Προς το περιεχόμενο

αγορά πολυμηχανήματος


kost90

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τα μηχανήματα μοιάζουν. η μεγαλύτερη διαφορά που πρόσεξα είναι ότι ο 3835 δεν έχει ενσύρματη σύνδεσh αλλά μόνο wifi.

Τι εννοείς ενσύρματη σύνδεση; ethernet για σύνδεση με το δίκτυο η usb για σύνδεση με κάποιον υπολογιστή;

Γιατί σαν κάτοχος του εδώ και λίγες μέρες σου λέω ότι usb σύνδεση έχει,δεν έχει όμως την δυνατότητα ενσύρματης δικτύωσης (ethernet) με δίκτυο.

Επεξ/σία από taskol65
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα, για να μην ανοίγω καινούριο θέμα είπα να γράψω εδώ μιας και ο HP 8500 μας άφησε χρόνους και βαρέθηκα να πετάω λεφτά σε μελάνια μπας και καθαριστούν οι κεφαλές, ενώ παλιότερα είχα αλλάξει και τη μία.
Είμαι σε αναζήτηση κάτι παρόμοιου με του φίλου που άνοιξε το topic, μιας και δεν κάνω βαριά χρήση, λίγες σελίδες το μήνα κατά κανόνα, εκτός κι αν περιστασιακά εκτυπώσω κείμενο αρκετών σελίδων

 

Τώρα σαν παθών από τον 8500 που μπούκωσε για τα καλά, δεν θα ήθελα να πάω σε πιο ακριβό inkjet πάλι και να μου μπουκώσει επειδή μπορεί να κάθεται για μεγάλη περίοδο
Είδα τον HP 4675 που προτείνετε και τον βλέπω με καλό μάτι μιας και είναι και σχετικά φτηνός.

Κρίμα που δεν τον πρόλαβα στα 60€ από τον Κωτσόβολο

 

Αυτό που δεν έχω καταλάβει στον 4675, τελικά οι κεφαλές είναι πάνω στα μελάνια και αλλάζουν δηλαδή με κάθε νέο cartridge που βάζουμε;
Ποια μοντέλα είναι έτσι; Όλα τα Ink advantage; 

 

Επίσης είδα και τον HP 6960 που βγαίνει σε παρόμοια τιμή με το τον 4675 με ένα cashback που τρέχει και 3ετή εγγύηση.
Μεταξύ των 2 τι προτείνετε; Ή προτείνετε και κάτι άλλο;


Πλέον τα ανεξάρτητα μελάνια τα βλέπω κι εγώ κάπως ως μειονέκτημα για την χρήση που κάνω πάντα.
Ευχαριστώ προκαταβολικά για την όποια βοήθεια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
.......

 

Επίσης είδα και τον HP 6960 που βγαίνει σε παρόμοια τιμή με το τον 4675 με ένα cashback που τρέχει και 3ετή εγγύηση.

.......

 

 

που παιζει αυτο ?

Εγω χτυπησα τον HP DESKJET 3636  στα 39 απο την προσφορα που ειχε το eshop απλα δεν εχω παει ακομα να τον παραλαβω απο το eshop point της χαλκιδας ...... και λεω να δω και τι παιζει με αυτο που λες  ...

 

Αλλαξοπίστησα πλεον απο την Canon που σκαρτεψε πλεον πολυ .

O MG5550 μου βγαζει  b200 error και δεν μπορω να χρησημοποιησω ουτε το σκανερ .

Το  b200 error ειναι ψευδες γιατι με αλχημείες ( ανοιξε καπακι τραβα τα μελανι κλεισε καπακι κλπ ) δουλευει μετα μεχρι να κλεισει .

 

**cashback τρεχει η cannon https://www.canon.gr/cashback/

Επεξ/σία από villasg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Αυτό που δεν έχω καταλάβει στον 4675, τελικά οι κεφαλές είναι πάνω στα μελάνια και αλλάζουν δηλαδή με κάθε νέο cartridge που βάζουμε; Ναι

Ποια μοντέλα είναι έτσι; Όλα τα Ink advantage; Ναι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Αυτό που δεν έχω καταλάβει στον 4675, τελικά οι κεφαλές είναι πάνω στα μελάνια και αλλάζουν δηλαδή με κάθε νέο cartridge που βάζουμε; Ναι

Ποια μοντέλα είναι έτσι; Όλα τα Ink advantage; Ναι

 

 

Ευχαριστώ:)

Δηλαδή πρακτικά δεν κινδυνεύει να μπουκώσει το μηχάνημα και να πάει άχρηστο, θέλω να πω σε αυτή την περίπτωση απλά βάζεις καινούρια μελάνια ας πούμε;

Οπότε για χαλαρή χρήση, μεταξύ 4675 και 6960 να προτιμήσω τον 4675 παρ'ότι ο 6960 θα έχει και 3 χρόνια εγγύηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε καλα μου παιδια γιατι ασχολειστε ακομα με μελανια (εχω laser απο το 1997) ;;;

Εκτος αν εκτυπωνεται σε φωτογραφικα χαρια ή εγχρωμα οποτε εκει δεν εχω ασχοληθει καθολου (εκτυπωνω μονο ασπρομαυρα-κειμενα κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ :)

Δηλαδή πρακτικά δεν κινδυνεύει να μπουκώσει το μηχάνημα και να πάει άχρηστο, θέλω να πω σε αυτή την περίπτωση απλά βάζεις καινούρια μελάνια ας πούμε;

Οπότε για χαλαρή χρήση, μεταξύ 4675 και 6960 να προτιμήσω τον 4675 παρ'ότι ο 6960 θα έχει και 3 χρόνια εγγύηση;

O 6960 είναι ίδια φάση με αυτόν που είχες. Ότι θέμα είχες με την κεφαλή στον 8500 θα το έχεις και στον 6960.

Η χρήση σου είναι πολύ μικρή για να έχεις εκτυπωτή με ξεχωριστά δοχεία μελανιών. 

 

Υ.Γ Ναι, στον 4675 αν χαλάσει το μελάνι το πετάς και βάζοντας καινούριο είσαι με καινούρια κεφαλή. Άσε που αναγεμίζονται και εύκολα αν θες να ρίξεις το κόστος.

Επεξ/σία από highpriest
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω πολυμηχάνημα για απλή οικιακή χρήση.

Λίγα φωτοαντίγραφα και λίγες εκτυπώσεις το μώνα.

Έχω δει αυτά τα 2, Link.png Site: HP3639 και Link.png Site: HP3830

To δεύτερο υπάρχει σε προσφορά στο eshop στα 60 ευρώ, οπότε βγαίνουν στα ίδια.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O 6960 είναι ίδια φάση με αυτόν που είχες. Ότι θέμα είχες με την κεφαλή στον 8500 θα το έχεις και στον 6960.

Η χρήση σου είναι πολύ μικρή για να έχεις εκτυπωτή με ξεχωριστά δοχεία μελανιών. 

 

Υ.Γ Ναι, στον 4675 αν χαλάσει το μελάνι το πετάς και βάζοντας καινούριο είσαι με καινούρια κεφαλή. Άσε που αναγεμίζονται και εύκολα αν θες να ρίξεις το κόστος.

Σε περίπτωση που αναγεμίσω τα μελάνια για τον 4675, θα χρειαστεί να κάνω ink reset levels; Και αν ναι, μπορείς να μου πεις την διαδικασία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...