Προς το περιεχόμενο

πολυμηχάνημα που να εκτυπώνει σε φακέλους


jimaras1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

θέλω να αγοράσω για το σπίτι ένα πολυμηχάνημα laser.

 

1)Η βασική απαίτηση είναι να εκτυπώνει σε φακέλους αλληλογραφίας χωρίς να μπλοκάρουν οι φάκελοι.

Έχω τώρα το HP officejet 4500 αλλά πολύ συχνά μπλοκάρει η τροφοδοσία των φακέλων. Ίσως έχει φθαρεί η μηχανισμός.

 

2)Οι εκτυπώσεις που κάνω σπίτι είναι λίγες και βασικά ασπρόμαυρες (η διπλή εκτύπωση δεν με ενδιαφέρει).

 

3)Περισσότερο το χρησιμοποιώ για σκανάρισμα (το σκανάρισμα διπλής όψης δεν με ενδιαφέρει)

 

4)Όσον αφορά την συνδεσιμότητα αυτός που έχω έιναι με καλώδιο αλλά θα προτιμούσα έναν με wifi 'ωστε να τυπώνω εύκολα από κάθε συσκευή.

 

Κάθε πρόταση-βοήθεια ευπρόσδεκτη!

Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ.

το HP officejet 4500 που έχω λειτουργεί, αλλά επειδή μαγκώνει συνέχεια τους φακέλους έχω σταματήσει να το χρησιμοποιώ σαν εκτυπωτή. Δοκίμασα να τυπώνω τις διευθύνσεις σε αυτοκόλλητες ετικέτες αλλά είναι μπελάς. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε canon a4 inkjet

Oi canon δεν μπλοκάρουν χαρτιά, καρατσεκαρισμενο,

Οι hp ΦΤΙΆΧΝΟΝΤΑΙ ΕΠΙΤΗΔΕΣ για να aper jams.

 

Ο canon θα πεθάνει στην 3ετια ή 5ετια από κεφαλή ή πλακέτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

 

Βέβαια σκεφτόμουν για laser και όχι inject επειδή στους inject τα μελάνια ξεραίνονται εάν δεν τυπώνεις συχνά. Αλλά από την άλλη εάν είναι σημαντική η διαφορά κόστους αγοράς κοιτάζω και inject. Στο κόστος χρήσης δεν στέκομαι και τόσο επειδή οι σελίδες που θα τυπώνω θα είναι λίγες.

 

1) μπορείς να μου προτείνεις κάποιο συγκεκριμένο μοντέλο canon a4 inkjet γιατί το έψαξα και μου έφερε διάφορα μοντέλα!

2) Υπάρχει κάτι αντίστοιχο σε laser (δηλ. πολυμηχάνημα για εκτύπωση σε φακέλους με wifi)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...