Προς το περιεχόμενο

Το thread για τα LGBT+ δικαιώματα


Τοξοβόλος___U__K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσφατα το ζησα και αυτο το γελοιο κατ εμε, σε υπηρεσια δημοσια ο αλλος να φωνασκει και να κανει την τρελλη επειδη συμφωνα με την νομοθεσια δεν εχει δικαιωμα στην κηδεμονια του παιδιου ( γκει που εκανε μωρο με γυναικα και μετα αποφασισε να ζησει την ζωη του) λυπαμαι αλλα βλεποντας τετοιες σκηνες κατ εμε δεν αξιζουν το ιδιο δικαιωμα με μια μητερα ,θεωρω οτι κατ αρχας εχει θρασος οταν καταστρεψε την ζωη μιας γυναικας και κατα αλλο λογο οτι ειναι ο εγωισμος που τον κανει να ζητει κηδεμονια ενω καλλιστα εχει δικαιωμα 2 φορες την βδομαδα να βλεπει το παιδι του....

Και επειδή εσύ έχεις ένα παράδειγμα (αλήθεια που ξέρεις ότι είναι gay και κορόιδεψε την γυναίκα του?)... κρίνεις ολόκληρη κοινότητα ότι θα κάνει το ίδιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα υπάρξει.

 

Yπό την αίρεση οτι θα ζεις τα επόμενα 3-10 χρόνια θα το δεις και συ στην Ελλάδα να συμβαίνει. No biggie

Δεν κατάλαβες καν αυτό που έγραψα ή δεν θες να το καταλάβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επειδή εσύ έχεις ένα παράδειγμα... κρίνεις ολόκληρη κοινότητα ότι θα κάνει το ίδιο...

Εχω δει πολλους gay πως αντιδρανε και τις πλειστες φορες εχω φτασει σε συμπερασμα οτι ειναι καρικατουρες ατομων εγωπαθης και με συμπλεγματα, και ναι απο την φοιτητικη μου ζωη απο ατομο που υποστηριζε οτι εχει περισοτερα δικαιωματα απο το παιδι του και δεν τον ενοιαζε η συνεπεια στο υοθετημενο απο το στιγμα οτι οι γονεις του ειναι ομοφυλοφιλοι  μεχρι και αυτο το παραδειγμα δεν υπηρξε ενα φωτεινο παραδειγμα που να αποδυκνειει οτι εινα περαν απο gay και ανθρωποι με ευαισθησιες, οποτε για μενα το πιο ευαισθητο σημειο που ειναι τα παιδια για μενα παιρνουν ενα μεγαλο ακυρο....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δει πολλους gay πως αντιδρανε και τις πλειστες φορες εχω φτασει σε συμπερασμα οτι ειναι καρικατουρες ατομων εγωπαθης και με συμπλεγματα, και ναι απο την φοιτητικη μου ζωη απο ατομο που υποστηριζε οτι εχει περισοτερα δικαιωματα απο το παιδι του και δεν τον ενοιαζε η συνεπεια στο υοθετημενο απο το στιγμα οτι οι γονεις του ειναι ομοφυλοφιλοι μεχρι και αυτο το παραδειγμα δεν υπηρξε ενα φωτεινο παραδειγμα που να αποδυκνειει οτι εινα περαν απο gay και ανθρωποι με ευαισθησιες, οποτε για μενα το πιο ευαισθητο σημειο που ειναι τα παιδια για μενα παιρνουν ενα μεγαλο ακυρο....

Το σταματώ εδώ... αν θέλεις να κλειδωθεί το thread... βρες κάποιον πιο ευφάνταστο τρόπο... φιλάκια παντού!!!!

 

 

Δεν κατάλαβες καν αυτό που έγραψα ή δεν θες να το καταλάβεις.

Γράψετε λογικά και με επιχειρήματα και θα το καταλάβουμε... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερεις τωρα τι γίνεται... μιλάς με πραγματικό παράδειγμα... και αναρωτιέμαι το έκανες επίτηδες ή δεν το έχεις καταλάβει???

?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

?

Από το 80 και μετά ποιος ασχολήθηκε με τα ατομικά δικαιώματα της οποιαδήποτε μειονότητας και την κοινωνική ευημερία, και ποιος έταζε θέσεις δημοσιου, εύκολο χρήμα και παραδείσους...? Μάντεψε ποιός έβγαινε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το 80 και μετά ποιος ασχολήθηκε με τα ατομικά δικαιώματα της οποιαδήποτε μειονότητας και την κοινωνική ευημερία, και ποιος έταζε θέσεις δημοσιου, εύκολο χρήμα και παραδείσους...? Μάντεψε ποιός έβγαινε...

Αυτος που εταζε τζαμπα ευημερια. Αυτος εβγαινε τοτε. Αυτος βγαινει και τωρα. Δεν χρειαζεται να ειναι το ιδιο κομμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτος που εταζε τζαμπα ευημερια. Αυτος εβγαινε τοτε. Αυτος βγαινει και τωρα. Δεν χρειαζεται να ειναι το ιδιο κομμα.

Εννοείτε... ο τοξο όμως πως εμπλέκεται???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και έχεις σημάδια τέτοιων πρακτικών στην ελληνική κοινωνία???

Το μεγαλυτερο κομματι του εκλογικου σωματος ετσι συμπεριφερεται, γι' αυτο φτασαμε εδω που ειμαστε. Θελει ο ενας να μπει στο Δημοσιο (και να καθεται), ψηφιζει τον πατερουλη (και αυτος μου στελνει τον λογαριασμο). Ο αλλος θελει να μην παει φανταρος, ψηφιζει τον πατερουλη (και αυτος στελνει εμενα Κυπρο). Θελει αλλος να παιρνει συνταξη παραπανω απο οτι πληρωσε, μια αυξηση στον εαυτο του, να χτιζει οπου θελει,να κανει μια καταληψη, ενα θαλασσοδανειο, να κανει οτι γουσταρει ρε αδερφε, ο πατερουλης ειναι εδω για ολους αυτους, αρκει να τον ψηφιζουνε, και αυτοι ειναι εδω γι'αυτον, αρκει να στελνει τον λογαριασμο σε καποιους αλλους. Και εσυ μου λες οτι ο πατερουλης θα "βολεψει" και το δικο σου ζητημα. Και εμενα θα επρεπε να με νοιαζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μεγαλυτερο κομματι του εκλογικου σωματος ετσι συμπεριφερεται, γι' αυτο φτασαμε εδω που ειμαστε. Θελει ο ενας να μπει στο Δημοσιο (και να καθεται), ψηφιζει τον πατερουλη (και αυτος μου στελνει τον λογαριασμο). Ο αλλος θελει να μην παει φανταρος, ψηφιζει τον πατερουλη (και αυτος στελνει εμενα Κυπρο). Θελει αλλος να παιρνει συνταξη παραπανω απο οτι πληρωσε, μια αυξηση στον εαυτο του, να χτιζει οπου θελει,να κανει μια καταληψη, ενα θαλασσοδανειο, να κανει οτι γουσταρει ρε αδερφε, ο πατερουλης ειναι εδω για ολους αυτους, αρκει να τον ψηφιζουνε, και αυτοι ειναι εδω γι'αυτον, αρκει να στελνει τον λογαριασμο σε καποιους αλλους. Και εσυ μου λες οτι ο πατερουλης θα "βολεψει" και το δικο σου ζητημα. Και εμενα θα επρεπε να με νοιαζει.

Κάπου χάθηκα στην μετάφραση μεταξύ της πολιτικής πίεσης από μια μειωνοτητα για την ιδιαίτερη μεταχείρισή της από την εκάστοτε πολιτικη ηγεσία και το ρουσφέτι που γίνεται από έναν δημόσιο λειτουργό προς έναν πελάτη πολίτη...

Ελπίζω για σένα να μην είναι κανένα απο τα δύο και να μην τσοουβαλιαζεις, άτομα που διεκδικούν αυτονόητα δικαιώματα, νομίζοντας ότι τους κάνουν ρουσφέτια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου χάθηκα στην μετάφραση μεταξύ της πολιτικής πίεσης από μια μειωνοτητα για την ιδιαίτερη μεταχείρισή της από την εκάστοτε πολιτικη ηγεσία και το ρουσφέτι που γίνεται από έναν δημόσιο λειτουργό προς έναν πελάτη πολίτη...

Ελπίζω για σένα να μην είναι το ίδιο και να μην τσοουβαλιαζεις, άτομα που διεκδικούν αυτονόητα δικαιώματα, νομίζοντας ότι τους κάνουν ρουσφέτια...

Το αυτονοητο δικαιωμα σου χανει την υπεραξια που εχει οταν αποκτα τον ιδιο παρονομαστη με το ρουσφετι του αλλου. Εσυ τσουβαλιαζεις τον εαυτο σου οταν στεκεσαι διπλα στο ρετροσοβιετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αυτονοητο δικαιωμα σου χανει την υπεραξια του οταν εχει τον ιδιο παρονομαστη με το ρουσφετι του αλλου. Εσυ τσουβαλιαζεις τον εαυτο σου οταν στεκεσαι διπλα στο ρετροσοβιετ

Πες μου τώρα ότι όλη η ανησυχία σου προέρχεται απο την φρασεολογία και τις πιθανές πολιτικές πεποιθήσεις του τόξο... πες μου ότι δεν μπορείς να ξεχωρίσεις δύο απόψεις από δύο άτομα που το μόνο κοινό έχουν την σεξουαλική τους ταυτότητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μου τώρα ότι όλη η ανησυχία σου προέρχεται απο την φρασεολογία και τις πιθανές πολιτικές πεποιθήσεις του τόξο... πες μου ότι δεν μπορείς να ξεχωρίσεις δύο απόψεις από δύο άτομα που το μόνο κοινό έχουν την σεξουαλική τους ταυτότητα...

Οχι, η ανησυχια μου ειναι ειναι οτι για διαφορετικους λογους οι πολιτικες πεποιθησεις του παντος τοξοβολου και του παντος λαμογιου στην Ελλαδα ταυτιζονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...