Προς το περιεχόμενο

Ip camera


toykaki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 130
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από Ελλάδα η εξωτερικο λες?

 

Γιατί αν πάρεις απ' έξω ip cam ετοιμάσου γ τελωνείο και αναμονή 2 μηνών περίπου.

 

όχι μόνο αναμονή αλλά ΚΑΙ τελωνείο: IP cam σε προσφορά 19.80 από gearbest, 23 και κάτι με μεταφορικά μέσω Ολλανδίας: αναμονή 2,5 μήνες, τελωνείο με ΦΠΑ 15 ευρώ (υπολόγισαν αξία 50 ευρώ) + 15 έξοδα εκτελωνισμού ΕΛΤΑ = 30 ευρώ παρά κάτι.

Φυσικά δεν παρέλαβα, ελπίζω οτι θα γυρίσει πίσω στο Gearbest (προφανώς με τη νέα χρονιά!) και ίσως με πιστώσουν.. Αλλά να ξοδέψω 50 ευρώ για φτηνη κινεζοipcam δεν το κάνω, καλύτερα να χάσω τα 23

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

όχι μόνο αναμονή αλλά ΚΑΙ τελωνείο: IP cam σε προσφορά 19.80 από gearbest, 23 και κάτι με μεταφορικά μέσω Ολλανδίας: αναμονή 2,5 μήνες, τελωνείο με ΦΠΑ 15 ευρώ (υπολόγισαν αξία 50 ευρώ) + 15 έξοδα εκτελωνισμού ΕΛΤΑ = 30 ευρώ παρά κάτι.

Φυσικά δεν παρέλαβα, ελπίζω οτι θα γυρίσει πίσω στο Gearbest (προφανώς με τη νέα χρονιά!) και ίσως με πιστώσουν.. Αλλά να ξοδέψω 50 ευρώ για φτηνη κινεζοipcam δεν το κάνω, καλύτερα να χάσω τα 23

Δεν νομίζω να γυρίσει πίσω

 

Το πιο πιθανό να πάει σε σπιτάκι τελώνη :P

 

Το gearbest τι σ είπε? Σ έδωσε κανένα ποσό πίσω?

 

(Αν και δεν είναι υποχρέωση της βέβαια)

Επεξ/σία από stelios18120
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δεν νομίζω να γυρίσει πίσω

 

Το πιο πιθανό να πάει σε σπιτάκι τελώνη :P

 

Το gearbest τι σ είπε? Σ έδωσε κανένα ποσό πίσω?

 

(Αν και δεν είναι υποχρέωση της βέβαια)

 

Τώρα είδα την απάντησή σου, είναι ήδη καθοδόν για Ολλανδία ως επιστροφή, τώρα αν και πότε θα φτάσει πίσω στο gearbest και αν θα έχω κάποιο tracking data να υποστηρίξω οτι το έλαβαν είναι μεγάλη ιστορία... Μου είπαν πάντως οτι θα μου το πιστώσουν για επόμενη αγορά αν το λάβουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

επειδη ολο και καποιος θα το χρειαστει, βρηκα βιντεο που δειχνει πως να δουλεψεις την καμερα σε windows phone

συνδεω την καμερα στο ρευμα, πεταω ενα λαν στο ρουτερ, ανοιγω το προγραμμα ispy, βαζω τις ρυθμισεις, βαζω την Ip κτλ και η καμερα φαινεται οφλαιν. καμια ιδεα τι φτιαει? θενξ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε θυμαμαι καν, ποτε εκανα το ποστ αυτο λολ. λοιπον εχω ψαχτει με την καμερα. εβαλα το bluestack στα γουιντοουζ για να τρεχω αντροιντ. εβαλα την εφαρμογη σρικαμ, εβαλα την ip της καμερας κωδικους κτλ, συνδεομαι και μπορω να την μετακινησω δεξια αριστερα κτλ. εικονα ομως δε βλεπω. καποια στιγμη που μπορεσα λιγο να δωκατι, μια θολουρα εδειχνε μονο. επισης στις ρυθμισεις εδειχνε πως ειναι χαμηλη η αναλυση.... τα ιδια και απο το κινητο. την ελεγχω πανω κατω κτλ, εικονα δε βλεπω ομως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνδεω την καμερα στο ρευμα, πεταω ενα λαν στο ρουτερ, ανοιγω το προγραμμα ispy, βαζω τις ρυθμισεις, βαζω την Ip κτλ και η καμερα φαινεται οφλαιν. καμια ιδεα τι φτιαει? θενξ

Έχεις δοκιμάσει reset? με την εφαρμογή της sricam την επίσημη πάλι δεν σου δουλεύει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα απο πολυ κοπο μου δουλευει. αλλα...

δεν εχω 720p. μονο 640χ320. μου εχει σπασει τα νευρα. με την εφαρμογη sricam (μεσω bluestack) δεν παιζει. μεσω ispy και ipcentcom, βλεπω feed αλλα μονο στην κακη αυτη αναλυση και μονο αμα ειμαι στο wifi του σπιτιου. αμα μπω σε 3g τιποτα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα απο πολυ κοπο μου δουλευει. αλλα...

δεν εχω 720p. μονο 640χ320. μου εχει σπασει τα νευρα. με την εφαρμογη sricam (μεσω bluestack) δεν παιζει. μεσω ispy και ipcentcom, βλεπω feed αλλα μονο στην κακη αυτη αναλυση και μονο αμα ειμαι στο wifi του σπιτιου. αμα μπω σε 3g τιποτα....

Δοκίμασε να κανεις ενα reset και να βαλεις σε ενα κινητό τη κανονικη εφαρμογή οχι bluestack, αν δεν δουλευει και ετσι τοτε μπορει να εχεις πέσει σε προβληματικό κομμάτι :/

Γενικά ειναι πολυ εύκολη στη χρήση, εμενα με το που τη σύνδεσα έπαιξε και ολα κανονικα 720, χειρισμός, άψογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρισετ εχω κανει. την εφαρμογη την τρεχω μεσω μπλουστακ, γιατι δεν εχω κινητο αντροιντ. θα το τρεξω αμα ερθει κανας φιλςο σπιτι, να δω...

οταν λες δεν εχεις android? εγω σε ios την εχω.. εκτος αν εννοεις δεν εχεις τιποτα από τα δυο οπότε ναι, δοκίμασε το σε ένα φίλο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδες ερωτησεις..... Χαζες ισως.

 

Κοιταω για vstarcam που λετε καλα λογια.

 

Μπορω να βλεπω και οταν ειμαι εκτος σπιτιου;

Μπορει να με ειδοποιει και οταν ειμαι εκτος;

Δουλευουν με ρευμα σωστα;

Κανιυν για εξωτερικο χωρο;

 

Αυτα βασικα... Τελος ποια vstarcam να προτιμησω(φθηνη λυση);

Ή να προτιμησω αλλη εταιρια;

Επεξ/σία από nickvas19
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...