Προς το περιεχόμενο

Ip camera


toykaki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω και εγώ για μια ip camera. Από review video από έλληνα YouTuber είδα αυτήν!!

https://m.banggood.com/Digoo-DG-M1Z-1080P-SHARK-2_8mm-5_0MP-Lens-Wired-Wireless-Security-Wifi-IP-Camera-Smart-Home-Mornitor-p-1165986.html

 

Είναι με κανα κουπονακι στα 25 ευρώ περίπου με μεταφορικά (priority line) και είναι ρομποτική (κινείται δεξιά αριστερά πάνω κάτω)

Πως σας φαίνεται; Αξίζει;

Εγω θα σ ελεγα μακρια απο digoo

 

2 φορες πηρα και οι 2 εβγαλαν θεματα,εκαναν αποσυνδεσεις κ.α

 

Η digoo καλη ειναι γ κανενα συστημα συναγερμου οχι ip cam

 

Κοιτα προς vstarcam,escam,sricam κτλπ

 

Τα εχω ξαναπει πιο πριν ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 130
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

έχω μία που την πήρα 14€ πριν λίγο καιρό.15 μέρες τώρα που την έχω συνδεδεμένη όλα καλά αλλά με χειρότερη εικόνα σε νυχτερινές λείψεις σε σχέση με μία φθηνή escam που επίσης εχω.Στα 14€ ήταν καλή αγορά,στα 25€ δεν νομίζω

Επεξ/σία από theoilia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα σ ελεγα μακρια απο digoo

 

2 φορες πηρα και οι 2 εβγαλαν θεματα,εκαναν αποσυνδεσεις κ.α

 

Η digoo καλη ειναι γ κανενα συστημα συναγερμου οχι ip cam

 

Κοιτα προς vstarcam,escam,sricam κτλπ

 

Τα εχω ξαναπει πιο πριν ;)

Μακρυά ε; πω την είχα ψιλό σίγουρη την digoo. Είδα αρκετά βίντεο που όλοι ήταν ευχαριστημένοι. Πήρες 2 διαφορετικές και σου έκαναν τα ίδια θέματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακρυά ε; πω την είχα ψιλό σίγουρη την digoo. Είδα αρκετά βίντεο που όλοι ήταν ευχαριστημένοι. Πήρες 2 διαφορετικές και σου έκαναν τα ίδια θέματα;

Δεν την εμπιστευομαι σε ip cam πλεον

 

Μπορει σε αλλους να ηταν οκ αλλα σε εμενα μ εκανε θεματα με αποσυνδεσεις και ειχε θεματα με τον ηχο.

 

Επιστροφη και πηρα refund

 

 

 

Εγω παντως σε φθηνες ip cam τις 3 μαρκες που σου ειπα πριν δεν τις αλλαζω.

Αν θελεις ακριβη εκει παμε σε αλλο πακετο ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν την εμπιστευομαι σε ip cam πλεον

 

Μπορει σε αλλους να ηταν οκ αλλα σε εμενα μ εκανε θεματα με αποσυνδεσεις και ειχε θεματα με τον ηχο.

 

Επιστροφη και πηρα refund

 

 

 

Εγω παντως σε φθηνες ip cam τις 3 μαρκες που σου ειπα πριν δεν τις αλλαζω.

Αν θελεις ακριβη εκει παμε σε αλλο πακετο ;)

απο τις 3 μαρκες που ειπες φιλε, υπαρχει καποια που να μπορει να γινεται το σεταρισμα απο υπολογιστη? και μετα να στελνει ιμειλ και να μπορεις να δεις λαιβ στριμινγκ απο μπροουσερ? να μην ειναι αναγκαστικο το κινητο αντροιντ δηλαδη. (εχω το microsoft lumia 950). αν εχει και 2 way ηχο ακομα καλυτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

απο τις 3 μαρκες που ειπες φιλε, υπαρχει καποια που να μπορει να γινεται το σεταρισμα απο υπολογιστη? και μετα να στελνει ιμειλ και να μπορεις να δεις λαιβ στριμινγκ απο μπροουσερ? να μην ειναι αναγκαστικο το κινητο αντροιντ δηλαδη. (εχω το microsoft lumia 950). αν εχει και 2 way ηχο ακομα καλυτερα...

Αν δεν κανω λαθος η sricam και η escam μπορουν μεσω pc να κανεις την δουλεια σου χωρις κινητο δηλαδη.

 

Ειχα μπει μεσω browser σε αυτες αλλα ενταξει αλλη ευκολια μεσω κινητου και εφαρμογης και αλλη μεσω pc

 

Παρε ενα φθηνο android,50-60€ με 1gb ram τουλαχιστον με μεγαλη οθονη 5.5" για να βλεπεις ανετα.

 

 

Ολες αυτες π ειπα εχουν 2 way audio

Δηλαδη και ακους και μιλας αν θελεις μεσω της ip cam.

Επεξ/σία από stelios18120
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

απο τις 3 μαρκες που ειπες φιλε, υπαρχει καποια που να μπορει να γινεται το σεταρισμα απο υπολογιστη? και μετα να στελνει ιμειλ και να μπορεις να δεις λαιβ στριμινγκ απο μπροουσερ? να μην ειναι αναγκαστικο το κινητο αντροιντ δηλαδη. (εχω το microsoft lumia 950). αν εχει και 2 way ηχο ακομα καλυτερα...

 

Η sricam σίγουρα, κατεβάζεις το app (Σε windows 10) στο pc και βλέπεις οσες κάμερες έχεις αν εχεις δηλαδή πάνω απο 1 μπορείς να τις κοιτάς ταυτόχρονα σε split screen μέσα στο app. Σε παλαιότερα windows σίγουρα θα έχει και μέσω web.

Αρκετά καλό app να πω απο προσωπική εμπειρία :)

Επεξ/σία από FountinhoOP
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση. αν χρησιμοποιησω για το αρχικο σεταρισμα καποιο αντροιντ κινητο φιλου, και στησω τη φαση να μου στελνει στο ιμειλ ειδοποιησεις μολις ανιχνευει κινηση κτλ, απο εκει και επειτα θα μπορω μεσω μπροουσερ να βλεπω λαιβ στριμινγκ και αυτο να μου στελνει στο ιμειλ και ειδοποιησεις? παιζει αυτο?

αυτη εδω η καμερα θα εκανε τη δουλεια που θελω?

https://www.banggood.com/ESCAM-QF001-HD-1_0Mrga-Pan-Tilt-WiFi-Intelligent-Camera-IR-Night-Vision-Security-Camera-Support-32G-TF-Card-p-1015914.html

επισης ποιος ειναι ο πιο ασφαλης τροπος να την παραγγειλω χωρις να πληρωσω τελωνειο? αυτες τις επιλογες βγαζει

Shipping×
ToGR.pngGreece via
Air Parcel RegisterFree shipping

7-25 business days

Priority Direct Mail€1.54

7-12 business days

Expedited Shipping Service€7.67

5-8 business days

EMS Express Mail Service€12.39

7-15 business days

 

ευχαριστω

υγ. αυτη η καμερα τι λεει? διπλασια τιμη απο την αποπανω. τα αξιζει ολα αυτα?

https://www.skroutz.gr/s/11508536/Xiaomi-YI-Dome-360-Camera.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,θέλω να πάρω μια κάμερα,με δυνατότητα κίνησης για να τοποθετηθεί σε κατάστημα(καφέ).Θέλω να μπορώ να έχω live streaming και ειδοποίηση στο κινητό κάποιες ώρες που το κατάστημα θα παραμένει κλειστό.Τι μου προτείνετε?Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,θέλω να πάρω μια κάμερα,με δυνατότητα κίνησης για να τοποθετηθεί σε κατάστημα(καφέ).Θέλω να μπορώ να έχω live streaming και ειδοποίηση στο κινητό κάποιες ώρες που το κατάστημα θα παραμένει κλειστό.Τι μου προτείνετε?Ευχαριστώ.

Τσεκαρε τις προηγουμενες σελιδες τι εχω πει ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση. αν χρησιμοποιησω για το αρχικο σεταρισμα καποιο αντροιντ κινητο φιλου, και στησω τη φαση να μου στελνει στο ιμειλ ειδοποιησεις μολις ανιχνευει κινηση κτλ, απο εκει και επειτα θα μπορω μεσω μπροουσερ να βλεπω λαιβ στριμινγκ και αυτο να μου στελνει στο ιμειλ και ειδοποιησεις? παιζει αυτο?

αυτη εδω η καμερα θα εκανε τη δουλεια που θελω?

https://www.banggood.com/ESCAM-QF001-HD-1_0Mrga-Pan-Tilt-WiFi-Intelligent-Camera-IR-Night-Vision-Security-Camera-Support-32G-TF-Card-p-1015914.html

επισης ποιος ειναι ο πιο ασφαλης τροπος να την παραγγειλω χωρις να πληρωσω τελωνειο? αυτες τις επιλογες βγαζει

Shipping×
ToGR.pngGreece via
Air Parcel RegisterFree shipping

7-25 business days

Priority Direct Mail€1.54

7-12 business days

Expedited Shipping Service€7.67

5-8 business days

EMS Express Mail Service€12.39

7-15 business days

 

ευχαριστω

υγ. αυτη η καμερα τι λεει? διπλασια τιμη απο την αποπανω. τα αξιζει ολα αυτα?

https://www.skroutz.gr/s/11508536/Xiaomi-YI-Dome-360-Camera.html

Αυτή η κάμερα που έστειλες είναι ίδια με τη sricam sp012 οπότε αν κρίνουμε πως δουλεύουν το ίδιο (δεν γνωρίζω το app αυτής που έστειλες) τότε μπορείς, συγκεκριμένα στη sricam δείνει μέχρι 10 χρήστες να κοιτάνε κάθε κάμερα.Άρα 1 χρήστης το κινητό και απο εκεί και πέρα προσθέτεις υπολογιστές, άλλα κινητα κτλ κτλ.Πιο ασφαλής δεν ξέρω τι εννοείς για τρόπο αποστολής αλλά το priority mail δεν περνάει τελωνείο σίγουρα, όπως επίσης σίγουρα δεν κάνει 7-12 μέρες XD βάλε 20 εργάσιμες να είσαι μέσα να μην αγχώνεσαι. Για τη xiaomi που πόσταρες δεν μπορώ να εκφέρω άποψη, σαν εταιρεία γενικά θεωρείται αρκετά καλή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστω πολυ φιλε. παντως η sricam στο σκρουτζ εχει φαει θαψιμο ε. https://www.skroutz.gr/s/9634577/Sricam-SP012.html

βγηκα και η plus εκδοση αλλα δεν ειδα κατι διαφορετικο με μια πρωτη ματια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστους να λενε

 

Οι μισοι απο αυτους δεν ξερουν καν να την δουλεψουν και σ βαζω στοιχημα.

 

Εχουν περασει πολλες ip cam απο τα χερια μου και φθηνες κ ακριβες.

 

Απο τις φθηνες επιλογες ειναι μια χαρα αγορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...