Προς το περιεχόμενο

iPhone X. Το μέλλον του smartphone κατά Apple


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι περίμενε το αυθεντικό που θα το τιμολογεί 200! χαχα

 

Δεν υπάρχει τέτοιο gesture δυστυχως.

Ναι  αλλα θα μπορεις να βαζεις 3 συσκευες πανω ταυτοχρονα και να φορτιζεις π.χ iphone Χ,apple watch kai airpods 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 να κανει kill ολα  ταυτοχρονα τα  apps   που ειναι ανοιχτα στο background ?

 

κατάλοιπο από την εποχή του Android είναι αυτό ?  :cry:

 

πλάκα πλάκα, έχω ξεχάσει πότε έκανα τελευταία φορά kill όλα τα apps σε iOS.

ήρθε ένας κομπλεξικός φίλος μου τις προάλλες και καθόταν και μου τα έκλεινε (μετρήσαμε καμιά 35αριά ανοιχτές) και τον κοροιδευα ότι δεν έχει νόημα  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατάλοιπο από την εποχή του Android είναι αυτό ?  :cry:

 

 

Δεν ξερω δεν ειχα ποτε android  ,δεν μου ταιριαζουν τα χυμα στο στυλ μου επισης σιχαινομαι το camping και τους "εναλλακτικους ".   :)

Eγω απο συνηθεια τα κλεινω  1-2 φορες την μερα, με τα χρονια  το κανω αυτοματα πλεον χαχαχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι  αλλα θα μπορεις να βαζεις 3 συσκευες πανω ταυτοχρονα και να φορτιζεις π.χ iphone Χ,apple watch kai airpods 

Έχει και στο ΙΚΕΑ για να φορτίζεις 3 συσκευές με 69 ευρώ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω απο συνηθεια τα κλεινω  1-2 φορες την μερα, με τα χρονια  το κανω αυτοματα πλεον χαχαχα.

 

είχα και εγώ αυτή την συνήθεια, αλλά είχα Note τότε και είχε και νόημα, καθώς κάπως ξαλάφρωνε το μουλάρι  :cry:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 δεν ειχα ποτε android  ,δεν μου ταιριαζουν τα χυμα στο στυλ μου επισης σιχαινομαι το camping και τους "εναλλακτικους"

 

Ιδου ο τυπικος αναγνωστης της Αυγης. Αυτα ειναι τα Εξαρχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Fotis13 και Billdanos έχετε πάρει κανέναν wireless charger? Αυτό με τα 7.5 W που θα ενεργοποιηθούν από την 11.2 παίζει?

 

Λέω να πεταχτώ από golden σήμερα να πάρω έναν μαζί με την άσπρη silicone.

Δεν είμαι σίγουρος πως θα πάρω. Έχω το dock της apple και μου αρέσει που το τηλέφωνο κουμπώνει σταθερα πάνω του. Τα ασύρματα dock με τρομάζουν λίγο γιατί το βράδυ δίπλα στο κομοδίνο, μπορεί εύκολα να γκρεμίσω τη συσκευή και τα pads κρατούν τη συσκευή ξαπλωμένη που πάλι δε με βολεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν είμαι σίγουρος πως θα πάρω. Έχω το dock της apple και μου αρέσει που το τηλέφωνο κουμπώνει σταθερα πάνω του. Τα ασύρματα dock με τρομάζουν λίγο γιατί το βράδυ δίπλα στο κομοδίνο, μπορεί εύκολα να γκρεμίσω τη συσκευή και τα pads κρατούν τη συσκευή ξαπλωμένη που πάλι δε με βολεύει.

 

Αγορασε ασυρματο dock και θα δεις ποσο βολικο ειναι. Τα ιδια ελεγα κι εγω παλιοτερα, αλλα χρησιμοποιω wireless απο εποχες Note 4 και δε διανοουμαι καν να κουμπωσω καλωδιο πλεον στις συσκευες για κανονικη φορτιση. Δεν ξερω αν υποστηριζει το generic qi πρωτοκολλο το iphone, αλλα αν το υποστηριζει δοκιμασε με κανεναν φθηνο για να δεις αν σε βολευει. Μπδγ υπαρχουν και φορτιστες που ειναι υπο κλιση οποτε ισως σε εξυπηρετησουν περισσοτερο.

 

Αλλα πραγματικα, δοκιμαστε τους, δεν παιζει να μην βρειτε βολικο τον τροπο φορτισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αγορασε ασυρματο dock και θα δεις ποσο βολικο ειναι. Τα ιδια ελεγα κι εγω παλιοτερα, αλλα χρησιμοποιω wireless απο εποχες Note 4 και δε διανοουμαι καν να κουμπωσω καλωδιο πλεον στις συσκευες για κανονικη φορτιση. Δεν ξερω αν υποστηριζει το generic qi πρωτοκολλο το iphone, αλλα αν το υποστηριζει δοκιμασε με κανεναν φθηνο για να δεις αν σε βολευει. Μπδγ υπαρχουν και φορτιστες που ειναι υπο κλιση οποτε ισως σε εξυπηρετησουν περισσοτερο.

 

Αλλα πραγματικα, δοκιμαστε τους, δεν παιζει να μην βρειτε βολικο τον τροπο φορτισης.

Είχα με το s7 edge τον quick της Samsung και πιο παλιά με το s6. Πολλές φορές το βράδυ στον ύπνο το γκρέμιζα προσπαθώντας να το "ξυπνήσω". Θα ήθελα κάτι στη βάση για να κρατάει κάπως πιο σταθερά τη συσκευή. Το dock της apple με το lightning βύσμα είναι πάρα πολύ σταθερό και διακριτικό και δεν βλέπω συγκλονιστική διάφορα στην πρακτικότητα.

 

Αν θα πάρω ασύρματο pad θα είναι λογικά για το γραφείο και κάποιο από τα όρθια που στέκεται το iPhone με κλίση ωστε να ξεκλειδώνει πιο εύκολα με το face ID. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το σκεφτω αν βγαλει η apple το δικο της σε κανα μηνα -δυο θα περιμενω αν παει για 6μηνο θα παρω μαλλον αυτον ναι .

 

 

Eντος του 2018 αναφερει η Αpple......

 

Eγω υπολογιζω για Μαρτιο και μετα .  only $199   :-)

 

Μεχρι να βγει το airpower, ας περιμενουμε το iMac Pro για Christmas gift.....  :-D

 

Btw, τον Mophie πηρα για το γραφειο, για το σπιτι all time classic cable....  :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν επειδή βλέπω την τιμή του 6S Plus να πιέζεται σκέφτομαι σοβαρά να φέρω ένα X 64 από USA και να πουλησω το δικό μου όσο ακόμα διατηρεί μία αξιοπρεπή τιμή.

 

Δυο πράγματα μένει να διευκρινιστούν: Το μέγεθος όπως λέει ο Φώτης είναι μικρό. Συνηθίζεται?

 

Και δεύτερον αυτό το καταραμένο notch ποσό επηρεάζει video και ταινίες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν επειδή βλέπω την τιμή του 6S Plus να πιέζεται σκέφτομαι σοβαρά να φέρω ένα X 64 από USA και να πουλησω το δικό μου όσο ακόμα διατηρεί μία αξιοπρεπή τιμή.

 

Δυο πράγματα μένει να διευκρινιστούν: Το μέγεθος όπως λέει ο Φώτης είναι μικρό. Συνηθίζεται?

 

Και δεύτερον αυτό το καταραμένο notch ποσό επηρεάζει video και ταινίες?

 

 

Aπο 7plus πηγα στο X, ειχε διαφορα στο grip με το ενα χερι, ως προς το καλυτερο βεβαια.... Σε 2-3 ωρες το συνηθιζεις πιστευω.  :-)

 

Την πρωτη μερα μονο μου φανηκε καπως οταν εβλεπα συντομα videos, απο κει και επειτα, δεν το παρατηρεις καθολου.. (movies δεν βλεπω στο κιν οποτε για πολυωρη θεαση δεν γνωριζω) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...