Προς το περιεχόμενο

Το thread για τα LGBT+ δικαιώματα


Τοξοβόλος___U__K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 minutes ago, nipoa said:

προφανως το δικαιωμα να μην δεχτει την ΕΠΙΒΟΛΗ αυτων που ειδαμε .. ως κατι το "φυσιολογικο"

Άρα τι? Θα γίνει δημοψήφισμα "για να αποφασίσει ο λαός" την απαγόρευση αυτής (ή παρόμοιας) ενδυμασίας? Φαντάζομαι ότι θα γίνει κι αντίστοιχο για ανάλογες ενδυμασίες γυναικών/μοντέλων ή αυτό δεν μας ενοχλεί επειδή είναι γκόμενες (στις χοντρές/άσχημες θα απαγορεύεται) ?

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, nipoa είπε

οχι μαν. ενοχλουμαστε απο αυτο ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΝΟΧΛΕΙ.

απαντηση δε δινεις ομως οποτε μαλλον εσυ ενοχλεισαι οπως σε συμφερει και σε βολευει

Βάλε μια τάξη στις σκέψεις σου... δες τι σε ενοχλεί... εξέφρασε το... και εδώ ήμαστε για κουβέντα...

Δεν μπορώ να στο εξηγήσω αλλιώς... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, AtiX είπε

Κάτσε γιατί θα τρελαθώ...

Δεν σε ενοχλεί ότι το παιδί σου θα παίζει ένα παιχνίδι με βία και σκοτωμούς, αλλά σε ενοχλεί αν δύο άντρες φιλιούνται...

Δεν σε ενοχλεί το παιδί σου να βλέπει Pol, GoL κλπ κλπ κλπ... Αλλά σε ενοχλεί αν θα δει έναν gay στην τηλεόραση...

Αυτό θέλεις να μας πεις????

Δε διαφωνώ και δεν έχεις άδικο. Για πες μου όμως, θεωρείς ότι παιχνίδια με βία και σκοτωμούς και σκουπιδοπρογράμματα όπως τα PoL/GoL μπορούν να συμβάλλουν αρνητικά στη διαπαιδαγώγηση και την ιδιοσυγκρασία ενός παιδιού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Άρα τι? Θα γίνει δημοψήφισμα "για να αποφασίσει ο λαός" την απαγόρευση αυτής (ή παρόμοιας) ενδυμασίας? Φαντάζομαι ότι θα γίνει κι αντίστοιχο για ανάλογες ενδυμασίες γυναικών/μοντέλων ή αυτό δεν μας ενοχλεί επειδή είναι γκόμενες (στις χοντρές/άσχημες θα απαγορεύεται) ?

o λαος αποφασιζει και δινει εντολη = δημοκρατια

οι τρανς αποφασιζουν και διαταζουν ΤΕΛΟΣ χωρις να τους ενδιαφερει τπτ και εξευτελιζοντας ταυτοχρονα οποιον πει κατι αντιθετο = φασισμος

4 λεπτά πριν, AtiX είπε

Βάλε μια τάξη στις σκέψεις σου... δες τι σε ενοχλεί... εξέφρασε το... και εδώ ήμαστε για κουβέντα...

Δεν μπορώ να στο εξηγήσω αλλιώς... 

μια χαρα ταξη εχουν οι σκεψεις μου , εσυ απλα δεν εχεις τι να πεις, λες και κυνηγαει κανενας και δε σε αφηνει να φιλησεις το αγορι σου, σε καταπιεσαν πολυ στο χωριο δε ξερω τι απωθημενα εχεις και θες να τα βγαλεις με τετοιο φασιστικο τροπο

Επεξ/σία από nipoa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, phanispal είπε

Δε διαφωνώ και δεν έχεις άδικο. Για πες μου όμως, θεωρείς ότι παιχνίδια με βία και σκοτωμούς και σκουπιδοπρογράμματα όπως τα PoL/GoL μπορούν να συμβάλλουν αρνητικά στη διαπαιδαγώγηση και την ιδιοσυγκρασία ενός παιδιού;

Άρα παραδέχεσαι ότι και αντίστοιχα δεν μπορεί να επηρεάσει την σεξουαλική διαπαιδαγώγηση ενός παιδιού ο οποιοσδήποτε gay χαρακτήρας... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, nipoa said:

o λαος αποφασιζει και δινει εντολη = δημοκρατια

Άρα ο λαός μπορεί να αποφασίσει ότι οι αριστεροι/δεξιοί/χοντροί/άσχημοι/ξανθοί/μελαχρινοί/γύφτοι/τσιγγάνοι/κοντοί/ψηλοί/αριστερόχειρες/ΑμεΑ "απαγορεύονται" (aka γκετοποίηση ή εξορία ή θανάτωση),  οπότε "δημοκρατία"...

Επεξ/σία από ThReSh
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, nipoa είπε

o λαος αποφασιζει και δινει εντολη = δημοκρατια

οι τρανς αποφασιζουν και διαταζουν ΤΕΛΟΣ χωρις να τους ενδιαφερει τπτ = φασισμος

μια χαρα ταξη εχουν οι σκεψεις μου , εσυ απλα δεν εχεις τι να πεις, λες και κυνηγαει κανενας και δε σε αφηνει να φιλησεις το αγορι σου, σε καταπιεσαν πολυ στο χωριο δε ξερω τι απωθημενα εχεις και θες να τα βγαλεις με τετοιο φασιστικο τροπο

Φιλε η δημοκρατία σέβεται τις μειονότητες...

Όσο για το δεύτερο σκέλος του μηνύματος σου... έλα να βγούμε μια μέρα για καφέ και να κάνουμε το gay ζευγάρι... αν δεν μας ζητήσεις συγγνώμη για ότι έχεις γράψει εδώ μέσα εμένα να μην με φωνάζουν AtiX...

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, AtiX είπε

Φιλε η δημοκρατία σέβεται τις μειονότητες...

Όσο για το δεύτερο σκέλος του μηνύματος σου... έλα να βγούμε μια μέρα για καφέ και να κάνουμε το gay ζευγάρι... αν δεν μου ζητήσεις συγμωνη για ότι έχεις γράψει εδώ μέσα εμένα να μην με φωνάζουν AtiX...

η δημοκρατια σεβεται τις μειονοτητες αλλα υπαρχει και ενα συνταγμα που θωρακιζει καποιες αξιες. αυτες τις αξιες τις ξερεις? οχι μαλλον σε ενδιαφερει πιο πολυ να κανεις ημιμονιμο σελακ για το βραδυ, οκ απο μενα

 

δε μπορουμε να βγουμε να κανουμε το γκαυ ζευγαρι επειδη ειμαι STRAIGHT και δεν εχω κατι κοινο μαζι σου να συζητησω. θα ειναι μια στημενη εξοδος καθοδηγησης συνηδησης , ουτε βλεπω νοημα να ζητησω συγγνωμη οταν δεν εχω αδικο καπου. εκτος αν εσυ δημοκρατικα αποφασισες οτι εχω

Επεξ/σία από nipoa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από περιέργεια... κάποιος που κάνει καλόπιστη κριτική απέναντι στα LGBT+ άτομα... θα πάρει θέση για τον τυπά που μπήκε και πετάει αρλούμπες, χλευάζει και παραποιεί πράγματα και καταστάσεις...

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μιλαω πολυ ξεκαθαρα και οπως βλεπεις δεν κανω χαρακτηρισμους οπως εσυ.

 

ξεκαθαρα μπηκες σε gay mode και επειδη δεν εχεις πως να απαντησεις σε αυτα που ρωταω, αρχιζεις τις προσωπικες επιθεσεις ωστε να χαλασεις την συζητηση . εγω ειπα οτι ειχα να πω καθηστε εδω με τις αλλες και θαψτε τωρα, ο φασισμος παντα ετσι λειτουργουσε εισαι ενα γραναζι του

Επεξ/σία από nipoa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, AtiX είπε

Άρα παραδέχεσαι ότι και αντίστοιχα δεν μπορεί να επηρεάσει την σεξουαλική διαπαιδαγώγηση ενός παιδιού ο οποιοσδήποτε gay χαρακτήρας... 

αυτό το λογικό άλμα πώς ακριβώς γίνεται και συνδέονται τα παιχνίδια βίας με το πρότυπο του πατέρα και της μητέρας; 

 

επίσης στα παιχνίδια βίας υπάρχει ξεκάθαρος νόμος και περιορισμοί ηλικίας, αν κάποιος γονιός αφήνει το παιδί του να παίζει τέτοια παραμελεί το παιδί του και για αυτό φαντάζομαι υπάρχει κάποιο νομικό πλαίσιο

 

το τυχόν ορφανό παιδί που θα υιοθετηθεί από μια μη συμβατική οικογένεια, δεν προστατεύεται  από πουθενά από τις συνέπειες που θα έχει το να μην μεγαλώσει με το πρότυπο πατέρα και μητέρας.. αν η φύση ήθελε να κάνει παιδιά ένα γκέι ζευγάρι θα είχε προνοήσει για αυτό, άρα από τη στιγμή που δεν προνόησε το να μιλάμε για οικογένεια απλά δεν στέκει με όποια ψευδοεπιστήμη ή ίδεολογία  και αν χρυσωθεί το χάπι 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, nipoa είπε

οι τρανς αποφασιζουν και διαταζουν ΤΕΛΟΣ χωρις να τους ενδιαφερει τπτ και εξευτελιζοντας ταυτοχρονα οποιον πει κατι αντιθετο = φασισμος

Κάτσε ρε φίλε, είναι ο άλλος και ντύνεται και συμπεριφέρεται σαν καρνάβαλος, εσύ τον χλευάζεις και τον κοροιδεύεις και δικαίωμά σου, αυτός γιατί να μη σε χλευάσει και να σε κοροιδέψει επειδή τον χλεύασες και τον κορόιδεψες?

Ή έχουμε το δικαίωμα όλοι να κράζουμε ή όχι, εσύ γιατί να μη δέχεσαι δηλαδή το κράξιμο?

Το άλλο επιχείρημα με το "τι θα πω στα παιδιά μου" πάλι δεν το καταλαβαίνω.

Αν το παιδί τύχει να δει ειδήσεις ή απλά κυκλοφορεί στον έξω κόσμο έχει ήδη δει ένα σωρό απαίσιες συμπεριφορές και καταστάσεις που οφείλεις κάπως να τις εξηγήσεις. Θα έχει δει και ακούσει μεθυσμένους να παραπατάνε, καυγατζήδες που βρίζουνε, εξαθλιωμένους άστεγους, παιδιά να ζητιανεύουν, παππούδες να κακοποιούν εγγόνια, βόμβες να πέφτουν σε σχολεία και χίλια δυο άλλα πράγματα.

Και το θέμα είναι αν θα δει κανέναν άντρα με φούξια φόρεμα και τακούνια? Αυτά είναι ευκολάκια, εξηγούνται με δυό λόγια.

Ξέρετε τι με κόλλησε πιο πολύ απ'όλα τα παραπάνω? Όταν με ρώτησε η κόρη μου γιατί αυτή πρέπει στο αυτοκίνητο να κάθεται πισω σε ειδικό κάθισμα, ενώ η φίλη της όταν την παίρνει η μαμά της από το σχολείο κάθεται χύμα μπροστά στο smart. Αυτό είναι πρόβλημα, όχι να εξηγήσεις γιατί φιλιούνται 2 άντρες.

Έχω πραγματικά απορία, όσοι θεωρείται ότι τα παιδιά δεν πρέπει καν να βλέπουν τέτοιες συμπεριφορές, πως αντιμετωπίζετε όλα τα υπόλοιπα? Τα έχετε κλεισμένα όλη μέρα σε ένα δωμάτιο με μαλακούς τοίχους?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, mezger είπε

Ξέρετε τι με κόλλησε πιο πολύ απ'όλα τα παραπάνω? Όταν με ρώτησε η κόρη μου γιατί αυτή πρέπει στο αυτοκίνητο να κάθεται πισω σε ειδικό κάθισμα, ενώ η φίλη της όταν την παίρνει η μαμά της από το σχολείο κάθεται χύμα μπροστά στο smart. Αυτό είναι πρόβλημα, όχι να εξηγήσεις γιατί φιλιούνται 2 άντρες.

φοβερος γονεας!

βαζω στοιχημα της απαντησες "επειδη το παριζακι σου δεν ειναι υφαντης"

Επεξ/σία από nipoa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, AtiX είπε

Άρα παραδέχεσαι ότι και αντίστοιχα δεν μπορεί να επηρεάσει την σεξουαλική διαπαιδαγώγηση ενός παιδιού ο οποιοσδήποτε gay χαρακτήρας...

Δεν παραδέχτηκα κάτι, πρώτα συμφώνησα μαζί σου και μετά σου απηύθυνα ερώτηση στην οποία δεν απάντησες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...