Προς το περιεχόμενο

ΟAΣΑ: Σε πλήρη λειτουργία το ηλεκτρονικό εισιτήριο και η ηλεκτρονική κάρτα


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 740
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδη εχω χαθει, ειμαι περιστασιακος χρηστης των ΜΜΜ.

Καπου διαβασα οτι υπαρχει εισητηριο για να πας και να επιστρεψεις, εψαξα στην σελιδα της εταιρια (οχι ιδιαιτερα εντονα οφειλω να παραδεχτω) και δεν βρηκα κατι σχετικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω χαθει, ειμαι περιστασιακος χρηστης των ΜΜΜ.

Καπου διαβασα οτι υπαρχει εισητηριο για να πας και να επιστρεψεις, εψαξα στην σελιδα της εταιρια (οχι ιδιαιτερα εντονα οφειλω να παραδεχτω) και δεν βρηκα κατι σχετικο.

Αυτό που λες είναι το εισιτήριο 2 διαδρομών με κόστος 2,70€ (εξοικονομείς 0,10€), το οποίο μπορείς να το αγοράσεις από τους αυτόματους πωλητές. Τα νέα κόμιστρα, μπορείς να τα δεις στην ανακοίνωση που έβγαλε στις 14/11 ο ΟΑΣΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε καποιος με καρτα ανεργειας να στειλει τον φακελο η δεν ισχυει; Δεν βρισκω πληροφοριες ακομα επι αυτου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν έχει νόημα. 3 φορές ρώτησα, και τις 3 μου είπαν ότι θα περνούν με τον τρόπο που περνούσαν, από ανοιχτή πόρτα (για όταν κλείσουν οι πύλες). Το ρώτησα γιατί κι εγώ είμαι με κάρτα μέχρι μέσα Δεκέμβρη :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν έχει νόημα. 3 φορές ρώτησα, και τις 3 μου είπαν ότι θα περνούν με τον τρόπο που περνούσαν, από ανοιχτή πόρτα (για όταν κλείσουν οι πύλες). Το ρώτησα γιατί κι εγώ είμαι με κάρτα μέχρι μέσα Δεκέμβρη :P

Δεν ξερουνε ουτε οι ιδιοι οι υπαλληλοι, ουτε και φυσικα ενημερωσαν καποια σελιδα.

Στο μεταξυ την πυλη στο σταθμο Ευαγγελισμος την επιβλεπουν αστυνομικοι. Οτι να ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αφού δεν υπάρχει κάτι για τους άνεργους :P Ότι ακούν, αυτό λένε, υπάλληλοι και security... 

Εγώ έχω τα πάντα πλέον, αν θέλουν ας πουν τίποτα :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια paypal διατιθεται ως τροπος πληρωμης στο site ή στο app ;

Εδώ εκοψαν το POS από τα εκδοτήρια... Δεν νομίζω να δίνει δυνατότητα για PayPal.

 

Δοκιμασε καποιος με καρτα ανεργειας να στειλει τον φακελο η δεν ισχυει; Δεν βρισκω πληροφοριες ακομα επι αυτου.

Πλέον δεν υπάρχουν ουρές χθες το απόγευμα

Συγγρού Φιξ είχε 4 άτομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντικατάσταση λόγω απώλειας, κλοπής, δυσλειτουργίας

Σε περίπτωση απώλειας, κλοπής, δυσλειτουργίας της προσωποποιημένης κάρτας σας, θα πρέπει να την δηλώσετε το συντομότερο δυνατόν σε ένα από τα Σημεία Έκδοσης Προσωποποιημένης ATH.ENA Card, και να ζητήσετε την αντικατάστασή της.

Για την επανέκδοση προσωποποιημένης κάρτας θα πρέπει επίσης να προσκομίσετε :

  1. Το δελτίο αστυνομικής ταυτότητας ή το διαβατήριό σας
  2. Πρόσφατη φωτογραφία σας. Αν δεν έχετε, θα φωτογραφηθείτε επί τόπου
  3. Επίσημο έγγραφο με το οποίο να πιστοποιείται ο ΑΜΚΑ σας σε έντυπη ή ηλεκτρονική μορφή (π.χ. φωτογραφία με το κινητό του επίσημου).
  4. Τα απαραίτητα παραστατικά, αν είστε δικαιούχος μειωμένης ή δωρεάν μετακίνησης.

Πρέπει να θυμάστε :
Τον προσωπικό κωδικό ασφαλείας (pin) που χρησιμοποιήσατε για την αρχική έκδοση της κάρτας σας.

Ο εκδότης θα ακυρώσει την παλιά κάρτα σας, και εκδίδει την καινούργια.

Η αντικατάσταση κάρτας, λόγω απώλειας, κλοπής, φθοράς κοστίζει €2.

Τα υπόλοιπα προϊόντα κομίστρου, υπόλοιπος χρόνος ή/και η χρηματική αξία, που βρέθηκαν αποθηκευμένα στην παλιά κάρτα θα μεταφερθούν στην νέα κάρτα σύμφωνα με συγκεκριμένους κανόνες.

 

 

Χάζευα το σαιτ και βλέπω ότι έβαλαν και καπέλο αν βγάλεις ξανά την κάρτα.. :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα  Αν και θα εχει απαντηθει δυσκολη η αναζητηση σε τοσσες σελιδες . Το απλο εισητηριο μιας διαδρομης με 1.40 μπορει να ανανεωθει μεσω internet με χρηση καρτας ή κατι αλλο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα  Αν και θα εχει απαντηθει δυσκολη η αναζητηση σε τοσσες σελιδες . Το απλο εισητηριο μιας διαδρομης με 1.40 μπορει να ανανεωθει μεσω internet με χρηση καρτας ή κατι αλλο ?

Εάν έχεις προσωποποιημένη κάρτα, μπορείς να τη φορτώσεις με οποιοδήποτε κόμιστρο θες από το internet, πληρώνοντας με την πιστωτική/χρεωστική σου κάρτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...