Προς το περιεχόμενο

Αγορα HP DeskJet Ink Advantage 4535 All-in-One Printer απο mediamarkt


patras7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά.αγορασα το παραπάνω πολυμηχανημα απο mediamarkt στα 55 ευρω.να πω οτι ειναι το πρώτο μου πολυμηχανημα κιεχω τις εξης αποριες.ο υπαλληλος οταν πηρα το κουτι του πολυμηχανηματος μου ειπε πως αν δεν εχω καλωδιο usba σε usb b θα επρεπε μα αγορασω.μεσα στην συσκευασια δεν επρεπε να το ειχε;2 ευρω εκανε και αναγκαστικα το πηρα.μου ειπε επίσης πως τα αρχικα μελανια που εχει ειναι για 10 εκτυπωσεις.στην ουσια επρεπε να αγορασω μελανια που αν θυμαμαι καλα κοστιζαν και τα δυο 25 ευρω.και αναρωτιεμαι ηταν οντως προσφορα;ο ανταγωνισμός ξεκιναγε απο 80 ευρω.μηπως ομως στα 80 ευρω ειχαν μεσα και μελανια πληρη και το καλωδιο που χρεωθηκα;οποιος εχει εμπειρια στα πολυμηχανηματα ας βοηθησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kai τα δυο που σου ειπε ειναι σωστα.

Κανενας εκτυπωτης (τουλαχιστον απο οσους εχω υποψιν) δεν εχει μεσα καλωδιο usb το οποιο και αγοραζεις απαξ.

Επισης ολοι οι εκτυπωτες (που επισης εχω υποψιν) εχουν μεσα μελανια demo δηλαδη πολυ μικρης χωρητικοτητας. Τωρα δεν ξερω αν ειναι για 10 ή 50 εκτυπωσεις αλλα τελος παντων ειναι για λιγες εκτυπωσεις οποτε οσονουπω πας για κανονικα μελανια.

Αρα εισαι οκ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώδιο usb δεν δίνει πλέον σχεδόν κανένας κατασκευαστής. Περίεργο βέβαια γιατί το κόστος είναι πολύ μικρό.

 

Τα μελάνια σε άλλους κατασκευαστές είναι starter σε άλλους όχι.

 

O συγκεκριμμένος εκτυπωτης είναι καλός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο συγκεκριμένος εκτυπωτής έχει την δυνατότητα να συνδεθεί κατευθείαν μέσω wifi στο δίκτυο, οπότε σου λέει δεν είναι ότι σου παραδίδω μηχάνημα με το οποίο δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Το συνδέεις στο δίκτυο και είσαι έτοιμος.

 

Επίσης για οικολογικούς λόγους βγάζει λογική το να μην δίνουν καλώδια κάθε φορά που παίρνεις printer, καθώς οι περισσότεροι θεωρώ έχουμε από παλιότερα μηχανήματα.

 

Έχουμε καταλήξει να έχουμε όλοι από 4 τέτοια καλώδια σπίτια μας. :D

 

Εγώ τουλάχιστον πήρα τον συγκεκριμένο εκυπτωτή στα 69 ευρώ από public πριν 2-3 βδομάδες και δεν άλλαξα το setup που είχα όσον αφορά τα καλώδια usb κατευθείαν του φόρεσα του προηγούμενου εκτυπωτή (10 ετών).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...