Προς το περιεχόμενο

Συμβατά τονερ


marmagia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! Αγόρασα πρόσφατα ένα νέο πολύμηχανημα, όχι ιδιαίτερα ακριβό αλλά και πάλι δεν θέλω να το φθείρω από κακής ποιότητας μελάνια. Είναι laser ασπρόμαυρο. Ενδιαφέρομαι λοιπόν για συμβατά μελάνια αλλά δεν ξέρω με ποιο κριτήριο να επιλέξω το καλύτερο. Πολλά καταστήματα διαφημίζουν ότι τα μελάνια έχουν ISO κλπ.

 

Αυτό είναι αρκετό ώστε να εξασφαλιστεί ότι δεν θα καταστραφεί ο εκτυπωτής λόγω τονερ; υπάρχουν μάρκες που είναι πιο "φερέγγυες" από άλλες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

θα σας πω μερικά πράγματα γιατι έχω δουλέψει με τέτοια πράγματα.

 

Υπάρχουν τρείς κατηγορίες στην αγορά:

 

Γνήσια: Ποιοτικά είναι ότι καλύτερο μπορείς να βρείς, όχι οτι δεν υπάρχουν και έκει χαλασμένα (μικρό ποσοστό) αλλά ακριβά.

 

Συμβατά: Τα συμβατά όλα μα όλα προέρχονται (κατασκευάζονται) απο την Κίνα.

Είναι οικονομικά, αλλά υστερούν στην ποσότητα εκτύπωσης.

Τα μαύρα τόνερ ως συνήθως δουλεύουν καλά, τα έγχρωμα έχουν πολλά προβλήματα.

Τα μελάνια τα συμβατά τα οποία δεν έχουν καιφαλή, καλα είναι να έχει περάσει τουλάχιστον ένας χρόνος απο την κυκλοφορία του μηχανήματος και να αγοράσετε.

 

Ανακατασκευασμένα:

Αυτά θεωρώ πως είναι τα καλύτερα αποτι έχω δεί.

Διότι θα πας το δοχείο σου, θα γίνουν όλες οι αλλάγες και θα πάρει την σωστή ποσότητα σκόνης ώστε να βγάλει τις σελίδες που λέει και το γνήσιο. Σίγουρα υπάρχουν και έδω προβλήματα, άλλα αν γίνει όντως ανακατασκευη σε όλα τα μέρη του τονερ δεν θα υπάρξει πρόβλημα.

Βέβαια είναι και πιο ακριβά απο τα συμβατά.

 

Υ.Γ.  Τα ISO κτλ είναι η μεγαλύτερη μπαρούφα που υπάρχει, και ιδικά σε κινέζικα προϊοντα

Επεξ/σία από intelpcsales
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...