Προς το περιεχόμενο

iPhone X. Το μέλλον του smartphone κατά Apple


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο ειναι παλιο ρε Una .

 

Για τα 8αρια ηταν πριν. Τωρα για το X....  :-)

 

Στα 8ρια έδωσε fix πριν από λιγες μέρες.

https://www.tomsguide.com/us/iphone-8-crackling-audio-fix,news-25888.html

 

 

I know.... :)

 

To ιδιo earpiece με τα 8αρια μοιραζονται...

 

Βεβαια, ολο το article πιστευω ειναι σε αυτο το σημειο.... 

 

''While the sounds could be the result of distortion, especially since they occur at higher volumes only, several users are convinced that there could be a bigger software or hardware issue affecting the earpiece.''

 

my point on red....  :-)

 

Μεχρι στιγμης ουτε εγω, ουτε καποιος γνωστος μου εχει αντιμετωπισει παρομοιο θεμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όταν ξέρεις το σωστό pin το face id αποθηκεύει και στοιχεία του προσώπου τη στιγμή που δεν σε αναγνώρισε. Οπότε όσο πληκτρολογείς σωστά το pin, θεωρεί πως είσαι εσύ και πρακτικά προσαρμόζει το face id στα νέα στοιχεία. Όταν η μάνα του μικρού σετάρει αρχικά το face id, δεν ξεκλειδώνει με το μικρό. Όσο όμως κάνει δοκιμές μετά ο μικρός και βάζουν και το pin για να ξεκλειδώνει από τις αποτυχημένες προσπάθειες, τόσο στο τέλος μαθαίνει και το face του...

 

Άντε πάμε στο επόμενο σκάνδαλο τώρα! :P

Δηλαδή με μια λέξη Loophole

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δηλαδή με μια λέξη Loophole

 

Εξαρτάται πως το κατάλαβες. Δεν το βλέπω κακό πάντως σαν λειτουργία. Ειδικά από τη στιγμή που ο κωδικός κλειδωματος είναι γνωστός και πληκτρολογείται κάθε φορά. Οπότε δεν το λες και ...παραβίαση! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή με μια λέξη Loophole

 

όσο loophole είναι να προσπαθείς να log-άρεις στο pc μου, και θα φορά που βάζεις λάθος pass να έρχομαι και να στο ξεκλειδώνω εγώ για να μπείς.

κάποια στιγμή θα τον μάθεις τον ρημαδοκωδικό μου :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσο loophole είναι να προσπαθείς να log-άρεις στο pc μου, και θα φορά που βάζεις λάθος pass να έρχομαι και να στο ξεκλειδώνω εγώ για να μπείς.

κάποια στιγμή θα τον μάθεις τον ρημαδοκωδικό μου :D

Ντεν γκινετε αφτο στο βίντεο καρντιά μου, αν καταλαμπες αφντο, κανταλαμπες λαντος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ντεν γκινετε αφτο στο βίντεο καρντιά μου, αν καταλαμπες αφντο, κανταλαμπες λαντος

 

ντεν γκένεν αφτό (ογκουνσώτο mode on γιατί σου αρέσει) αλλά ουδόλως με ενδιαφέρει

 

σε όλα τα συστήματα ασφαλείας υπάρχουν κενά, και το μεγαλύτερο ως συνήθως είναι ο άνθρωπος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αλλά εδώ έχουμε εξωγήινη τεχνολογία.

που την χρησιμοποιεί άνθρωπος, εκτός αν νοείς τον εαυτό σου εξωγήινο, οπότε πάω πάσο (nothing to see here for you - move along)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ναι, αλλά εδώ έχουμε εξωγήινη τεχνολογία.

 

Έχουμε απλά μια έξυπνη τεχνολογία που στην καθημερινότητα εως τώρα με έχει εντυπωσιάσει με το πόσο απλά δουλεύει. Ίσως αν δούλευα για το FBI να το έψαχνα περισσότερο ώστε να κρύψω τις πολύτιμές και απόρρητες πληροφορίες μου... :P

Ντεν γκινετε αφτο στο βίντεο καρντιά μου, αν καταλαμπες αφντο, κανταλαμπες λαντος

 

Ντε νομίζω Τάκη. Μοντάζ rulez! Σαν το αγχωμένο ξεκλείδωμα στο άλλο video με το 3d face model!  :devil:

 

Από την άλλη βέβαια αν τα συμπεράσματα αυτά σας κάνουν καλό, ποιος είμαι εγώ για να σας το χαλάσω! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε απλά μια έξυπνη τεχνολογία που στην καθημερινότητα εως τώρα με έχει εντυπωσιάσει με το πόσο απλά δουλεύει. Ίσως αν δούλευα για το FBI να το έψαχνα περισσότερο ώστε να κρύψω τις πολύτιμές και απόρρητες πληροφορίες μου... :P

 

 

Ντε νομίζω Τάκη. Μοντάζ rulez! Σαν το αγχωμένο ξεκλείδωμα στο άλλο video με το 3d face model! :devil:

 

Από την άλλη βέβαια αν τα συμπεράσματα αυτά σας κάνουν καλό, ποιος είμαι εγώ για να σας το χαλάσω!

 

Εγώ ανεβάζω ένα βίντεο και link για άρθρο από phonearena.

 

Δεν σχολιάζω.

 

Δεν εκφέρω γνώμη.

 

Απλά ανεβάζω το βίντεο και δίνω την πηγή.

 

 

 

Εσύ απαντάς υπαινισσόμενος ότι το face ID αναπροσαρμόζει τα στοιχεία του, νομίζοντας ότι πρόκειται για το ίδιο πρόσωπο που προσπαθεί να ξεκλειδώσει την συσκευή και εφόσον υπάρχει επιβεβαίωση του pin όλα καλά.

 

Προφανώς αυτό που λες το διάβασες στο 9to5mac καθώς αυτήν την εξηγήσει δίνουν και οι συντάκτες του.

 

Δεν μιλάμε για ανακίνηση της apple, μιλάμε για μία προσωπική άποψη κάποιο που σπεύδει καταρχήν να κάνει damage control και αυτή την άποψη την υιοθετείς και την μεταφέρεις.

 

Μετά έρχεται δεύτερο σχολείο με ειρωνικό ύφος απαντώντας ότι αν το πιτσιρίκι βλέπει το pin το μαθαίνει.

 

 

 

Ερώτηση: σε ποιόν κάνει καλό, ποια άποψη Τάκη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εγώ ανεβάζω ένα βίντεο και link για άρθρο από phonearena.

 

Δεν σχολιάζω.

 

Δεν εκφέρω γνώμη.

 

Απλά ανεβάζω το βίντεο και δίνω την πηγή.

 

 

 

Εσύ απαντάς υπαινισσόμενος ότι το face ID αναπροσαρμόζει τα στοιχεία του, νομίζοντας ότι πρόκειται για το ίδιο πρόσωπο που προσπαθεί να ξεκλειδώσει την συσκευή και εφόσον υπάρχει επιβεβαίωση του pin όλα καλά.

 

Προφανώς αυτό που λες το διάβασες στο 9to5mac καθώς αυτήν την εξηγήσει δίνουν και οι συντάκτες του.

 

Δεν μιλάμε για ανακίνηση της apple, μιλάμε για μία προσωπική άποψη κάποιο που σπεύδει καταρχήν να κάνει damage control και αυτή την άποψη την υιοθετείς και την μεταφέρεις.

 

Μετά έρχεται δεύτερο σχολείο με ειρωνικό ύφος απαντώντας ότι αν το πιτσιρίκι βλέπει το pin το μαθαίνει.

 

 

 

Ερώτηση: σε ποιόν κάνει καλό, ποια άποψη Τάκη?

 

Έλα τώρα ...μεταξύ μας... Μεγάλα παιδιά είμαστε! 

 

Το καλό βέβαια είναι πως μπορείς εύκολα να σχηματίσεις την άποψη που σε βολεύει. Είτε ισχύει είτε όχι! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνα σημαντικό πρόβλημα βγήκε; Γιατί 5-6 γραμμές και μερικές χρατς στο ακουστικό δεν αρκούν. Ο λαός θέλει σκάνδαλα, θέλει ματωμένα μήλα!!!!!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Κάνα σημαντικό πρόβλημα βγήκε; Γιατί 5-6 γραμμές και μερικές χρατς στο ακουστικό δεν αρκούν. Ο λαός θέλει σκάνδαλα, θέλει ματωμένα μήλα!!!!!!!!

Αν ματώσει το δικό μου θα το βγάλω τουρνέ στην επαρχία για προσκύνημα κλπ. :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...