Προς το περιεχόμενο

Αγορες απο Aliexpress, τελωνειο.


SnAk3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, baldurval είπε

Και στο ειδοποιητήριο δεν σου έγραφε κανένα ποσό για να πληρώσεις ;

Ναι, έγραφε κανονικά το ποσό, μόνο που το ειδοποιητήριο το πήρα μια μέρα μετα.

20240808_192509.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ηθελα να κανω update για οποιον ενδιαφερεται μιας και μου ηρθε ο προτζεκτορας σημερα.

Η ποιοτητα ειναι απιστευτη ακομα και πανω στον τοιχο και ο πωλητης συστηνεται απολυτα. Τον πηρα μετα απο 2-3 εβδομαδες απο την παραγγελια και δεν πληρωσα φορους με το DDP.

https://m.alibaba.com/x/AxDXwX?ck=pdp

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Postmort3m είπε

Ηθελα να κανω update για οποιον ενδιαφερεται μιας και μου ηρθε ο προτζεκτορας σημερα.

Η ποιοτητα ειναι απιστευτη ακομα και πανω στον τοιχο και ο πωλητης συστηνεται απολυτα. Τον πηρα μετα απο 2-3 εβδομαδες απο την παραγγελια και δεν πληρωσα φορους με το DDP.

https://m.alibaba.com/x/AxDXwX?ck=pdp

Καλορίζικος !! φοβερό εργαλείο και το πήρες σε πάρα πολύ καλή τιμή.

Να αναφέρω και εγώ με την ευκαιρία ότι το Fengmi Formovie s5 που πήρα από το Banggood στα 402€ επίσης ειναι φοβερό εργαλείο. Για τα χρήματα αυτά δεν υπάρχει κάτι που να πλησιάζει την ποιότητα. Αν και ξεφορτώθηκα το κινέζικο Launcher (FengOs) με το Projectivity launcher έβαλα και ένα Xiaomi tv box s 2nd gen και είδα διαφορά στην ποιότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Σχετικά με την Acs πριν λίγες ημέρες παρέλαβα παραγγελία Choice,την πήγαν σε κοντινό locker , ήταν η πρώτη από AliExpress που παραδόθηκε σε smart point locker ,από το Banggood αντίστοιχα έχω παραλάβει τέσσερα το τελευταίο δίμηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, sakisgri είπε

Καλορίζικος !! φοβερό εργαλείο και το πήρες σε πάρα πολύ καλή τιμή.

Να αναφέρω και εγώ με την ευκαιρία ότι το Fengmi Formovie s5 που πήρα από το Banggood στα 402€ επίσης ειναι φοβερό εργαλείο. Για τα χρήματα αυτά δεν υπάρχει κάτι που να πλησιάζει την ποιότητα. Αν και ξεφορτώθηκα το κινέζικο Launcher (FengOs) με το Projectivity launcher έβαλα και ένα Xiaomi tv box s 2nd gen και είδα διαφορά στην ποιότητα.

Σ ευχαριστω! Ναι και εγω με xiaomi tv box τον δουλευω, τωρα αναμενω να μου ερθει και η οθονη προβολης :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες μου τα φώτα σας.

Ποιο βήμα είναι αυτό;

Νόμιζα αφού πέρασε τελωνείο ότι θα ήταν προς παράδοση.

Που φεύγει και πάει πάλι; :lol:

 

SmartSelect_20240814_221226_AliExpress.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, -WISE- είπε

Παίδες μου τα φώτα σας.

Ποιο βήμα είναι αυτό;

Νόμιζα αφού πέρασε τελωνείο ότι θα ήταν προς παράδοση.

Που φεύγει και πάει πάλι; :lol:

 

SmartSelect_20240814_221226_AliExpress.jpg

Τα δέματα αυτά περνάνε από 2 ενδιάμεσες χώρες (transit country) Ουγγαρια και Βουλγαρία. 12/8/24 έφυγε από Ουγγαρια το δέμα σου και έφτασε Βουλγαρία και σήμερα έφυγε από Βουλγαρία για Ελλαδα. Λογικά αρχές της άλλης εβδομάδας θα παραλαβεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, lexotamilf said:

Για το παρακάτω με tracking number της μορφής UBxxxHU πήρα refund λόγω καθυστέρησης αλλά αναρωτιέμαι με τι εταιρεία θα παραδοθεί (αν)

  Hide contents

IMG_20240816_091912.jpg.7d07b4b6ea9ba43854bb99692dd84a2a.jpg

 

Με ΕΛΤΑ θα σου έρθει είναι απλό θα το αφήσει ο ταχυδρόμος κάποια στιγμή. 12 του μήνα μπήκε Ελλάδα όποτε λογικά την άλλη βδομάδα θα στο φέρουν αλλά επειδή είναι και 15αυγουστος δεν ξέρω μπορεί να αργήσει παραπάνω 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Rpanagos είπε

Αυτό το καινούριο τώρα τελευταία που λέει free shipping πάνω απο 10€ τι είναι;

Γίναμε temu?

Αφορά μόνο τα προϊόντα που ειναι προσφορά Choice.

Βασικά αν δεις κάποιο από αυτά τα προϊόντα από κάποιο κατάστημα που δεν θα ειναι σε προσφορά Choice θα έχει μεταφορικά 2,5€ - 3,5€ περίπου (για standard μιλάμε που ειναι συστημένο) Έτσι συμφέρει να πάρεις και κάτι παραπάνω για να έχει το free shipping.

Αν θέλεις κάτι φτηνό με free shipping και συστημένο υπάρχει και το Bundle deals (3 items From US $4.49) Εκεί και 3 προϊόντα με 1,5€ το ένα να πάρεις πάλι θα εχεις free shipping και συστημένο. Επισης έχει και search πάνω αν ψάχνεις κάτι συγκεκριμένο. Δεν έχει τα πάντα αλλά αυτά που έχει ειναι σε πάρα πολύ καλή τιμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, sakisgri είπε

Αφορά μόνο τα προϊόντα που ειναι προσφορά Choice.

Βασικά αν δεις κάποιο από αυτά τα προϊόντα από κάποιο κατάστημα που δεν θα ειναι σε προσφορά Choice θα έχει μεταφορικά 2,5€ - 3,5€ περίπου (για standard μιλάμε που ειναι συστημένο) Έτσι συμφέρει να πάρεις και κάτι παραπάνω για να έχει το free shipping.

Αν θέλεις κάτι φτηνό με free shipping και συστημένο υπάρχει και το Bundle deals (3 items From US $4.49) Εκεί και 3 προϊόντα με 1,5€ το ένα να πάρεις πάλι θα εχεις free shipping και συστημένο. Επισης έχει και search πάνω αν ψάχνεις κάτι συγκεκριμένο. Δεν έχει τα πάντα αλλά αυτά που έχει ειναι σε πάρα πολύ καλή τιμ

Το bundle deals άλλαξε, έβαλε ελάχιστο όριο τα 5 τεμάχια, έχει πλέον και προϊόντα από 0,85€,πάει να χτυπήσει το Temu

Επεξ/σία από radiotv
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λυστε μου την απορια αν γνωριζετε:
παω να παραγγείλω αυτο, που εβαλε σε εξτρα εκπτωση σημερα και απο 21+ που ηταν χτες κατεβηκε €17.84
https://vi.aliexpress.com/item/1005006076318004.html
και μολις κανω συνδεση στο λογαριασμο μου η τιμη παει στα €23.04 !!!!
Απο υπολογιστη δοκιμαζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, MasterX είπε

λυστε μου την απορια αν γνωριζετε:
παω να παραγγείλω αυτο, που εβαλε σε εξτρα εκπτωση σημερα και απο 21+ που ηταν χτες κατεβηκε €17.84
https://vi.aliexpress.com/item/1005006076318004.html
και μολις κανω συνδεση στο λογαριασμο μου η τιμη παει στα €23.04 !!!!
Απο υπολογιστη δοκιμαζω

Είναι επειδή χωρίς να συνδεθείς βλέπεις το Welcome deal που ειναι για νέους χρήστες.

welcome deal.JPG

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, sakisgri said:

Είναι επειδή χωρίς να συνδεθείς βλέπεις το Welcome deal που ειναι για νέους χρήστες.

welcome deal.JPG

δηλαδη με νεο λογαρισμο και νεα καρτα το παιρνω σε αυτη τη τιμη ε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...