Προς το περιεχόμενο

Ubuntu 16.04 και κολλήματα .


iron727

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα ....Τα νεότερα είναι τα εξής ...

 

Το μυαλό μου με τα πολλά και με τα λίγα (και με την βοήθεια σας ) πήγε στις μνήμες μου .... Το PC έχει επάνω 4 μνήμες από 1GB ..

 

οπότε πριν 3-4 μέρες δοκίμασα να βγάλω την 2 και 4 (όπως είναι εγκατεστημένες) ...το σύστημα σταθεροποιήθηκε και δυο μέρες

 

δουλεύει κανονικότατα (δεν το έχω κλείσει καθόλου ) .Βέβαια είναι λίγο ποιο βαρύ αλλά δεν κόλησε ποτέ ...

 

Σήμερα έβγαλα αυτές που έιχα επάνω και έβαλα τις άλλες 2 (στα slot 1-3) ...μέχρι τώρα φαίνεται να δουλέυει κανονικά ..

 

Άν συνεχίσει χωρίς κολλήματα μάλλον θα έχω θέμα με κάποιο slot τις μητρικής σωστά ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άν συνεχίσει χωρίς κολλήματα μάλλον θα έχω θέμα με κάποιο slot τις μητρικής σωστά ???

 

Σαν τι θέμα;; Το αρχικό πρόβλημα με τα κολλήματα το έχεις ακόμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν τι θέμα;; Το αρχικό πρόβλημα με τα κολλήματα το έχεις ακόμα;

 

Ναι δυστυχώς ....με την αλλαγή των οδηγών της κάρτας γραφικών δεν σταμάτησε το πρόβλημα ... όποτε το μυαλό μου πήγε στις μνήμες ,,, έβγαλα την 2 & 4 ( 4 * 1GB) και το σύστημα σταθεροποιήθηκε ... Βέβαια έχει γίνει βάρυ  (αφού δουλέυει με 2gb μνήμης) αλλά δεν πάγωσε σε καμμία περίπτωση ...

 

Αυτήν την στιγμή δουέλυω με τις άλλες δύο (έβγαλα την 1 & 3 ) και τοποθέτησα τις αλλες ώστε να δώ την συμπεριφορά τους (εάν κολλήσει φταέι η μια από τις δυό που τρέχουν  εάν όχι φταίει κάποιο slot της μητρικής  .

 

Μέχρι τώρα με το δε'υτερο ζευγάρι μνήμες στα slot 1 - 3 δεν έχει κολλήσει αν και λόγω εργασίας δεν μπόρεσα να το δουλέψω αρκετά ....

 

Σε μερικές μέρες πιστεύω να έχω τελικό συμπέρασμα για το τι φταίει !!!!!!!

 

Ευχαριστώ για την υπομονή σας  ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...