιζει η δικια μου...Τωρα για το απλη δεν ξερω το κατα ποσο ισχυει παντως για την εποχη της ηταν απο τις ποιο αξιολογες βιντεοκαμερες απο οτι ξερω τωρα δεν ξερω ποσο μεγαλη διαφορα εχει με τις σημερινες που σιγουρα θα εχει μετα απο τοσα χρονια.Απλα δεν ξερω ποσο μπορει να πιασει.

τεχνολογικό προϊόν 15ετίας

αν περιμένεις 10-20 χρόνια ακόμα μπορεί να πιάσει κάποια καλύτερη αξία  ¯\_(ツ)_/¯

 

http://www.insomnia.gr/topic/501899-πόσο-να-πουλήσω-αγοράσω-ένα/page-1162?

χαχαχα λες;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ένας υποψήφιος αγοραστής για μια τέτοια βίντεοκαμερα, τι θα την κάνω; έχω κάπου 30 κασέτες από το μακρινό 2003, αν δεν έχουν χάλασε ακόμα, θέλω να της περάσω σε σκληρό.

Ο λόγος που δεν έχω αγοράσει ακόμη κάμερα είναι ότι δεν μπορώ να ξέρω πόσο λειτουργική θα είναι και ότι η αγορά της ήταν ασύμφορη.

Στο 20αρικο ίσως να έκανα το βήμα.

Οπότε ναι, υπάρχουν (υπάρχουμε) κάποιοι που για τον δικό τους διεστραμμένο λόγο ο κάθε ένας θα αγοράζαμε ένα τόσο παλιό κομμάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είμαι ένας υποψήφιος αγοραστής για μια τέτοια βίντεοκαμερα, τι θα την κάνω; έχω κάπου 30 κασέτες από το μακρινό 2003, αν δεν έχουν χάλασε ακόμα, θέλω να της περάσω σε σκληρό.

Ο λόγος που δεν έχω αγοράσει ακόμη κάμερα είναι ότι δεν μπορώ να ξέρω πόσο λειτουργική θα είναι και ότι η αγορά της ήταν ασύμφορη.

Στο 20αρικο ίσως να έκανα το βήμα.

Οπότε ναι, υπάρχουν (υπάρχουμε) κάποιοι που για τον δικό τους διεστραμμένο λόγο ο κάθε ένας θα αγοράζαμε ένα τόσο παλιό κομμάτι.

Το mini-dv παιζει στα περισσοτερα dvd tray των PC.... Δεν ειναι κασετες

 

Αλλα ας δεχτουμε τα 20€ που προτεινεις ως τιμη.

Επεξ/σία από SeNNinhA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δεχομαι μαγκες.Προτειμω λοιπον να το βαλω στην βιτρινα μεσα σε γυαλακι μια και γυαλιζει απο πανω μεχρι κατω και να την καμαρωνω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το mini-dv παιζει στα περισσοτερα dvd tray των PC.... Δεν ειναι κασετες

 

Αλλα ας δεχτουμε τα 20€ που προτεινεις ως τιμη.

TO MINI-DV ειναι κασετουλα... Δεν παιζεισε dvd

https://www.tapeandmedia.com/mini_dv_tape_minidv_tapes.asp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και το plextor scsi 4x cd recorder που είχε αγοράσει ο πατέρας μου το 1996 είχε 150€. Το αγοράζεις 20€?

Το 1996, δεν υπήρχε ευρώ. Είχαμε δραχμές. Το 1996 , cd rercorder X4 λίγο χλωμό.

Είχα αγοράσει από τα πρώτα Χ4 cd recorder το 1997 (yamaha , scsi) και έκανε 250.000 δρχ.

Με την ισοτιμία που έγινε η μετάβαση σε ευρώ το 2002, που ήταν 340,75 δρχ=1 ευρώ

οι 250.000 δρχ αντιστοιχούσαν σε 734 ευρώ.

Επεξ/σία από Dr_73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης το 2003 είχε το plextor 200€. Οπότε η τιμή των 150€ αφορά το 2006 και όχι το 1996 που οι καλύτεροι υπολογιστές ήταν 386 και δεν κυκλοφορούσαν καλά καλά CDs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...