Προς το περιεχόμενο

Πρώτη επαφή με το "ευφυές" Huawei Mate 10 Pro [Video]


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

λοιπόν , όσο άντεξα το είδα και εγώ .

1ον Ο παρουσιαστής , ceo , blogger , πείτε τον όπως θέλετε τελοσπάντων , δεν υποφέρονταν με τίποτε. Τραγικά Αγγλικά του στυλ ΑΙ Λόβε  γιου ,γιου Λόβε μι, συμπληρούμενα από ένα "Ούγκ" στο τέλος.

2ον) Συμπαθητική παρουσίαση , καμία σχέση με επαγγελματικού επιπέδου παρουσιάσεις που έχουμε δει από τον ανταγωνισμό.

3ον) Το τηλέφωνο δεν είναι τελείως bezzelsless και δεν μπορεί να είναι. 

4ον) Πίστευω ότι θα κάνει πωλήσεις κόβοντας κυρίως από Samsung ΄, Lg και λοιπούς συγγενείς , όχι όμως από την Μηλοφών 

5ον) Οθόνη καλή , αλλά μετά την οθόνη που είδα σε ένα Sony XZ premium , δύσκολα να βρεθεί κινητό που να μπορεί να θέσει τόσο ψηλά στάνταρτς όπως οι Γιαπωνέζοι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η θύρα των ακουστικών τόσο πολύ τους χαλάει;! Γιατί να έχω ένα πρόσθετο ανταπτοράκι ενώ προηγουμένως δεν την είχα ανάγκη;

 Θετικό για εμένα η 1080 oled οθόνη που λογικά θα ανεβάσει αρκετά την αυτονομία. και για να προλάβω τους πονηρούς. Δεν θεωρώ ότι με 720p θα ήταν καλύτερα αλλά νομίζω ότι 1080 είναι η χρυσή τομή.

 Θα τραβήξει αρκετούς από LG αφού έχει θέματα διαθεσιμότητας. Αλλά από samsung λίγο δύσκολο όταν το s8+ θα έχει καλύτερη τιμή μέχρι να έρθει εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερό απλά !! Και εμένα μου αρέσουν τα samsung αλλά η αλήθεια να λέγεται.Τις oled απο την samsung τις παίρνουν; 

Οχι κατα 99.99% Μονο lg και μια γιαπωνέζικη παραγουν oled, πλην σαμσουνγκ,  και οι 2 μονο 6 ιντσες 18:9 Είναι αρκετά υποδιεστερες απο σαμσουνγκ,  χαμηλοτερες φωτεινότητες κλπ

θελουν χρόνια να φτάσουν στα επίπεδα της σαμσουνγκ που τις εξελισει μια 10ετια τωρα.. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα mate 9 πραγματικά πολύ καλό τηλέφωνο δεν περίμενα το mate 10 πήρα note 8 και πιστεύω έκανα την καλύτερη επιλογή γιατί απλά αν τα βάλεις δίπλα μόνο από την οθόνη του note 8 παθαίνεις πλάκα...η τιμή του mate 10 θα είναι υψηλή και έξυπνη αγορά για μένα είναι το s8 plus που η τιμή του πέφτει, στον τομέα αυτονομία σίγουρα το Mate είναι καλύτερο και ο επεξεργαστής τούμπανο αλλά αν θέλεις όπως εγώ την καλύτερη οθόνη στον κόσμο και πενάκι πας note 8...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα μην κοιτατε μονο τα benchmarks, κατα τη γνωμη μου οι high-end συσκευές της huawei εχουν πολυ καλη εμπειρία χρήσης..

τωρα σε αυτα τα χρήματα τιποτα δε θεωρω ότι αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο κατάφερα να υπομείνω την τραγική παρουσίαση του CEO που μου προκάλεσε πονοκέφαλο, γέλασα τρανταχτά με το:

 

"Δεν βάλαμε 2Κ οθόνη στο Pro γιατί έχει μεγαλύτερη κατανάλωση και η FHD+ είναι αρκετή σε αυτές της ίντσες... Αλλά στο απλό που έχει μικρότερη οθόνη βάλαμε 2Κ αλλά είναι RGBW οπότε δεν πειράζει ;) "

 

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν έβαλαν 2Κ στο Pro γιατί μάλλον κάποιο πρόβλημα είχε στην παραγωγή η LG ή ήταν πολύ ακριβές. Και στα δύο LG πρέπει να είναι τα panel αν κρίνω και από το RGBW που χρησιμοποιεί η LG στις τηλεοράσεις.

 

 

post-57866-0-54008800-1508178593_thumb.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαρετό. Καμία προσωπικότητα πλέον στις εταιρίες. Όλες 18:9 (ποιος τους είπε πως μας αρέσει;) και κατάργηση 3,5 είσοδο ακουστικών - πάλι καλά που η Sammy τα υποστηρίζει και μπράβο της. Και το είναι αυτό το 112% του εύρους του χρωματικού πρότυπου NTSC?? 112???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ενα πολυ θετικο του κινητου ειναι το android Oreο. 

Κατα τα αλλα αναμενομο, κινηταρα και με AI τσιπακι που πολλοι δεν το δινουν σημασια αλλα ειναι ισως το σημαντικοτερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα την παρουσίαση, πιο πρόχειρη και τραγική παρουσίαση δεν έχω δει στην ζωή μου. Οι και καλά "δημοσιογράφοι" Γερμανοί Blogger με προφορά Γερμανού Αμερικάνικης ταινίας. Από τον δε CEO με το ζόρι έβγαζες νόημα, μιας και δεν ήταν σε θέση να μιλήσει σωστά Αγγλικά. Τα ψέματα των Blogger από τους οποίους έπαιρναν συνεντεύξεις, του τύπου "Ναι και εγώ πλέον χρησιμοποιώ καθημερινά το Note 9" ενώ φορούσαν Apple Watches, όπως το κοινό στο οποίο έκαναν Zoom δουλεύανε με Galaxy και iPhone. Ενώ και καλά μας τα ζάλιζαν πριν ξεκινήσει η παρουσίαση για το πόσος κόσμος τα χρησιμοποιεί και το πόσο μπροστά είναι. 20-30 λεπτά αφιέρωσε ο CEO να μας πείσει σχεδιαστικά ότι το Mate 10 είναι καλύτερο από το S8 και το iPhone X γιατί έχει 0,30% παραπάνω Ratio (Πραγματικά γελοία δικαιολογία) και διάφορα λόγια για το πόσο ultimate, innovative, leading είναι σαν εταιρία και συνεχώς η καραμέλα για το πόσο δύσκολο είναι να κάνεις τέτοιο Body ratio λες και άλλες εταιρίες δεν το έχουν κάνει και μάλιστα καλύτερα (Samsung, LG, Xiaomi, Apple).

 

Περίμενα πραγματικά μιας και το διαφήμιζαν τόσο πολύ να δω κάτι το Innovative αλλά μονάχα νούμερα και gimmicks. Τίποτα το ιδιαίτερο απλά φύκια με ακαταλαβίστικη προφορά για να πείσει τον κόσμο ότι είναι καλύτερο από τον ανταγωνισμό. 

 

 

ελα πες αληθεια ,νιωθετε την καυτη ανασα της Huawei

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που σαι ρε V30 αντε να σε δουμε να παιζεις μοντερμα το επομενο μου κινητο έχω το G3 και ειναι σκυλι τα βγαλε τα λεφτα του και με το παραπανω λυπαμαι που θα το δωσω για το V30

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαουλ ενα καταργηση υποδοχης ακουστικων, φαουλ 2 σιγουρα και αυτο θα ψηνει εγκεφαλο, φαουλ 3;η τιμη θα φτασει τα 950 εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρειαζομαι επειγοντος αυτο το κινητο......οταν δεν με παιρνει κανενας τηλεφωνο να το κοιταω για παρηγορια......ο καλυτερος φιλος τις μοναξιας μου.....το προσεχω του μιλαω.....αρχιζει σιγα σιγα να μου μιλαει και αυτο....ειμαι πολυ χαρουμενος......στον πραγματικο κοσμο τιποτα.......στον εικονικο κοσμο τις apple, samsung, huawey, sony, lg, oυαου δεν ειμαι μονος με περιπου 1000€ ανα 6μηνο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...