Προς το περιεχόμενο

Epson L386 ή HP GT 5820


Lazorik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνοντας έγχρωμο πολυμηχάνημα για χρήση γραφείου, μια εξυπηρετικότατη υπάλληλος του mediamarkt μου πρότεινε τα Link.png Site: EpsonL386 και Link.png Site: HP GT 5820 και σχεδόν με έπεισε καθώς φαίνονται πολύ οικονομικά σε αναλώσιμα. Στα υπέρ του Epson για εμένα τον άσχετο οι πολλές κριτικές στο skroutz (όσο αξιόπιστες μπορούν να θεωρηθούν) και το ότι φαίνεται πιο δοκιμασμένο μηχάνημα σε σχέση με το HP για το οποίο δεν φαίνεται να έχει γράψει κανείς. 3ετή εγγύηση βρίσκω και στα δύο, στα συν του HP για μένα που μένω επαρχία το ότι το Πλαίσιο είναι επίσημο service point της HP οπότε δεν μπλέκω με αποστολές Αθήνα αν συμβεί κάτι. Λίγο καλύτερη ανάλυση εκτύπωσης ο Epson, εμφανισιακά αρέσει περισσότερο ο HP.  Αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι η αντοχή τους στο χρόνο γιατί το κόστος χρήσης τους και τα χαρακτηριστικά τους φαίνονται παρόμοια. Από την άλλη με χαλάει που μηχανήματα σχεδόν 200 ευρώ δεν έχουν π.χ. αυτόματη duplex εκτύπωση αλλά ίσως δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα. Υπάρχει κάτι που παραβλέπω σ' αυτούς τους δύο ή κάποιο άλλο μοντέλο που πρέπει να κοιτάξω; Έχω απορρίψει ήδη τον Canon G3400 λόγω μονοετούς εγγύησης, όπως και όσους παίρνουν τα παραδοσιακά μελανάκια που ξεραίνονται γρήγορα και κοστίζουν αρκετά. Μήπως υπάρχει κάποια παρόμοια τεχνολογία σε άλλη μάρκα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...