Προς το περιεχόμενο

Το thread για τα LGBT+ δικαιώματα


Τοξοβόλος___U__K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

λογικό αφού δεν μπήκες καν στο κόπο να διαβάσεις τι λένε οι έρευνες...

 

αν δεν υπάρχει μια βάση, τι να συζητήσουμε? τις εικασίες σου???

 

ΥΓ: ένα ωραίο άρθρο είναι το παρακάτω link

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε συζητάω (στην παρούσα φάση), ρωτάω για να μάθω.

 

Αλλά προφανώς δεν είσαι διατεθειμένος να μεταλαμπαδεύσεις τις γνώσεις σου, μάλλον θες να συζητάς μόνο με όσους γνωρίζουν όσα γνωρίζεις κι εσύ. Πάσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά το αρθο μόνο και μόνο που λέει ότι ο όρος υιοθεσία είναι σεξιστικός και χρησιμοποιεί  παιδοθεσια είναι τραγικό. τώρα στα του γάμου επαναλαμβάνω τι έχει να κερδίσει η κοινωνία από τον ομόφυλο γάμο? και δεν είναι λίγο εγωιστικό επειδή  εγώ πχ που είμαι γκέι να θέλω να πάρω το παιδί έτοιμο για να κάνω οικογένεια?

 

Ps για τα πολιτικά που είπες έχεις απόλυτο δίκαιο απλά έκανα ένα σχόλιο .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μικρά ποσοστά γεννητικότητας οδηγούν σε μείωση μελλοντικών φορολογούμενων και είναι βόμβα για ολόκληρο το σύστημα κοινωνικής ασφάλισης. Μην πετάμε κοτσάνες. Για αυτό προφανώς δεν φταίνε οι gay αλλά χίλια δυο άλλα όπως η αύξηση των διαζυγίων, η μεγαλύτερη μέση ηλικία γάμου, το υπερβολικό ντάντεμα των παιδιών, η έλλειψη επιδομάτων κλπ. Οι γυναίκες επίσης δεν έχουν πια το δικαίωμα να δουλέψουν αλλά είναι υποχρεωμένες για να τα βγάλουν πέρα. Ακόμα και να θέλει μια γυναίκα να γίνει housewife πρακτικά δεν μπορεί.

 

Γεννητικότητα 1.3 = Μείωση πληθυσμού κατά 35% ανά γενιά.

 

Νόμιζα ότι είχα γράψει βραχυπρόθεσμα, λάθος μου.

 

Όταν λέω ότι δεν μπορούν να κάνουν παιδιά εννοώ ότι δεν μπορούν λόγω ιατρικού προβλήματος να τεκνοποιήσουν και όχι λόγω έλλειψης χρόνου ή οτιδήποτε άλλο.

καλά το αρθο μόνο και μόνο που λέει ότι ο όρος υιοθεσία είναι σεξιστικός και χρησιμοποιεί  παιδοθεσια είναι τραγικό. τώρα στα του γάμου επαναλαμβάνω τι έχει να κερδίσει η κοινωνία από τον ομόφυλο γάμο? και δεν είναι λίγο εγωιστικό επειδή  εγώ πχ που είμαι γκέι να θέλω να πάρω το παιδί έτοιμο για να κάνω οικογένεια?

 

Ps για τα πολιτικά που είπες έχεις απόλυτο δίκαιο απλά έκανα ένα σχόλιο .

 

Και γιατί δεν είναι εγωιστικό όταν κάνει το ίδιο κάποιος στρέιτ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υιοθετούν μόνο τα άτομα με παθολογικό πρόβλημα.

 

 

Υ.Σ Και προφανώς και πρόκειται για επιλογή, και από τις πιο συνειδητές μάλιστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υιοθετούν μόνο τα άτομα με παθολογικό πρόβλημα.

 

 

Υ.Σ Και προφανώς και πρόκειται για επιλογή, και από τις πιο συνειδητές μάλιστα

νομίζω εννοεί δεν είναι επιλογή το παθολογικό πρόβλημα 

 

αλλά και πάλι για αυτό που με ρώτησες ποιο πάνω όταν ένα str8 ζευγάρι αποφασίζει να υιοθετήσει για τι πχ δεν μπορεί να κάνει παιδιά τότε και πάλι σχηματίζει την κλασσική οικογένεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέν πρόκειται γιά ἐπιλογή τό ὅτι δέν μπορεῖ ο στρέητ ἔγγαμος νά άποκτήσει παιδιά λόγω παθολογικοῦ προβλήματος.

Καλά προφανῶς δέν ὑιοθετούν μόνο ἄτομα μέ πρόβλημα άλλά γιά τί ποσοστό λέμε τώρα;ΓΙά τήν Ἀντζελίνα Τζολί κτλ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά το αρθο μόνο και μόνο που λέει ότι ο όρος υιοθεσία είναι σεξιστικός και χρησιμοποιεί παιδοθεσια είναι τραγικό. τώρα στα του γάμου επαναλαμβάνω τι έχει να κερδίσει η κοινωνία από τον ομόφυλο γάμο? και δεν είναι λίγο εγωιστικό επειδή εγώ πχ που είμαι γκέι να θέλω να πάρω το παιδί έτοιμο για να κάνω οικογένεια?

 

Ps για τα πολιτικά που είπες έχεις απόλυτο δίκαιο απλά έκανα ένα σχόλιο .

Κοίτα υπάρχουν κάποιες στιγμές στην ζωή μας, που διαβάζουμε κάτι... αν για να απορρίψεις μια γνώμη που βασίζεται σε έρευνες και επιχειρηματολογεί με στοιχεία, χρειάζεσαι την χρήση (σωστή ή λάθος) μίας λεξεις, κάτι δεν πάει καλά...

 

Στο λέω αυτό γιατί μέσα στο άρθρο υπαρχουν ουσιαστικά πράγματα, απαντάει σε πολλές απορίες και είναι κρίμα να συζητάμε αν το σωστό είναι υιοθεσία ή παιδοθεσία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα υπάρχουν κάποιες στιγμές στην ζωή μας, που διαβάζουμε κάτι... αν για να απορρίψεις μια γνώμη που βασίζεται σε έρευνες και επιχειρηματολογεί με στοιχεία, χρειάζεσαι την χρήση (σωστή ή λάθος) μίας λεξεις, κάτι δεν πάει καλά...

 

Στο λέω αυτό γιατί μέσα στο άρθρο υπαρχουν ουσιαστικά πράγματα, απαντάει σε πολλές απορίες και είναι κρίμα να συζητάμε αν το σωστό είναι υιοθεσία ή παιδοθεσία...

νομιζω οτι ενα λινκ που εχει στο αρθρο ειναι καλητερη πυγη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...