Προς το περιεχόμενο

Amazon και i-parcel (ισως καθυστερηση παραδοσης)


overpower

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα, ειχα κανει μια παραγγελια και για περιπου 1 εβδομαδα δεν ειχα κανενα update στο που βρισκεται και σημερα το απογευμα εμφανιστηκε στο Βελγιο στο "Grimbergen".

 

Κανονικα η παραδοση ειναι για την Πεμπτη, αλλα δεν το κοβω να ερχεται τοτε μιας και νομιζω οτι ειναι οδικως.

 

Εχει κανενας καμια εμπειρια με i-parcel και για το ποσο καιρο θα παρει απο εδω και περα?

 

Γενικα διαβαζω τα χειροτερα για την i-parcel και επισης γραφουν για πολυ παραπανω χρονο παραδοσης και απογοητευομαι.

 

Το update το ειδα στο amazon. Αμα μπω στην i-parcel ή 17track μου βγαζει  "Your shipment has been flagged for review of the contents prior to export"  και εχει μεινει ετσι απο τις 16 Σεπτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η iparcel είναι η οικονομική υπηρεσία της UPS.

Το δέμα στέλνεται οδικώς στον αντιπρόσωπο τους (ISS) στην Ελλάδα και μετά προωθείται μέσω ΕΛΤΑ με καινούριο tracking number προς εσένα.

 

Πάρε ένα τηλέφωνο στο 2109766976 και ρώτα τους ποτέ αναμένεται να παραλάβουν το δέμα σου.

Από την μέρα που θα το παραλάβουν θα φτάσει σε εσένα σε 1-3 εργάσιμες, αναλόγως που μένεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

Ειναι νωρις για να μαθω. Απλα θελω να ξερω την διαδρομη απο Βελγιο προς Ελλαδα και σε ποσα κρατη σταματαει

Πέμπτη λες με βάση την ημερομηνία που έδωσε το amazon; Ενδεικτική είναι, μπορεί να έρθει νωρίτερα, μπορεί και αρκετά αργότερα.

Δεν ειναι ενδεικτικη. Πουθενα δεν λεει estimated οποτε περιμενω να παραλαβω τοτε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού δεν ήρθε και σήμερα, πλέον έγινε expected μέχρι 16 Οκτωβρίου. Πολύ φοβάμαι ότι δεν θα είμαι εδώ για να το παραλάβω. :/

 

Από εδώ και πέρα +5 ευρώ για γρήγορη αποστολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά επιστράφηκε σε αυτούς και έγινε refund σε εμένα.

 

Την ξανα έκανα αλλά με γρήγορη αποστολή. Γνωρίζει κανείς σε αυτήν την περίπτωση με τι τα στέλνουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μένα μου έχει κολλήσει μια αποστολή στο "Grimbergen" από χθες χωρίς καμία ενημέρωση.

Υποτίθεται θα έφτανε σήμερα, αλλά δεν το βλέπω...

Και εμένα στο ίδιο σημείο μέχρι χθες από τις 26 και σήμερα μπήκα και είδα ότι έγινε refund
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...

Aγορά από Amazon.de 20 Ioυλίου. Εκτιμώμενη ημερομηνία παραλαβής 28/7 - 2/8.

Το πακέτο πήγε Μ.Βρετανία κι έφυγε από εκεί για Ελλάδα με i-parcel.

Στις 2/8 το Αmazon μου έδωσε νέα εκτιμώμενη ημερομηνία παραλαβής 2/8 - 9/8.

Σήμερα 3/8 έλαβα mail από την ΙS&S (αποθήκη στον Αγ.Δημήτριο) ότι παρέδωσαν το πακέτο στα ΕΛΤΑ και μου έδωσαν νέο tracking.

Tώρα το βλέπω στο δρόμο για επαρχεία. Και θα με ενημερώσουν να πάω να το παραλάβω εγώ. Δεν το φέρνουν σπίτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το καλοκαίρι τον παίζουν λιγάκι οι ταχυδρομικές γενικά... 

 

Πάντως Amazon Ευρώπη συνήθως με DHL ξέρω ότι στέλνει.. 

 

Αυτό που μπορείς επίσης να κάνεις ειναι να πας και να τους μιλήσεις (το αγγλικό και το αμερικάνικο εκτός απο τηλέφωνο και mail έχουν και lifechat ) 

 

έχω γλιτώσει κάμποσα λεφτά έτσι

 

πρόσφατα πήρα -25 ευρώ επειδή είχε αργήσει πολύ ένα δέμα άλλες φορές σου το κάνουν δώρο εξαρτάται την περίπτωση και το πως θα το πλασάρεις το θέμα και γενικά τα peopleskills σου για να σε πάρει με καλό μάτι ο υπάλληλος χωρίς όμως να βγαίνεις και σαν γλείφτης ζήτουλας:P  

Επεξ/σία από TopicStrarter
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ Tα ξέρω τα κόλπα... αλλά δύσκολα να το κάνουν για δέμα που άργησε 3ς μέρες (μεσολαβώντας και ΣΚ).

Απλά έγραψα το post μήπως το βρει κανένας χρήσιμο μελλοντικά. Κι εγώ από εδώ έμαθα περί i-parcel και IS&S. Aλλιώς τώρα θα είχα μαύρα σκοτάδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, d_gkal είπε

Πριν 2 3 χρόνια άργησε 3 ημέρες η παράδοση και με στείλανε τα χρήματα πίσω. Επίσης με είπαν να κρατήσω το προϊόν (κινητό τηλέφωνο)

Δεν παίζει κάτι τέτοιο, τα έξοδα αποστολής σου επιστρέψανε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...