Προς το περιεχόμενο

Το thread για τα LGBT+ δικαιώματα


Τοξοβόλος___U__K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οχι, η ανησυχια μου ειναι ειναι οτι για διαφορετικους λογους οι πολιτικες πεποιθησεις του παντος τοξοβολου και του παντος λαμογιου στην Ελλαδα ταυτιζονται

Είναι λίγο κυνήγι μαγισσών αυτό... στην αρχή και εγώ το έκανα, έβλεπα παντού φασιστάκια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλά θα μπορούσε να εξετάσει κ την ουσία της υπόθεσης αλλά αυτό απαιτεί Ανώτατο Δικαστήριο με αρχίδια.Οπότε έμεινε στα κλασικά.Δεν ξέρω,δεν είδα, βγάλτε τα πέρα οι πολιτικοί.

 

Κλαιν χτύπημα είναι.

 

Δεν απαγόρευσε τους γάμους ομόφυλων ζευγαριών.Κάτι τέτοιο όντως θα ήταν χτύπημα.Απλά ακύρωσε τους ήδη τελεσμένους μιας κ δεν υπάρχει ανάλογη νομοθεσία ακόμα στην Ελλάδα μετατέθοντας την ανάληψη της επίλυσης του ζητήματος από την νομοθετική εξουσία.

 

Χοντρικά το πολύ σε μια δεκαετία από σήμερα και η Ελλάδα θα έχει πολιτικό γάμο για ομόφυλα ζευγάρια αν διαβάζω σωστά τα πράγματα. Βάζω την δεκαετία ως το ανώτατο όριο σε περίπτωση πχ που η Ελλάδα έχει ΓΤΠΚ Κυβερνήσεις που θα φοβούνται να το αγγίξουν εντελώς παρά τις παγκόσμιες εξελίξεις. Ρεαλιστικά θα μπορούσε να γίνει κ πολύ νωρίτερα , σε βάθος 3-5 χρόνων από σήμερα.Αυτό εξαρτάται άμεσα από τις πολιτικές εξελίξεις πχ αν ξαναβγεί ο ΣΥΡΙΖΑ υποθέτω σε 3 χρόνια από σήμερα θα έχει λήξει,αν βγεί η ΝΔ πάει πιο μακριά.

 

το θεμα ηταν να γινει πιο γρηγορα εγω πιστευα οτι δεν θα βγει ακυρος ο γαμος , τωρα λεει θα πανε στο ευρωπαικο δηκαστηριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι λίγο κυνήγι μαγισσών αυτό... στην αρχή και εγώ το έκανα, έβλεπα παντού φασιστάκια...

Φαινεται τι ειναι ο καθενας στις εκλογες, οι επιλογες που κανουμε μας χαρακτηριζουν

το θεμα ηταν να γινει πιο γρηγορα εγω πιστευα οτι δεν θα βγει ακυρος ο γαμος , τωρα λεει θα πανε στο ευρωπαικο δηκαστηριο

Αφου ακυρος ητανε, δεν προβλεπεται απο την Ελληνικη νομοθεσια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαινεται τι ειναι ο καθενας στις εκλογες, οι επιλογες που κανουμε μας χαρακτηριζουν

Τα λαμόγια φαινονται ακόμα και εδώ μέσα... :)

ΥΓ: είχα να ανέβω πολλά χρόνια Θεσσαλονίκη... κούκλα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, η ανησυχια μου ειναι ειναι οτι για διαφορετικους λογους οι πολιτικες πεποιθησεις του παντος τοξοβολου και του παντος λαμογιου στην Ελλαδα ταυτιζονται

Και τι να κανει ο ανθρωπος να κερδισει points ? Να δηλωσει επενδυτης ? Να θελει να περικοπουν που μισθοι για να βγουν τα πλεονασματα του Σοιμπλε και να παραχθει νεος plutos ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ηταν να γινει πιο γρηγορα εγω πιστευα οτι δεν θα βγει ακυρος ο γαμος , τωρα λεει θα πανε στο ευρωπαικο δηκαστηριο

 

Εδώ τι δήλωσε ο δικηγόρος του ομόφυλου ζευγαριού για την επόμενη προσφυγή στο Ευρωπαικό Δικαστήριο.

 

Ηχητικό αρχείο

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι να κανει ο ανθρωπος να κερδισει points ? Να δηλωσει επενδυτης ? Να θελει να περικοπουν που μισθοι για να βγουν τα πλεονασματα του Σοιμπλε και να παραχθει νεος plutos ? 

Να ψηφισει ενα κομμα φιλελευθερο και μοντερνο, που δεν προσπαθει να στερησει τα δικαιωματα των αλλων για να επιδοτησει την εκλογικη πελατεια του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μοδερνο ειναι αυτο που δεν δινει μερισμα και μειωνει την φορολογια των υψηλων εισοδηματων , αυτο που καταργει τον βασικο μισθο γιατι ειναι τροχοπεδη στην αναπτυξη ? Ασε , να λειπουν οι εκμοντερνισμοι  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μοδερνο ειναι αυτο που δεν δινει μερισμα και μειωνει την φορολογια των υψηλων εισοδηματων , αυτο που καταργει τον βασικο μισθο γιατι ειναι τροχοπεδη στην αναπτυξη ? Ασε , να λειπουν οι εκμοντερνισμοι  :-D

Back to the future

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου ειναι τοσο... μοντερνοι και τοσο ...φιλ-ελευθεροι , λογικα δεν θα εχουν προβλημα με την ελευθερια της επιλογης 

 

Πως το ειπες ? Σορρυ που ρωταω ξανα.Μοντερνοι και φιλελευθεροι ?  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου ειναι τοσο... μοντερνοι και τοσο ...φιλ-ελευθεροι , λογικα δεν θα εχουν προβλημα με την ελευθερια της επιλογης 

 

Πως το ειπες ? Σορρυ που ρωταω ξανα.Μοντερνοι και φιλελευθεροι ?  :lol:

Οχι, δεν εχουν. Ναι, μοντερνοι και φιλελευθεροι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει τα ωφέλη που προκύπτουν από ένα γάμο ή καλύτερα σύμφωνο (αφού εγώ γάμο θεωρώ μόνο αυτόν που γίνεται σε εκκλησία) , που προκύπτει από μία συμφωνία ενηλίκων ιδίου φύλου.

Ας μας τα πει κάποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει τα ωφέλη που προκύπτουν από ένα γάμο ή καλύτερα σύμφωνο (αφού εγώ γάμο θεωρώ μόνο αυτόν που γίνεται σε εκκλησία) , που προκύπτει από μία συμφωνία ενηλίκων ιδίου φύλου.

Ας μας τα πει κάποιος.

Μπορείς να μας γράψεις τα οφείλει που έχει ένα ζευγάρι από τον θρησκευτικό γάμο??? Δεν είναι ανάγκη να είναι κείμενο κάντο λίστα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...