Προς το περιεχόμενο

iPhone X. Το μέλλον του smartphone κατά Apple


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν επειδή βλέπω την τιμή του 6S Plus να πιέζεται σκέφτομαι σοβαρά να φέρω ένα X 64 από USA και να πουλησω το δικό μου όσο ακόμα διατηρεί μία αξιοπρεπή τιμή.

 

Δυο πράγματα μένει να διευκρινιστούν: Το μέγεθος όπως λέει ο Φώτης είναι μικρό. Συνηθίζεται?

 

Και δεύτερον αυτό το καταραμένο notch ποσό επηρεάζει video και ταινίες?

Το notch ειναι κλαιν  δεν σε απασχολει ,το μεγεθος ειναι πιο βολικο και χειριζεται με το ενα  χερι σιγουρα  αλλα εγω θελω μεγαλα κινητα οθονες ολα !Φυσικα αυτο που θα πρεπει να κανεις ειναι να το πιασεις ο ιδιος πηγαινε και δες το .

Το εχουν ολοι ως δειγμα πλεον 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το notch ειναι κλαιν  δεν σε απασχολει ,το μεγεθος ειναι πιο βολικο και χειριζεται με το ενα  χερι σιγουρα  αλλα εγω θελω μεγαλα κινητα οθονες ολα !Φυσικα αυτο που θα πρεπει να κανεις ειναι να το πιασεις ο ιδιος πηγαινε και δες το .

Το εχουν ολοι ως δειγμα πλεον 

 

 

https://urbanarmorgear.com/products/monarch-series-iphone-x-case

 

Για εσενα οτι πρεπει ειναι.... και για τις δραστηριοτητες που κανεις, και το μεγαλωνει αρκετα, οπως θελεις.  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://urbanarmorgear.com/products/monarch-series-iphone-x-case

 

Για εσενα οτι πρεπει ειναι.... και για τις δραστηριοτητες που κανεις, και το μεγαλωνει αρκετα, οπως θελεις.  :-)

χαχα πλακα πλακα μια τετοια  θα ηταν ιδανικη τεθωρακισμενο θα το εκανε  δεν θα ειχα εννοια οποτε το επαιρνα μαζι μου .

Παντως το 7 plus  ανεβηκε Mckinley /Denali   με -30   σε ενα  layer πανω απο το  base layer to ειχα σε τσεπη .Και με τοσο κουνημα κοπανημα κτλπ δεν επαθε τιποτα με την δερματινη θηκη  της apple το ειχα και αυτο .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:X  :P

 

 

 

Prepare to be shocked: Android companies plan to copy the iPhone X

 

 

The TrueDepth front-facing camera system that enables Apple’s 3D facial recognition system, aka Face ID, is something no Android phone can offer right now. But that may change in the near future, as Android device makers are already looking to adopt 3D sensing in new models.

 

 

http://bgr.com/2017/11/17/android-vs-iphone-x-face-id-3d-cameras/

 

http://www.digitimes.com/news/a20171117PD205.html

 

 

 

also.....

 

 

 

chartoftheday_5952_iphone_manufacturing_

 

 

 

tumblr_nktfkhOBxq1uocbvno1_400.gif

 

 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καμερα του πραγματικα ειναι εντυπωσιακη  ειδικα στα πορτρετα αυτο που  κανει ειναι ασυλληπτο .

Μιλαγα με ενα φιλο ερασιτεχνη φωτογραφο που εχει επενδυσει πολλα σε εξοπλισμο καμερες -φακους φιλτρα  και μου ελεγε πως πριν μια 5ετια θα του ηταν αδιανοητο ενα κινητο να εχει τετοιες δυνατοτητες στην καμερα του .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα με το s7 edge τον quick της Samsung και πιο παλιά με το s6. Πολλές φορές το βράδυ στον ύπνο το γκρέμιζα προσπαθώντας να το "ξυπνήσω". Θα ήθελα κάτι στη βάση για να κρατάει κάπως πιο σταθερά τη συσκευή. Το dock της apple με το lightning βύσμα είναι πάρα πολύ σταθερό και διακριτικό και δεν βλέπω συγκλονιστική διάφορα στην πρακτικότητα.

 

Αν θα πάρω ασύρματο pad θα είναι λογικά για το γραφείο και κάποιο από τα όρθια που στέκεται το iPhone με κλίση ωστε να ξεκλειδώνει πιο εύκολα με το face ID. :)

Λοιπόν στάμπαρα τον wireless charger της Samsung 

 

https://www.skroutz.gr/s/11547643/Samsung-Wireless-Charging-Pad-Qi-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-EP-PG950BBEGWW.html

 

Πως σας φαίνεται? 

 

Τα θετικά είναι ότι είναι USB-C και περιλαμβάνει το καλώδιο, είναι fast charge 9W (από τα οποία τα 7.5W χρειαζόμαστε μόνο για το Χ), είναι convertible και  και περιλαμβάνει και brick η συσκευασία και κοστίζει κάτι λιγότερο από 50!

 

Οι άλλες επιλογές κοστίζουν 35+ χωρίς brick!

 

Και είναι και όμορφος ας είναι samsung. Τι λέτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Λοιπόν στάμπαρα τον wireless charger της Samsung 

 

https://www.skroutz.gr/s/11547643/Samsung-Wireless-Charging-Pad-Qi-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-EP-PG950BBEGWW.html

 

Πως σας φαίνεται? 

 

Τα θετικά είναι ότι είναι USB-C και περιλαμβάνει το καλώδιο, είναι fast charge 9W (από τα οποία τα 7.5W χρειαζόμαστε μόνο για το Χ), είναι convertible και  και περιλαμβάνει και brick η συσκευασία και κοστίζει κάτι λιγότερο από 50!

 

Οι άλλες επιλογές κοστίζουν 35+ χωρίς brick!

 

Και είναι και όμορφος ας είναι samsung. Τι λέτε?

 

Εγώ έχω βάλει στο μάτι αυτόν: https://www.amazon.co.uk/dp/B01N0XZDMD/_encoding=UTF8?coliid=I2Z4SLK18AR6ZH&colid=LARNVAHPTHOS

 

Της samsung νομίζω πως είναι λάθος το στρογγυλό design και επιπλέον αυτός πίσω του έχει και ...ανεμιστήρα που δεν ξέρω αν με τον καιρό θα τον ακούω δίπλα μου όταν θα το φορτίζω ενώ κοιμάμαι! Εκτός αν το θες για κάνα γραφείο, οπότε οκ! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω βάλει στο μάτι αυτόν: https://www.amazon.co.uk/dp/B01N0XZDMD/_encoding=UTF8?coliid=I2Z4SLK18AR6ZH&colid=LARNVAHPTHOS

 

Της samsung νομίζω πως είναι λάθος το στρογγυλό design και επιπλέον αυτός πίσω του έχει και ...ανεμιστήρα που δεν ξέρω αν με τον καιρό θα τον ακούω δίπλα μου όταν θα το φορτίζω ενώ κοιμάμαι! Εκτός αν το θες για κάνα γραφείο, οπότε οκ! :)

Αυτός γράφει ότι στο τέλος ότι "είναι προτιμώμενο να χρησιμοποιείται χωρίς θήκη" και δεν έχει και brick...δεν ξέρω, για το γραφείο καλός φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το περιεργάστηκα χθες μιας και το πήρε φίλος, μου φάνηκε αρκετά εντυπωσιακό, σούπερ ταχύτατο, φωτογραφιάρες κτλ.. όλα καλά..

 

σαν κατασκευή φαίνεται υπερβολικά ποιοτικό, σχεδιαστικά σε κάποια πράγματα μου φάνηκε παράξενο (με κύριο και το τελείως άκυρο noch) 

 

και μου αρέσει ΠΑΡΑ πολύ που δεν έχει κουμπί, αυτό μου φάνηκε αμέσως φυσικό άμεσα

 

αλλά αυτό που με προβλημάτισε κάπως είναι όταν μπήκε η επιλογή του true tone.. για κάποιο λόγο δεν καθόταν καλά στο μάτι μου και προτιμούσα τα πιο ψυχρά χρώματα που έχει χωρίς αυτό παρόλο που θεωρητικά είμαι πάντα υπέρ των πιο ρεαλιστικών χρωμάτων..

 

οι χρήστες που το έχετε χρησιμοποιείτε τη συγκεκριμένη ρύθμιση; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

το περιεργάστηκα χθες μιας και το πήρε φίλος, μου φάνηκε αρκετά εντυπωσιακό, σούπερ ταχύτατο, φωτογραφιάρες κτλ.. όλα καλά..

 

σαν κατασκευή φαίνεται υπερβολικά ποιοτικό, σχεδιαστικά σε κάποια πράγματα μου φάνηκε παράξενο (με κύριο και το τελείως άκυρο noch) 

 

και μου αρέσει ΠΑΡΑ πολύ που δεν έχει κουμπί, αυτό μου φάνηκε αμέσως φυσικό άμεσα

 

αλλά αυτό που με προβλημάτισε κάπως είναι όταν μπήκε η επιλογή του true tone.. για κάποιο λόγο δεν καθόταν καλά στο μάτι μου και προτιμούσα τα πιο ψυχρά χρώματα που έχει χωρίς αυτό παρόλο που θεωρητικά είμαι πάντα υπέρ των πιο ρεαλιστικών χρωμάτων..

 

οι χρήστες που το έχετε χρησιμοποιείτε τη συγκεκριμένη ρύθμιση; 

 

Για την ώρα το έχω συνεχώς ανοιχτό. Απλά όταν είσαι σε χώρους με τεχνητό φωτισμό, το true tone σου κάνει την οθόνη ελάχιστα πιο κίτρινη σε σχέση με το απόλυτο λευκό. Αυτό το προσέχεις μόνο σε λευκά χρώματα (στα settings, στο mail κλπ) και είναι καθαρά θέμα γούστου. Σε videos κλπ, δεν καταλαβαίνεις τίποτα. Στο μάτι σαφώς είναι πιο ξεκούραστο αλλά αν σε ενοχλεί, μπορείς να το απενεργοποιήσεις. Με led λαμπτήρες (bright white), δεν σου κιτρινίζει την οθόνη όπως με άλλες λάμπες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ήμασταν σε μαγαζί βράδυ με περιορισμένο και τεχνητό φωτισμό

 

Όντως αυτό που λες είναι (πιο κίτρινο)

 

Να δούμε και πώς θα πάει και το θέμα του burn in λόγω amoled..

 

Γενικά πάντως μου άρεσε σαν κάτι διαφορετικό και τολμηρό σε σχέση με τα iPhone των τελευταίων ετών και η φωτογραφική του ήταν πολύ εντυπωσιακή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ναι ήμασταν σε μαγαζί βράδυ με περιορισμένο και τεχνητό φωτισμό

 

Όντως αυτό που λες είναι (πιο κίτρινο)

 

Να δούμε και πώς θα πάει και το θέμα του burn in λόγω amoled..

 

Γενικά πάντως μου άρεσε σαν κάτι διαφορετικό και τολμηρό σε σχέση με τα iPhone των τελευταίων ετών και η φωτογραφική του ήταν πολύ εντυπωσιακή

 

Εκτιμώ πως αν δεν γίνει κάποια περίεργη χρήση στη συσκευή (στατικές εικόνες ή apps στο μέγιστο επίπεδο φωτεινότητας), δεν πρόκειται να εμφανιστούν προβλήματα (έστω και μικρά) πριν απο 2 με 3 χρόνια. Όπως συμβαίνει βασικά και στις περισσότερες OLED. 

 

Εμένα με έχει ενθουσιάσει το μέγεθος που το θεωρώ σωστό (για μένα). Το plus ήταν πολύ πιο άβολο στο κράτημα και μέσα στις τσέπες ρούχων κλπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά για το μέγεθος εννοείται, το plus ήταν ψιλοαπαράδεκτο σε αυτόν τον τομέα, για πιο φθηνή συσκευή θα δικαιολογούσα τέτοιες διαστάσεις και πλαίσια αλλά όχι για τη συγκεκριμένη περίπτωση 

 

επίσης είμαι τύπος που απεχθάνεται τελείως τα κουμπιά παρότι τα τρώω στη μάπα αρκετές φορές, θέλω μόνο οθόνη μπροστά 

 

το x είναι μια χαρά, αν στο επόμενο μοντέλο δεν υπάρχει το noch (ας έχει bezel γύρω από το noch δεν υπάρχει λόγος να έχει οθόνη γύρω γύρω και ας ψηλώσει μερικά χιλιοστά κλαιν.. αρχίζω και νομίζω ότι το έκαναν επίτηδες για να συζητηθεί..) και αφού δεν θέλουν να βάλουν fingerprint πίσω ας το βάλουν στο power button ή κάπου περιμετρικά  να ανοίγει με τον αντίχειρα (προσθέτεις και τον δείκτη όταν είναι επάνω σε γραφείο για να μην το σηκώνεις)  θα γίνει πράγματι τέλειο για να αποφεύγεις το ανούσιο swype με τη φάτσα και να ανοίγει άμεσα.. εδώ νιώθω ότι είναι ψιλο beta φάση ακόμα, αλλά τουλάχιστον προσπάθησαν να καινοτομήσουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...