Προς το περιεχόμενο

ΟAΣΑ: Σε πλήρη λειτουργία το ηλεκτρονικό εισιτήριο και η ηλεκτρονική κάρτα


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 740
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δε νομίζω να έχει. Με πρόχειρη ανάγνωση το QR έχει σχεδόν όλες τις πληροφορίες αυτούσιες (εκτός PIN).

και το pin έχει, όταν πήγα να εκδώσω με το qr δεν μου ζήτησε να το πληκτρολογήσω καθόλου.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μία ερώτηση. Επειδή για ένα μήνα τελικά (τον Νοέμβρη) θα "κάθομαι" (θα έχω κάρτα ανεργίας), έμαθα πως ΔΕΝ χρειάζεται να βγάλει κάποιος ath.ena, ισχύει ότι ίσχυε (τα γνωστά με κάρτα ανεργίας και βεβαίωση αυτής ανεβαίνεις δωρεάν , και την μπάρα που θα υπάρξει θα την σηκώνει άτομο στις μπάρες για τους ανέργους). Δεκέμβρη όμως θα χρειαστώ οπωσδήποτε μηνιαία γιατί θα επανέλθω. Τι κάνω; Δηλαδή πρέπει σώνει και ντε να βγάλω την ath.ena τώρα και απλά να την "φορτίσω" τέλη Νοέμβρη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάρτες εκδίδονται κανονικά όλες τις ημέρες (και Σάββατο προφανώς)

 

Αλλά επαναλαμβάνω μην το αφήνετε για το τέλος γιατι θα γίνει τρελλό πανηγύρι (ακόμα και αν δοθεί παράταση..)

Ρωτάω φίλε μου γιατί ένας γνωστός μου,μου είπε ότι πήγε σκ και δεν του έβγαλαν.μηπως πήγε Κυριακή και δεν βγάζουν αυτή την ημέρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι απλο, οσοι χρησιμοποιουν τα ΜΜΜ τακτικα βγαζουν καρτα και ολοι ειναι υπερ του νεου συστηματος κτλ...

Ολες οι κατηγοριες καλυπτονται οποτε οτι ισχυε θα ισχυει στις καρτες...

 

οι υπολοιποι βρισκουν  ενα καρο δικαιολογιες...

 

ΑΜΚΑ: Οταν βγαζεις κατι στο ονομα σου ειναι υποχρεωτικο (πχ εισητηριο διαρκειας ομαδας)

 

Τιμη: Δεν θελω να κοψω εισητηριο ειναι ακριβο, αλλα θα σκασω 5 ευρω για καφε ή 10 ευρω για ποτο...

 

Δρομολογια/Ποιοτητα στολου: Τα θελω δωρεαν και θελω να περναν στο πενταλεπτο...

 

Δεν ειναι τυχαιο οτι οι μεγαλυτεροι πολεμιοι ειναι οι υπαλληλοι των ΜΜΜ... Εξελιξη παντου και οποιος δεν συμορφωνεται σπιτι του... 

Για μενα μια καλη λυση θα ηταν να υπαρχουν δωρεαν διωρα πχ 11-1 το πρωι ωστε να μπορουν και οι μη εχοντες να μεκινηθουν...

 

 

Δεν το παιζω φιλελες και εχω μπει χωρις εισητηριο αρκετες φορες αλλα καποια στιγμη πρεπει να δουμε και την πικρη αληθεια... Η πλακα ηταν οτι με εχουν γραψει δυο φορες σε περιοδους που εβγαζα καρτα αλλα αλλαζε ο μηνα ΣΚ και δεν ειχα ανανεωσει...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιμη: Δεν θελω να κοψω εισητηριο ειναι ακριβο, αλλα θα σκασω 5 ευρω για καφε ή 10 ευρω για ποτο...

 

Ή, δεν πληρώνω τα εισιτήρια => και έτσι έχω 5 ευρώ για καφέ ή 10 ευρώ για ποτό. Πιο ρεαλιστικό. :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα μια καλη λυση θα ηταν να υπαρχουν δωρεαν διωρα πχ 11-1 το πρωι ωστε να μπορουν και οι μη εχοντες να μεκινηθουν...

αυτό ίσχυε κάποτε στα πρωινά δρομολόγια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσοι ειναι ανεργοι και βγαλουν την καρτα θα την κτηπανε οταν μπαινουν στα μεσα ή απλα θα την εχουν πανω τους αν γινει ελεγχος ?

Λίγο πιο πάνω έγραψα τι γίνεται. Υπάλληλος το έλεγε σε μπροστινό, όταν η κοπέλα μου πήγε να βγάλει κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά συγνώμη κιόλας αλλά γιατι λέμε τα ιδια και τα ίδια ;

 

Ολα αυτά τα συστήματα εχουν φτιαχτεί με τη λογική να χτυπάμε το εισιτήριο σε ολες τις εισόδους και  εξοδους στα μέσα σταθερής τροχιας και στην είσοδο (μονο) στα λεωφορεία. Τι διαβολο, βαριέστε να κάνετε μια κίνηση για να το χτυπήσετε ; 

Δεν έχει σημασία αν ειμαστε άνεργοι, αν δικαιούμαστε μειωμένο ή οχι.

 

Γιατί θα πρέπει πάντα να κάνουμε τα εύκολα δύσκολα σε αυτό τον τόπο ;

 

Οσο για τους υπαλλήλους οι περισσότεροι δεν ξέρουν την τύφλα τους και δεν θέλουν το ηλεκτρονικό εισιτήριο γιατί έτσι τους έχουν πεί οι εργατοπατέρες τους (οι οποιοι έχουν άλλα συμφέροντα)

Οπότε είτε  λένε μπούρδες είτε παραπληροφορούν σκοπίμως..


Ρωτάω φίλε μου γιατί ένας γνωστός μου,μου είπε ότι πήγε σκ και δεν του έβγαλαν.μηπως πήγε Κυριακή και δεν βγάζουν αυτή την ημέρα?

 

Eιπαμε οτι οι περισσότεροι από τους εργαζομενους δεν το θέλουν. Έχει δε πολύ ενδιαφέρον να τους ρωτήσεις γιατί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά συγνώμη κιόλας αλλά γιατι λέμε τα ιδια και τα ίδια ;

 

Ολα αυτά τα συστήματα εχουν φτιαχτεί με τη λογική να χτυπάμε το εισιτήριο σε ολες τις εισόδους και εξοδους στα μέσα σταθερής τροχιας και στην είσοδο (μονο) στα λεωφορεία. Τι διαβολο, βαριέστε να κάνετε μια κίνηση για να το χτυπήσετε ;

Δεν έχει σημασία αν ειμαστε άνεργοι, αν δικαιούμαστε μειωμένο ή οχι.

 

Γιατί θα πρέπει πάντα να κάνουμε τα εύκολα δύσκολα σε αυτό τον τόπο ;

 

Οσο για τους υπαλλήλους οι περισσότεροι δεν ξέρουν την τύφλα τους και δεν θέλουν το ηλεκτρονικό εισιτήριο γιατί έτσι τους έχουν πεί οι εργατοπατέρες τους (οι οποιοι έχουν άλλα συμφέροντα)

Οπότε είτε λένε μπούρδες είτε παραπληροφορούν σκοπίμως..

 

 

Eιπαμε οτι οι περισσότεροι από τους εργαζομενους δεν το θέλουν. Έχει δε πολύ ενδιαφέρον να τους ρωτήσεις γιατί...

Όπως τα λες είναι, δυστυχώς κάποιοι θέλουν να κάνουν τα εύκολα δύσκολα για δικές τους σκοπιμότητες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και το pin έχει, όταν πήγα να εκδώσω με το qr δεν μου ζήτησε να το πληκτρολογήσω καθόλου.

Είπα δεν υπάρχει αυτούσιο ;-)

Στο QR φαίνεται ένα πεδίο 16 ψηφίων hex. Τώρα, hash είναι, κρυπτοκείμενο είναι, δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εγω πηγα με το QR και μου εβγαλε την πρωσοποποιημενη καρτα αλλα δεν μου ανεφερε τιποτα για 8ψηφιο κωδικο. Τι γινεται εχει γινει καποιο λαθος??Παραλειψη του υπαλληλου μηπως??Να το κοιταξω ξανα,η ειναι οκ και δεν χρειαζεται.Σημειωση στο site οταν εβαλα τα στοιχεια για την εκτυπωση του QR μουειχε ζητησει 8ψηφιο κωδικο και ειχα βαλει εναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...