Προς το περιεχόμενο

Το thread για τα LGBT+ δικαιώματα


Τοξοβόλος___U__K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το οτι δεν ειναι ασφαλες μερος για οποιονδηποτε δεν ειναι αναρχικος σε απασχολει καθολου η μπα?

 

Ο αποτελεσματικός αναρχικός είναι καλοβαλμένος κουστουμάτος που ροκανίζει το σύστημα εκ των έσω. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο αποτελεσματικός αναρχικός είναι καλοβαλμένος κουστουμάτος που ροκανίζει το σύστημα εκ των έσω. :P

Ροκανιζει αυτος απο μεσα, οι αλλοι απ'εξω, δεν θα μεινει πουπουλο στο τελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

children-group.jpg

Μπορείς να μου πεις ποια από τα παραπάνω παιδιά είναι, ας πούμε, μονογονεϊκής οικογένειας ή υιοθετημένα?

Εκτός και αν όλο σου το point βασίζετε μόνο στο πατέρας – μητέρα, οπότε και δεν έχει νόημα η περαιτέρω συζήτηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε προφανος και ο αλλος το παει στο πατερας μητερα, το θεμα ειναι γιαιτ πχ η google να βγαλει μια διαφημηση η οποια απεθηνετε σε πολυ μικρο κοινο (αν δεν κανω λαθος οι ομοφιλες οικογενειες ειναι  σχετικα ελαχιστες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

children-group.jpg

 

Μπορείς να μου πεις ποια από τα παραπάνω παιδιά είναι, ας πούμε, μονογονεϊκής οικογένειας ή υιοθετημένα?

Εκτός και αν όλο σου το point βασίζετε μόνο στο πατέρας – μητέρα, οπότε και δεν έχει νόημα η περαιτέρω συζήτηση...

Δεν ξερω και ουτε με απασχολει.Αυτο που ξερω ειναι οτι για να γεννηθει ενα παιδι, χρεαζεται ενας πατερας και μια μητερα, η απλα ενας αντρας και μια γυναικα.Ασχετα εαν ο  αντρας τον "παιξει" και μετα το σπερμα το "χωσουν" στο μ@υνι στις γυναικας.

 Τωρα το περι μονογονεικης οικογενειας, αρκετοι γνωστοι μεγαλωσανε με μονο μητερα, η πατερα, λογω θανατου η χωρισμου, αλλα αυτο  ειναι μεσα στην ζωη και δεν δεν ειχει καμια σχεση με εγωιστικα καπριτσια, η βιτσια η ανωμαλιες του στυλ ειμαι μονος μου, αλλα θα γουσταρα  να εχω ενα παιδι. Ειμαστε 2 αντρες μαζι, η 2 γυναικες μαζι. Αντε αργοτερα και σε θεσμοθετηση του τριο. 3 αντρες- 3 γυναικες η συνδυασμος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε προφανος και ο αλλος το παει στο πατερας μητερα, το θεμα ειναι γιαιτ πχ η google να βγαλει μια διαφημηση η οποια απεθηνετε σε πολυ μικρο κοινο (αν δεν κανω λαθος οι ομοφιλες οικογενειες ειναι  σχετικα ελαχιστες)

για να βγει η διαφήμιση, λογικά, δεν είναι μικρό το κοινό που απευθύνεται και ταυτόχρονα θεωρεί ότι ως “εικόνα” είναι οικία σε ένα πολύ μεγαλύτερο ακροατήριο...

 

Δεν ξερω και ουτε με απασχολει.Αυτο που ξερω ειναι οτι για να γεννηθει ενα παιδι, χρεαζεται ενας πατερας και μια μητερα, η απλα ενας αντρας και μια γυναικα.Ασχετα εαν ο  αντρας τον "παιξει" και μετα το σπερμα το "χωσουν" στο μ@υνι στις γυναικας.

 Τωρα το περι μονογονεικης οικογενειας, αρκετοι γνωστοι μεγαλωσανε με μονο μητερα, η πατερα, λογω θανατου η χωρισμου, αλλα αυτο  ειναι μεσα στην ζωη και δεν δεν ειχει καμια σχεση με εγωιστικα καπριτσια, η βιτσια η ανωμαλιες του στυλ ειμαι μονος μου, αλλα θα γουσταρα  να εχω ενα παιδι. Ειμαστε 2 αντρες μαζι, η 2 γυναικες μαζι. Αντε αργοτερα και σε θεσμοθετηση του τριο. 3 αντρες- 3 γυναικες η συνδυασμος.

Και που να μην έγραφα...

 

Εκτός και αν όλο σου το point βασίζετε μόνο στο πατέρας – μητέρα, οπότε και δεν έχει νόημα η περαιτέρω συζήτηση...

τουλάχιστον τώρα ξεθύμανες που τα είπες ή θα έχουμε και τρίτο flaming post (#202)? Άντε τυχερέ πήρες και like από το γνωστό φαντασματάκι... έτοιμος για pride  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.independent.co.uk/news/world/americas/lawmaker-wes-goodman-anti-lgbt-resigns-sex-man-office-caught-ohio-republican-christian-family-values-a8060631.html

 

"Anti-LGBT politician resigns after being 'caught having sex with man in his office"

 

Roflmao!

 

Άλλος ένας...

Αυτο δεν το καταλαβαινω, που οταν πιανεται ενας παπας ή ενας anti-LBGT να κουναει την αχλαδια, κατηγορειται η Ιεροσυνη ή η anti-LGBTI+ κοινοτητα για υποκρισια.

 

Ειλικρινα, με ποια λογικη βγαζεις το ατοπο συμπερασμα "Αλλος ενας anti-gay που ειναι gay", αντι για το λογικο, αλλος ενας gay που καμουφλαρεται ως anti-gay και να αναρωτηθεις το λογο. Προβοκατσια ισως;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω και ουτε με απασχολει.Αυτο που ξερω ειναι οτι για να γεννηθει ενα παιδι, χρεαζεται ενας πατερας και μια μητερα, η απλα ενας αντρας και μια γυναικα.Ασχετα εαν ο αντρας τον "παιξει" και μετα το σπερμα το "χωσουν" στο μ@υνι στις γυναικας.

Τωρα το περι μονογονεικης οικογενειας, αρκετοι γνωστοι μεγαλωσανε με μονο μητερα, η πατερα, λογω θανατου η χωρισμου, αλλα αυτο ειναι μεσα στην ζωη και δεν δεν ειχει καμια σχεση με εγωιστικα καπριτσια, η βιτσια η ανωμαλιες του στυλ ειμαι μονος μου, αλλα θα γουσταρα να εχω ενα παιδι. Ειμαστε 2 αντρες μαζι, η 2 γυναικες μαζι. Αντε αργοτερα και σε θεσμοθετηση του τριο. 3 αντρες- 3 γυναικες η συνδυασμος.

Γουατ;

Δηλαδή οι singles δεν μπορούν να κάνουν παιδιά μόνοι τους ή να υιοθετούν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο δεν το καταλαβαινω, που οταν πιανεται ενας παπας ή ενας anti-LBGT να κουναει την αχλαδια, κατηγορειται η Ιεροσυνη ή η anti-LGBTI+ κοινοτητα για υποκρισια.

 

Ειλικρινα, με ποια λογικη βγαζεις το ατοπο συμπερασμα "Αλλος ενας anti-gay που ειναι gay", αντι για το λογικο, αλλος ενας gay που καμουφλαρεται ως anti-gay και να αναρωτηθεις το λογο. Προβοκατσια ισως;

Βασικά το θέμα είναι να ξεχωρίζεις πότε ένας εκφράζει τα κόμπλεξ του και πότε επιχειρηματολογεί πάνω σε λανθασμένα “αξιώματα”...

Όπως και να έχει, όταν σε χαρακτηρίζουν, με τα χειρότερα επίθετα, κάποιοι που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα... μου φαίνεται φυσιολογικό να ξεσπάς με τέτοιου είδους αποκαλύψεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πρωτη παραγραφο δεν την καταλαβα.

 

O γκει παπας δεν ανηκει στην LGBT κοινοτητα; Προφανως απο την αλλη δεν ανηκει στην ιεροσυνη και ουτε την εκφραζει, αφου δεν ειναι πραγματικος Χριστιανος, οποτε το ολο θεμα ειναι λιγο ατοπο. Ισα ισα η LGBT κοινοτητα ελεγχεται για τη συμπεριφορα ενος μελους της και οχι το αντιθετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πρωτη παραγραφο δεν την καταλαβα.

 

O γκει παπας δεν ανηκει στην LGBT κοινοτητα; Προφανως απο την αλλη δεν ανηκει στην ιεροσυνη και ουτε την εκφραζει, αφου δεν ειναι πραγματικος Χριστιανος, οποτε το ολο θεμα ειναι λιγο ατοπο. Ισα ισα η LGBT κοινοτητα ελεγχεται για τη συμπεριφορα ενος μελους της και οχι το αντιθετο.

Μου αρεσει που το αναλυεις λογικα lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γουατ;

Δηλαδή οι singles δεν μπορούν να κάνουν παιδιά μόνοι τους ή να υιοθετούν;

Eκ φυσεως οχι.Μεχρι στιγμης δεν αυτο-γονιμοποιειται ο ανθρωπος.Ο αντρας θα χρεαστει μια γυναικα για να δεχθει το σπερμα του και η γυναικα, δοτη σπερματος.Απο εκει και  περα, εαν το μισο τις τεκνοποιησης πεταχθει στα σκουπιδια ειναι αλλο θεμα.Για το χρημα τα παντα γινονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...