Προς το περιεχόμενο

Το thread για τα LGBT+ δικαιώματα


Τοξοβόλος___U__K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατ΄εμέ γράφεις συκοφαντίες, ἀπλό.

Είναι η δική σου γνώμη αυτή, δεν μπορώ να κάνω κάτι για να σου αλλάξω το σκεπτικό αυτό. Σέβομαι αυτά που λες, αλλά έχεις την υποχρέωση να σεβαστείς και αυτά που λέω εγώ..

Τήν ἄπάντηση τήν πήρα.

Ὀ ἄνθρωπος δέν ἔχει πάει ποτέ ἀλλά ὡστόσο ὑποστηρίζει ότι γνωρίζει τί γίνεται.

Καί ἄμα τό εἴπαν τά κανάλια....

Γιατί εσύ αν έχεις πάει και εκατό φορές πως ακριβώς ξέρεις τι γίνεται μέσα στους κοιτώνες όταν κλείνονται μέσα; Είσαι από πάνω τους 24/24 και παρατηρείς τι γίνεται; Δηλ αν είναι δυνατόν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είναι η δική σου γνώμη αυτή, δεν μπορώ να κάνω κάτι για να σου αλλάξω το σκεπτικό αυτό. Σέβομαι αυτά που λες, αλλά έχεις την υποχρέωση να σεβαστείς και αυτά που λέω εγώ..

Περιμένω ἀκόμα νά μού πεῖς άν ἔχεις πάει, καί ἔχεις δεῖ κάτι μέ τά μάτια σού ἀπό αυτά πού λές.

Ἐγώ ὅταν δέν ἔχω δεῖ κάτι εἶμαι πολύ προσεκτικός στό τί θά πῶ.

Άπό τήν ἄλλή ἐσύ πώς ξέρεις τί γίνεται ὅταν <<κλείνονται μέσα>>;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω ἀκόμα νά μού πεῖς άν ἔχεις πάει, καί ἔχεις δεῖ κάτι μέ τά μάτια σού ἀπό αυτά πού λές.

Ἐγώ ὅταν δέν ἔχω δεῖ κάτι εἶμαι πολύ προσεκτικός στό τί θά πώ.

Άπό τήν ἄλλή ἐσύ πώς ξέρεις τί γίνεται ὅταν <<κλείνονται μέσα>>;;

Επίσης περιμένω και εγώ μια απάντηση από σένα που έχεις πάει τόσες πολλές φορές που είχες access σε κάθε κοιτώνα μοναχού και έβλεπες τι γινόταν και αν γινόταν..

 

θου κύριε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Περιμένω ἀκόμα νά μού πεῖς άν ἔχεις πάει, καί ἔχεις δεῖ κάτι μέ τά μάτια σού ἀπό αυτά πού λές.

Ἐγώ ὅταν δέν ἔχω δεῖ κάτι εἶμαι πολύ προσεκτικός στό τί θά πώ.

Άπό τήν ἄλλή ἐσύ πώς ξέρεις τί γίνεται ὅταν <<κλείνονται μέσα>>;;

 

Μα πως θα το δεις? Δεν είναι κάποια ατραξιόν που την κάνουν δημόσια! :)

 

Εγώ ανέφερα ας πούμε τα στατιστικά στοιχεία. Δεν μας καλύπτουν? Οι μοναχοί και οι ιερείς είναι διαφορετικοί από τους υπόλοιπους ανθρώπους? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άπό τήν ἄλλή ἐσύ πώς ξέρεις τί γίνεται ὅταν <<κλείνονται μέσα>>;;

ΠΩΣ;;

Με την βοήθεια του κληρονομικου χαρισματος και του Αγίου πνεύματος. Σε κάλυψα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακολουθώ τόση ώρα μια συζήτηση που θα μπορούσε άνετα να γίνει σε μεσημεριανό τηλεοπτικό πάνελ... απλά προς τον φίλο hlapatsa, μια μικρή ερώτηση...

 

Τι έγινε με την υπόθεση Ραγκούση και γιατί τραβήχτηκε η Εκκλησία μετά τις δηλώσεις του???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Παρακολουθώ τόση ώρα μια συζήτηση που θα μπορούσε άνετα να γίνει σε μεσημεριανό τηλεοπτικό πάνελ... απλά προς τον φίλο hlapatsa, μια μικρή ερώτηση...

 

 

Τι έγινε με την υπόθεση Ραγκούση και γιατί τραβήχτηκε η Εκκλησία μετά τις δηλώσεις του???

 

Ξέρεις όμως τώρα τι θα γίνει... Πάλι θα καταλήξουμε να συζητάμε και να αναλύουμε πολύ ...βασικά ερωτήματα και διαπιστώσεις! Η γνωστή λούπα από το παρελθόν! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τι έγινε με την υπόθεση Ραγκούση και γιατί τραβήχτηκε η Εκκλησία μετά τις δηλώσεις του???

Είπε έναν στην τύχη κι έπεσε μέσα, trolol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρεις όμως τώρα τι θα γίνει... Πάλι θα καταλήξουμε να συζητάμε και να αναλύουμε πολύ ...βασικά ερωτήματα και διαπιστώσεις! Η γνωστή λούπα από το παρελθόν! :)

Έχεις δίκαιο... Δεν μου πέρασε από το μυαλό... βλέπεις όλη μέρα στο νοσοκομείο έχω λαλήσει...

 

Άντε πάμε στα θέματα μας και ας αφήσουμε τους παπάδες να κάνουν αυτό που τους φωτίσει ο Θεός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο συριζα παει να κανει οτι πηγε να κανει και η hillary στο αμερικα παει σιγα σιγα και υπουλα να παρει οτι μειωνοτητα υπαρχει με το μερος της και να βγαινει ετσι στην εξουσια

μην ανοίξουμε πολιτική συζήτηση... δεν έχει νόημα και δεν θα βγάλει και πουθενά...

 

Κι εγώ θέλω να ζω σε ένα κράτος που θα μου παρέχει εκείνο δουλειά, υγεία, παιδεία κ.λπ., όλα της προκοπής, όπως οι Σκανδιναβικές χώρες.

 

Τι θα μου πρότεινες να κάνω;

Να απαιτήσεις να βελτιωθεί η ζωή σου... τον καλύτερο τρόπο τον ξέρεις μόνο εσύ...  ;) 

 

και στην υιοθεσία? το δικαίωμα του παιδιού να έχει και μητέρα και πατέρα? επίσης ο γάμος έχει μια συγκεκριμένη λειτουργία, την δημιουργία οικογένειας και την τεκνοποίηση πράγματα που μια κοινωνία χρειάζεται γιαυτό και ο γάμος έχει κάποια προνόμια.

ένα παιδί έχει ανάγκη από καλούς γονείς... ακόμα και ένας να είναι, αν είναι καλός, το παιδί θα μεγαλώσει σωστά... Τα υπόλοιπα άστα να τα απαντήσουν οι ειδικοί και οι επιστήμονες...

 

Eαν ειναι Χριστιανοι Ορθοδοξοι, πιστοι, οχι στα χαρτια αλλα στην πραγματικοτητα, εχουν ωφελος απο τον Θεο.Πιστευουν στην ευλογια αυτου, μεσω των ευχων και τις πιστεως προς Αυτον.Ξερεις ποσες ευχες διαβαζονται στο μυστηριο του Γαμου.Οσοι ξερουν και προσευχονται καθ΄ολη την διαρκεια του μυστηριου καταλαβαινουν.Γιατι  πρεπει να  προσευχονται οι καλεσμενοι για το ζευγαρι και να συμμετεχουν στο μυστηριο και οχι να χαζολογανε στο προαυλιο, να κουτσομπολευουν και να καπνιζουν.

  Οσοι τωρα δεν πιστευουν,  το κανουν εθιμοτυπικα, για του γονεις τους, για τον κοσμο, για χιλιους δυο λογους εκτος απο τον θεο.

Γιατί ένα κοινωνικό, ατομικό, δικαίωμά μου... θα πρέπει πάντα να το βλέπω μέσα από το θρησκευτικό πρίσμα???

 

Για τον ίδιο λόγο που γίνονται κάποιοι έξαλλοι όταν ακούν από άλλους ότι τα παιδιά ομόφυλων γονέων θα μεγαλώσουν με προβλήματα;

 

Τι θέλουν, φωτογραφίες; Βίντεο; Ονόματα; Διευθύνσεις;

καταλαβαίνεις ότι δεν είναι το ίδιο πράγμα και ταυτόχρονα αναιρείς, αφού δεν έχεις διαβάσει, μελέτες από επιστήμονες που υποστηρίζουν το αντίθετο... είπες κάτι???

 

Είπε έναν στην τύχη κι έπεσε μέσα, trolol

υπάρχουν στιγμές που πραγματικά πιστεύω ότι δεν είναι θέμα τύχης, αλλά πιθανοτήτων... κάτι σαν να είσαι στην Μύκονο, έξω από το Pierros και να σκέφτεσαι ποιος είναι gay ένα πράγμα... :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το να ειναι-(που μπορει να ειναι) - καποιοι μοναχοι ομοφυλοφυλοι, τι σχεση εχει με την Εκκλησια, τους νομους και εντολες του Θεου.Αναιρει τον θεσμο.Οχι.Δινει αλλωθη.Οχι.Οπως δεν καταλυονται θεσμοι οπως Αστυνομια-Δικαιοσυνη-Πολιτεια, απο αστυνομικους-δικαστες- πολιτικους που τα παιρνουν, κλεβουν και κανουν γενικα το αντιθετο, απο αυτο που θα επρεπε να κανουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταλαβαίνεις ότι δεν είναι το ίδιο πράγμα και ταυτόχρονα αναιρείς, αφού δεν έχεις διαβάσει, μελέτες από επιστήμονες που υποστηρίζουν το αντίθετο... είπες κάτι???

 

Ποιο είναι το αντίθετο;

 

Τι λένε οι μελέτες για τα ετερόφυλα ζευγάρια;

 

Ή μήπως τα ομόφυλα έχουν περισσότερες πιθανότητες να είναι καλύτεροι γονείς από τα ετερόφυλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο είναι το αντίθετο;

 

Τι λένε οι μελέτες για τα ετερόφυλα ζευγάρια;

 

Ή μήπως τα ομόφυλα έχουν περισσότερες πιθανότητες να είναι καλύτεροι γονείς από τα ετερόφυλα;

καταλαβαίνεις ότι δεν είναι το ίδιο πράγμα και ταυτόχρονα αναιρείς, αφού δεν έχεις διαβάσει, μελέτες από επιστήμονες που υποστηρίζουν το αντίθετο...είπες κάτι???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...