Προς το περιεχόμενο

Αγορα εκτυπωτη laser


kosmar77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα! Θελω να αγορασω εναν εκτυπωτη laser για αρκετες εκτυπωσεις μηνιαιως καθως κι εγω και η γυκαικα μου ειμαστε καθηγητες. Το μπατζετ μου ειναι 120-150€. Απαραιτητα χαρακτηριστικα ειναι η εκτυπωση διπλης οψης και το wifi. Δε με νοιαζει αν ειναι απρομαυρος. Καθε προταση ειναι δεκτη και θα εξεταστει ακομα και αν ξεπερνα το μπατζετ αλλα αξιζει.

 

Επειδη δε ξερω απο laser, γενικα τα τονερ περιπου ποσο κοστιζουν και ποσες σελιδες τυπωνουν πανω κατω;

Επεξ/σία από kosmar77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αν δεν σας ενδιαφέρει η ποιότητα (που δεν σας ενδιαφέρει απ'οτι κατάλαβα ) όχι οτι δεν είναι καλή εγω την δουλειά μου την κάνω απλα μάλλον δεν κάνει για φωτογραφίες πχ θα σας πρότεινα να πάρετε αυτον ( Link.png Site: epsontank ) απίστευτα οικονομικός (εγώ εχω τον 355) θα ξεχάσετε πότε βάλατε τελευταία φορά μελάνια (δεν ξέρω αν υποστηρίζει διπλή όψη όμως  )  και τα μελάνια κάνουν περίπου 5 ευρώ το ένα 

Επεξ/σία από KinigosPsixon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

HP M402dw. Στα 220 ευρώ περίπου καινούριος ή κάτω απο 150 ευρώ σαν μεταχειρισμένος/ανακατασκευασμένος. Εξαιρετικά ανθεκτικός, με φτηνά συμβατά τόνερ.

Επεξ/σία από highpriest
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει duplex ομως που χρειαζομαι..

 

https://www.ricoh-europe.com/products/office-printers-fax/all-in-one-printers/sp-325snw.html#Featuresandbenefits

 

Γι αυτον υπαρχει καμια γνωμη; Καλος λενε στα review και σχετικα χαμηλο κοστος εκτυπωσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚΙ 451 στα 190 , αν έχεις χώρο , γιατί μιλάμε για μηχάνημα όχι ......φτερό στον άνεμο. 

Έχει και συμβατά αναλώσιμα , καλύτερα όμως τα γνήσια , που δυστυχως ΔΕΝ είναι φτηνά (όπως σε όλα τα καλά μηχανήματα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως εχει. Ειδα τον m402n που ειναι το μοντελο χωρις.


Να ρωτησω. Τα συμβατα αναλωσιμα δημιουργουν προβλημα στον εκτυπωτη; οπως για παραδειγμα στους ιντζεκτ που λενε οτι χαλαει η κεφαλη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα έχεις πρόβλημα. Εξάλλου κανένα μέρος του εκτυπωτή δεν χαλάει με συμβατά ή ανακατασκευασμένα. Αρκεί να είναι από σοβαρή εταιρία και με πιστοποιήσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ συμφωνώ για oki mb451w για duplex εκτύπωση και στο σκανερ και στην εκτύπωση και το βασικό εκτύπωση άμεσα από stant by σε λίγα δεύτερα , χωρίς όμως wifi αλλά με ethernet κατ'εμέ καλύτερο, καθώς εκτυπώνει χωρίς να είσαι σπίτι η γραφείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Αν δε θές πολυμηχάνημα αλλά σκέτο εκτυπωτή, τότε προτείνω Lexmark MS510dn. (νομίζω βγαίνει και με wifi). Τον έχω στο γραφείο και τυπώνει συνέχεια. Και 2πλής όψης και γενικά δεν έχει παρουσιάσει πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kosmar77   αγορασες καποιον; Ειδατε τον  https://www.skroutz.gr/s/7656792/Canon-i-Sensys-LBP251dw.html ;

 

Το συμβατο τονερ που σου εγραψα (€15 για 6.500 σελ):  http://www.tonerhell....php?pid=RH505B

το εχουμε δοκιμασει στη δουλεια μου και παιζει χωρις προβληματα. Εχουμε βαλει πανω απο 5 τονερ σε 3 εκτυπωτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...