Προς το περιεχόμενο

Owncloud σε nas4free


pdiomidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδία, δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό section του forum, απλά θεωρώ ότι είμαι στο πιο κοντινό σύμφωνα με το πρόβλημα μου.

 

Αν καποιος εχει ασχοληθει με nas4free, owncloud ισως να μπορει να βοηθησει.

 

Εχω το εξης προβλημα, εχω εγκαταστησει το owncloud στον nas4free server που τρεχω, εχω βαλει τον φακελο owncloud μεσα στο pool που εχω τα αρχεια μου και το εχω κανει mount.

 

/mnt/pool_1/files/owncloud.

 

οταν μπαινω λοιπον στο owncloud, εκανα το αρχικο setup να φτιαξω admin προεπιλεγμενο data set ηταν

/mnt/pool_1/files/owncloud/data

 

εγω το αλλαξα σε /mnt/pool_1/files/ μιας και εκει ειναι ολα τα αρχεια μου, και απλα θελω με το που μπαινω μεσα στο user interface του owncloud να τα βλεπω εκει.

 

Ανταυτου μεσα δεν βλεπω κατι, και δεν εχω καταλαβει και οταν κανω κατι upload που πανε τα αρχεια.

 

Ουσιαστικα αυτο που θελω να κανω ειναι αντι να μπαινω στον σερβερ μου με ftp και να τραβαω τα αρχεια να κανω ενα user interface μεσω web να τα βλεπω live τα αρχεια να κατεβαζω η να ανεβαζω κατι εκει, το owncloud το παρεχει ομως δεν βλεπω τα αρχεια μου.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω οτι το owncloud κρυπτογραφεί τα αρχεία, οπότε ο μόνος τρόπος για να τα βλέπεις είναι να τα ανεβάσεις μέσω του ίδιου του owncloud.

Αν θέλεις να βλέπεις τους φακέλους/αρχεία που έχεις στον υπολογιστή σου πιστεύω οτι το (s)FTP είναι μονόδρομος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...