Προς το περιεχόμενο

Ip camera


toykaki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρώτησα γιατί απο χαρακτηριστικά φαίνονται ίδιες.. Πιο κοντά στην vstarcam είμαι. Για τελωνείο; πως το περνάμε;

Εδω αρχιζουν τα δυσκολα πλεον...

 

Δεν ξερω πριν παντως 6 μηνες τις περασα αερα 5 τεμαχια σε 2 παραγγελιες.

 

Τωρα λογικα θα περασουν τελωνειο κ θα πληρωσεις τα αναλογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 130
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εδω αρχιζουν τα δυσκολα πλεον...

 

Δεν ξερω πριν παντως 6 μηνες τις περασα αερα 5 τεμαχια σε 2 παραγγελιες.

 

Τωρα λογικα θα περασουν τελωνειο κ θα πληρωσεις τα αναλογα.

Βλέπω comment στο banggood απο έλληνα που λέει πως πλήρωσε 50ε για να παραλάβει. Θα το ψάξω λίγο παραπάνω, ίσως να περνάει με αποθήκη σε άλλη χώρα..

 

Ευχαριστώ stelios18120.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά, έχω βάλει τη sricam sp012 plus εδώ και 5 μέρες στο διάδρομο της πολυκατοικίας (είναι οικογενειακή μη φρικάρετε XD), είναι απίστευτο το τι αγοράζεις με 25 ευρώ πλέον :D μύνημα όντως μπορεί να στείλει μόνο σε 1 κινητό αλλά μπορεί να πάρει μέχρι 10 χρήστες να τη βλέπουν απο το app, το οποίο είναι πάρα πολύ καλο, και σου στέλνει notification αν ανιχνεύσει κίνηση, οπότε είναι και αυτό σαν μύνημα αν επιτρέψεις στα notifications στο κινητό ή στον υπολογιστή να ακούγονται! Πολύ ευχαριστημένος, θα τη πρότεινα σίγουρα. Την έχω με wifi vdsl συνδεδεμένη και η απόκρισή της είναι αδιανόητα καλή για τα χρήματα της, 0 lag! Και όντως τα 720p είναι ότι πρέπει! 5 μέρες λοιπόν και όλα καλά, συνεχίζουμε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

http://www.lagonika.gr/vstarcam-c7824wip-ip-camera-720p-wifi-4390e-regroup-gr/

 

Επισης παιδιά η vstarcam εχει μπει σε προσφορά για όποιον ενδιαφέρεται. :)

(Σαν τιμη δεν ειναι κ κατι το σουπερ...)

 

Εχει παιξει και σε καλυτερη τιμη για flash sale σε gearbest και σε μια απλη αναζητηση αν κανεις τωρα υπαρχει στα 29.96€

 

Μαλλον τα λαγωνικα δεν ειναι λαγωνικα :P

Επεξ/σία από stelios18120
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια χαρα για cam 30 ευρω αν υποθεσουμε οτι με priority line ΔΕΝ περνάει τελωνείο.

Το σημαντικο για μενα ειναι πως τη δουλευεις απο αποσταση ;

Επεξ/σία από Damachi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα για cam 30 ευρω αν υποθεσουμε οτι με priority line ΔΕΝ περνάει τελωνείο.

Το σημαντικο για μενα ειναι πως τη δουλευεις απο αποσταση ;

 

Με το αντίστοιχο app της κάθε κάμερας. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσέκαρε μια και τις TP-LINK cloud camera

 

εχω βαλει και ειναι παρα πολυ αξιοπιστες.. τσιμπημενη μεν τιμη , αλλα εχεις σιγουρια και κανει ακριβως οτι λεει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας και λετε για ιπ καμερες/στελιο αυτες που εχεις πες μου λιγο σε σκοτάδι ποσο απόσταση φτανουν και ειναι οκ σε σκοταδι?

 

το ιδανικο για εμενα θα ηταν ρομποτικη - fhd (η και παραπανω) και με ρυθμιση για κινητο σε χαμηλότερη ποιότητα μικρο το κακο. - ζουμ(οχι υποχρεωτικα) και βέβαια καλη ποιότητα (οσο γινεται) σε νυχτα.

 

εχω μια παλια ycam μια χαρα και νυχτα (30 ir led) και κανενα προβλημα χρονια τωρα...αλλα ελεγα να κανω μια αναβαθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μιας και λετε για ιπ καμερες/στελιο αυτες που εχεις πες μου λιγο σε σκοτάδι ποσο απόσταση φτανουν και ειναι οκ σε σκοταδι?

 

το ιδανικο για εμενα θα ηταν ρομποτικη - fhd (η και παραπανω) και με ρυθμιση για κινητο σε χαμηλότερη ποιότητα μικρο το κακο. - ζουμ(οχι υποχρεωτικα) και βέβαια καλη ποιότητα (οσο γινεται) σε νυχτα.

 

εχω μια παλια ycam μια χαρα και νυχτα (30 ir led) και κανενα προβλημα χρονια τωρα...αλλα ελεγα να κανω μια αναβαθμιση.

Αυτες που εχω σπιτι (sricam/escam 720p) σε συνθηκες με απολυτο ακοταδι βλεπω αψογα απο εκει που ειναι η καμερα σε αποσταση τουλαχιστον 12 μετρων σε ευθεια

 

Βεβαια απο φως σε εναλλαγη σε νυχτερινη οραση με τα led ακουγεται ο χαρακτηριστικος ηχος (κλικ) αλλαγης σε νυχτερινη χωρις βεβαια να ειναι κατι δυνατο απλα αν εχει ησυχια ακουγεται.

 

 

 

 

Προς ολους το λεω αυτο!!

 

Αν θελετε να μου πειτε κατι η να με ρωτησετε quote/παραθεση δηλαδη το μηνυμα για να το δω.

Δεν ειμαι παντα μεσα σε ολα τα τοπικ να απανταω χωρις να μ ερθει ειδοποιηση εστω ;)

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα. ειπα να κανω hijack το θρεντ για να μην ανοιγω καινουργιο. λογω του οτι μετακομιζω σε νεο σπιτι, σκεφτηκα να βαλω και μαι καμερα να παιζει οταν λειπω και αμα δει κινηση κτλ να μου στελνει ειδοποιηση.
Αρχικα ειπα να δοκιμασω να παρω ενα raspberry pi zero που ναι και φτηνο, να παρω και την καμερα του με υπερυθρες και να στησω ετσι τη φαση. ειναι μια καλη επιλογη, αλλα αμα βαλεις ολα τα παρελκομενα, θα φτασεις το 70αρι τελικα. (και καποια feautures που θα θελα δεν θα τα εχει).
οποτε σκεφτηκα μηπως παρω μαι ετοιμη καμερουλα που να τα κανει ολα σε ενα και οικονομικα να συμφερει.
Διαβασα το παρων θρεντ αλλα επειδη θελω συγκεκριμενα πραγματα δεν ξερω αν κανουν ολες

Απαιτησεις:
-χαμηλη τιμη. κατω απο 70 αν γινεται (αν δε μπορει να συμβει αυτο, προτεινετε μου την πιο φτηνη Vfm)
-καλη καμερα με νυχτερινη ληψη και ηχειο - μικροφωνο για να μπορω να μιλαω και να με ακουνε
-να μπορει να στελνει ειδοποιησεις (οταν ανιχνευσει κινηση ή ηχο) αμεσα μεσω ιμειλ (και οχι μεσω εφαρμογης. δεν εχω αντροιντ ή ios. ναι καλα καταλαβατε εχω windows phone)
-να μπορω να μπαινω απο τον μπροουσερ του κινητου μου και να βλεπω ριαλ ταιμ φιντς
-να καταγραφει οταν δει κινηση ή ανιχνευσει ηχο, σε sd ή σε κλαουντ. καπου τελοσπαντων
-να μπορει να σεταριστει χωρις να χρειαζεται να εχω αντροιντ κινητο (ειπαμε εχω γουιντοουζ φον). αν μπορει να συνδεθει μεσω πισι την πρωτη φορα και να σεταριστει, ολα κομπλε
-προφανως να μπορει να συνδεθει σε wifi

αυτα μπορω να σκεφτω μεχρι στιγμης. ο πιο μεγαλος περιορισμος νομιζω ειναι η ελειψη αντροιντ κινητου απο μερους μου, αλλιως εχουν αναφερθει ηδη καποια μοντελα που ολα τα αλλα τα κανουν. αυτα. ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω και εγώ για μια ip camera. Από review video από έλληνα YouTuber είδα αυτήν!!

https://m.banggood.com/Digoo-DG-M1Z-1080P-SHARK-2_8mm-5_0MP-Lens-Wired-Wireless-Security-Wifi-IP-Camera-Smart-Home-Mornitor-p-1165986.html

 

Είναι με κανα κουπονακι στα 25 ευρώ περίπου με μεταφορικά (priority line) και είναι ρομποτική (κινείται δεξιά αριστερά πάνω κάτω)

Πως σας φαίνεται; Αξίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...