Προς το περιεχόμενο

Ip camera


toykaki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λέω να πάω για την 3 που μου έστειλες, εσύ τη λες γι αυτη. Σε 1080 έχεις κάτι να μου δείξεις.

Επεξ/σία από ΠΑΛΑΒΟΥΡΗΣ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 130
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτη η 3η (vstarcam) ειναι πολυ καλο μοντελο

 

Επισεις μην νομιζεις οτι με 1080 γινονται θαυματα.με 720p μια χαρα κανεις την δουλεια σου,οσο ανεβαινεις σε αναλυση τοσο καθυστεριση θα εχεις στην εικονα κτλπ ;)

 

Εγω παντα αγοραζω 720p ωστε να δουλευει ανετα χωρις σπασιματα η εικονα.

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έγινε ευχαριστω.μπορείς να στείλεις μια εικόνα να δω άμα δεν είμαι αδιακρίτως.

Επεξ/σία από ΠΑΛΑΒΟΥΡΗΣ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα την κάμερα εντέλει την συνδέσω, στο ιντερνετ Δηλαδή ενσύρματα, θα είναι καλύτερα, θέλω να πω ότι δεν θα κολλάει και μήπως η εικόνα θα είναι πιο καθαρή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενσυρματα παντα ειναι καλυτερα

 

Απλα ασυρματα γλυτωνεις καλωδια και τετοια.

 

Σε ολα τα τεχνολογικα πραγματα παντα με καλωδιο παιρνουμε καλυτερες ταχυτητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειαζεται ν χαλασεις τοσα €€€

 

Παιρνεις μια 720p,ρομποτικη οπως θελεις και με ευκολο app να βλεπεις,να ακους κ να κανεις οτι θελεις μεσω κινητου.

 

Πχ

 

https://www.skroutz.gr/s/9634577/Sricam-SP012.html

 

Η

 

 

https://www.skroutz.gr/s/8659009/Escam-QF001.html

 

H

 

https://www.skroutz.gr/s/6559494/Vstarcam-C7824WIP.html

 

Τις εχω και τις 3 (βεβαια τις ειχα παρει απο εξωτερικο) απλα στις εστειλα να δεις πανω κατω τι να παρεις. ;)

 

Και θα κανεις ανετα την δουλεια σου και θα σ ερθει πιο φθηνα.

 

 Καλημέρα Στέλιο,

Μία ερώτηση επειδή το ψάχνω και εγώ... γνωρίζεις αν κάποια απο αυτές τις κάμερες μπορεί να στέλνει μήνυμα όταν ανιχνέυει κίνηση,

σε 2 ή 3 τηλέφωνα? ή και παραπάνω απλά να μην σε περιορίζει στο 1.. ευχαριστώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα Στέλιο,

Μία ερώτηση επειδή το ψάχνω και εγώ... γνωρίζεις αν κάποια απο αυτές τις κάμερες μπορεί να στέλνει μήνυμα όταν ανιχνέυει κίνηση,

σε 2 ή 3 τηλέφωνα? ή και παραπάνω απλά να μην σε περιορίζει στο 1.. ευχαριστώ :)

δεν γνωριζω αν μπορει να στειλει σε παραπανω απο 1 τηλεφωνα.

 

Εμενα παντως εχω βαλει να στελνει οταν βλεπει κινηση σε 1 κινητο και 1 mail.

 

Θα το τσεκαρω στην escam και sricam που εχω και θα σ πω το απογευμα.

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν γνωριζω αν μπορει να στειλει σε παραπανω απο 1 τηλεφωνα.

 

Εμενα παντως εχω βαλει να στελνει οταν βλεπει κινηση σε 1 κινητο και 1 mail.

 

Θα το τσεκαρω στην escam και sricam που εχω και θα σ πω το απογευμα.

Έγινε, σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση, αν δεις οτι κάποια απο τις 3 στέλνει σε πολλά κινητά πες μου να πάω να τη πάρω :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έγινε, σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση, αν δεις οτι κάποια απο τις 3 στέλνει σε πολλά κινητά πες μου να πάω να τη πάρω :D

Οκ εγινε

 

Μολις τσεκαρω θα σ στειλω.

 

Edit: λοιπον μολις τσεκαρα την sricam sp012 και με αφηνε μονο ενα μαιλ και σε μια συσκευη να στελνει. Δεν γινεται παραπανω απο 1 στην συγκεκριμενη.

Επεξ/σία από stelios18120
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ εγινε

 

Μολις τσεκαρω θα σ στειλω.

 

Edit: λοιπον μολις τσεκαρα την sricam sp012 και με αφηνε μονο ενα μαιλ και σε μια συσκευη να στελνει. Δεν γινεται παραπανω απο 1 στην συγκεκριμενη.

ok, thanks :D θα το ψαξω και αν βρω καμία θα ενημερώσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντελει θα παω σε αυτη για να συνεργαζεται με τις αλλες που εχω στο σπιτι και να τις βλεπω στο ιδιο προγραμμα. Βεβαια θα την παρω αρκετα πιο φθηνα , αλλα παντα αρκετα πιο ακριβα απο αυτε που προτείνονται εδω.

 

Dahua IPC-A35 στο skroutz ειναι στα 250 ευρω. Επεξ/σία από ΠΑΛΑΒΟΥΡΗΣ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οκ εγινε

 

Μολις τσεκαρω θα σ στειλω.

 

Edit: λοιπον μολις τσεκαρα την sricam sp012 και με αφηνε μονο ενα μαιλ και σε μια συσκευη να στελνει. Δεν γινεται παραπανω απο 1 στην συγκεκριμενη.

Λογικά με κάποιο filter του gmail π.χ. θα μπορείς να κάνεις forward το mail ώστε να ειδοποιείς παραπάνω απο 1 χρήστη.

 

 

Μιας και το έχετε ψάξει, ανάμεσα στις VStarcam C7824WIP και ESCAM QF001 ποια να προτιμήσω και γιατί ; Επίσης πως περνάει απο τελωνείο αν παραγγείλω από aliexpress/banggood ;;

Επεξ/σία από giampoul
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά με κάποιο filter του gmail π.χ. θα μπορείς να κάνεις forward το mail ώστε να ειδοποιείς παραπάνω απο 1 χρήστη.

 

 

Μιας και το έχετε ψάξει, ανάμεσα στις VStarcam C7824WIP και ESCAM QF001 ποια να προτιμήσω και γιατί ;

Αυτο που λες με το forward ναι ισως γινεται.δεν το εχω ψαξει να σ πω την αληθεια αλλα θα γινεται λογικα.

 

Την escam αυτη την στιγμη την εχω σπιτι.μια χαρα ειναι μεχρι στιγμης αλλα και η vstarcam ειναι ποιοτικες.

Γενικα αναμεσα σε αυτες τις 2 δεν υπαρχουν διαφορες νομιζω. Ενα φασον ειναι ολες αυτες οι γνωστες μαρκες απλα αλλαζει το ονομα ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που λες με το forward ναι ισως γινεται.δεν το εχω ψαξει να σ πω την αληθεια αλλα θα γινεται λογικα.

 

Την escam αυτη την στιγμη την εχω σπιτι.μια χαρα ειναι μεχρι στιγμης αλλα και η vstarcam ειναι ποιοτικες.

Γενικα αναμεσα σε αυτες τις 2 δεν υπαρχουν διαφορες νομιζω. Ενα φασον ειναι ολες αυτες οι γνωστες μαρκες απλα αλλαζει το ονομα ;)

Ρώτησα γιατί απο χαρακτηριστικά φαίνονται ίδιες.. Πιο κοντά στην vstarcam είμαι. Για τελωνείο; πως το περνάμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...