Προς το περιεχόμενο

“Πόλεμος” εργαζόμενων ΣΤΑ.ΣΥ. και υπουργού Μεταφορών για το ηλεκτρονικό εισιτήριο


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο απαντήσαμε 3 άνθρωποι στο παρόν thread και συγκεκριμένα για το e-εισητήριο. Αν του ενος δεν σου κάνει διάβασε των υπολοίπων δύο..

Ξαναλέω ωραίο να είμαστε αντιδραστικοί, αλλά κάποια στιγμή πρέπει να προχωρήσουμε και μπροστά.

 

Για την κουλτούρα της ανοχής, ανοίγεις ωραία κουβέντα, αλλά δεν έχει βάσει επί της συγκεκριμένης θεματολογίας που συζητάμε

 

Δεν ειναι θεμα "αντιδρασης".

 

Το ιδιο ερωτημα ειχα οταν αλλαξα διπλωμα οδηγησης και μου ζητησαν ... το ΑΦΜ.

 

Μετα καταλαβα γιατι (για να μην κουραζονται να βρισκουν που θα χρεωσουν τυχον απληρωτες κλησεις).

 

Αστα φιλε, δες το καλυτερα το θεμα. Δες το μελλοντικα. Αν εχεις και παιδια η θα κανεις, σκεψου το. Οχι για το ΑΜΚΑ του εισητηριου μονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 210
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Ενταξει. Οποιος θελει να δινει το ΑΜΚΑ του για ενα ηλεκτρονικο εισητηριο, οκ, τι να πω.

 

Μακαριοι οι πτωχοι τω πνευματι ....

 

Και υπάρχουν πολλοι στην Ελλάδα.. 

ΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ  six six six !!!!!!! Ο ΣΑΤΑΝΑΣ !!!! ΟΟΥΥΥΥΥ

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι η Αρχη Πρ. Δεδομενων, ειναι σαν ολες τις αλλες αρχες. Να μην πω καλυτερα τι ....

 

πες μας και γι'αυτή .. 

 

ρε πάψτε να είστε ισοπεδωτικοί με όλους και όλα!

είπαμε είμαστε ένα κ**** -χανίο σε πολλά πράγματα αλλά όχι και έτσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αρχίσαμε ξανά τις π*πες για χάραγμα και 666

 

 

 

 

Troll online  :P

 

Φυσικα.... αφου υπαρχουν και βιβλια.... διαδγοσται1!!!111...  :devil:  :-D

 

 

 

kwnst2-760x1024.jpg

 

 

 

 

Troll offline ....  :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πάντως επειδή εγώ έχω μια λόξα να δοκιμάζω οτι καινούργιο, χρησιμοποιώ το ηλεκτρονικό εισιτήριο εδώ και 4 μήνες σχεδον και δεν εχω δεί κανένα απόλύτως πρόβλημα.

 

Σου έχει κάτσει έλεγχος, αν ναι τι διαδικασία παίχτηκε?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι θεμα "αντιδρασης".

 

Το ιδιο ερωτημα ειχα οταν αλλαξα διπλωμα οδηγησης και μου ζητησαν ... το ΑΦΜ.

 

Μετα καταλαβα γιατι (για να μην κουραζονται να βρισκουν που θα χρεωσουν τυχον απληρωτες κλησεις).

 

Αστα φιλε, δες το καλυτερα το θεμα. Δες το μελλοντικα. Αν εχεις και παιδια η θα κανεις, σκεψου το. Οχι για το ΑΜΚΑ του εισητηριου μονο.

 

Μην το γενικεύεις τώρα. Μελλοντικά και τα παιδιά μου, είναι αρκετά έξυπνα και θα κάνουν τις επιλογές τους..

τεχνολογικά αναλφάβητα και τεχνοφοβικά δεν θα είναι

 

Λογική σκέψη βασισμένη σε επιχειρήματα και facts, αυτό θέλω να είναι σε θέση να έχουν

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω κυνηγάς ανεμόμυλους.

ένα πράγμα που λύνει 100 προβλήματα, κοιτάμε τώρα αν παραβιάζει την ιδιωτικότητα και το personal space του ατόμου ?

 

Σε δημόσιο μέσο μεταφοράς μπαίνεις , δεν ξέρω αν το ξέχασες. άσε που σου δίνει την επιλογή να μην την βγάλεις την ρημάδα την κάρτα

 

Λέγεται evolution και ήδη έχουμε χάσει αρκετά τρένα στους τομείς αυτούς.

 

Μήπως πρέπει να πετάξουμε τα smartphones μας, να κόψουμε την digea και να αφαιρέσουμε τους ηλεκτρονικούς εγκεφάλους από τα σύγχρονα αυτοκίνητα, χάρη της ιδιωτικότητας του ατόμου και για να τρέχουμε γυμνοί στους αγρούς ?

 

σόρρυ αλλά δεν σε πιάνω.. εκτός αν έχεις σκοπό να βάλεις καμιά βόμβα ή να κάνεις κανά τρομοκρατικό χτύπημα χρησιμοποιώντας τα ΜΜΜ, εκεί σε νοιώθω

 

Όλα αυτά που γράφεις εδώ απλά επιβεβαιώνουν το πόσο ανεκτικοί έχουμε γίνει με την παραβίαση της ιδιωτικότητας.

Γι' αυτό έγραψα οτι το επιχείρημά μου δεν έχει απαντηθεί. Εγώ δεν είπα ούτε να πετάξουμε smartphones ούτε να σταματήσουμε την τεχνολογική εξέλιξη του ανθρώπινου πολιτισμού. Ίσα ίσα πιστεύω οτι πρέπει να την βελτιώσουμε.

Απλά έφερα στο προσκήνιο αυτούς που χλευάζουν το θέμα της "προστασίας της ιδιωτικότητας" κάνοντάς το κάτι το τετριμμένο και συμβάλλοντας στην κουλτούρα της ανοχής και της απάθειας σαν πολίτες.

 

Ισχύει επίσης οτι στο συγκεκριμένο θέμα η συζήτηση αυτή είναι off-topic. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου έχει κάτσει έλεγχος, αν ναι τι διαδικασία παίχτηκε?

Οχι τιποτα μέχρι στιγμής

 

Και οι επιβάτες με κοιτάζουν σαν τον ΕΤ οταν επικυρώνω ειδικά στα λεωφορεία.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Οχι τιποτα μέχρι στιγμής

 

Στην ίδια φάση και χωρίς εισιτήριο για τους 4 αυτούς μήνες, πάλι δεν θα είχες πρόβλημα... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα αυτά που γράφεις εδώ απλά επιβεβαιώνουν το πόσο ανεκτικοί έχουμε γίνει με την παραβίαση της ιδιωτικότητας.

Γι' αυτό έγραψα οτι το επιχείρημά μου δεν έχει απαντηθεί. Εγώ δεν είπα ούτε να πετάξουμε smartphones ούτε να σταματήσουμε την τεχνολογική εξέλιξη του ανθρώπινου πολιτισμού. Ίσα ίσα πιστεύω οτι πρέπει να την βελτιώσουμε.

Απλά έφερα στο προσκήνιο αυτούς που χλευάζουν το θέμα της "προστασίας της ιδιωτικότητας" κάνοντάς το κάτι το τετριμμένο και συμβάλλοντας στην κουλτούρα της ανοχής και της απάθειας σαν πολίτες.

 

Ισχύει επίσης οτι στο συγκεκριμένο θέμα η συζήτηση αυτή είναι off-topic. :P

Σωστά είναι off-topic. Αυτό που λέω είναι πως δεν σχετίζεται το εισιτήριο με την κουλτούρα της ανοχής.

ΥΓ. Δεν έχω facebook και λοιπά μαραφέτια του διαόλου για να καταλάβεις ότι σε ένα βαθμό καταλαβαίνω τι θες να πείς ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ίδια φάση και χωρίς εισιτήριο για τους 4 αυτούς μήνες, πάλι δεν θα είχες πρόβλημα... :P

 

Το ξερω .. Αλλά θέλω να είμαι ρομαντικός (= μ@@@κ@ς) και να πιστεύω οτι εκτός από δικαιώματα έχουμε και υποχρεώσεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Σου έχει κάτσει έλεγχος, αν ναι τι διαδικασία παίχτηκε?

 

Σε μένα δεν μου έτυχε ακόμη έλεγχος ούτε με το νέο χάρτινο εισιτήριο που χρησιμοποιούσα εδώ και μήνες ούτε και με τη νέα Ath.Ena Card που έχω τώρα. Φαντάζομαι θα εχουν ειδικά μηχανάκια οι ελεγκτές που σου σκανάρουν την κάρτα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικώς το ηλεκτρονικό φακέλωμα / tracking δεν είναι κακό από μόνο του και σε πολλές περιπτώσεις μπορεί να λειτουργήσει υπέρ του πολίτη ή γενικώς του συνόλου, μέσω της διαστάυρωσης στοιχείων, της ορθότερης αποδοσης κοινωνικής δικαιοσύνης κτλ.

 

Φανταστείτε, όμως, μετά από μια κρίση ή κοινωνική αναταραχή, ή ακόμα και με νόμιμες εκλογές, να αποκτήσουμε έναν αρχηγό κράτους τύπου Τουρκίας. Η δύναμη που αποκτά χρησιμοποιώντας τις πληροφορίες που διαθέτει, τον ισχυροποιούν σε επικίνδυνο βαθμό!

 

Η ζωή έχει αποχρώσεις και το σωστό ή λάθος συχνά εξαρτώνται από τις συνθήκες της.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που λέω είναι πως δεν σχετίζεται το εισιτήριο με την κουλτούρα της ανοχής.

ΥΓ. Δεν έχω facebook και λοιπά μαραφέτια του διαόλου για να καταλάβεις ότι σε ένα βαθμό καταλαβαίνω τι θες να πείς ;)

 

Και εδώ είναι που διαφωνούμε.

Εξηγώ στο αρχικό μου ποστ το πως σχετίζεται. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...