Προς το περιεχόμενο

iPhone X. Το μέλλον του smartphone κατά Apple


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Α μάλιστα. Το καλό design δηλαδή πρέπει να είναι "θορυβώδες" και "χορταστικό"... Όπως τα "σωστά" σουβλάκια που πρέπει να μην κλείνουν καν από το περιεχόμενο ώστε να ...χορταίνουμε? :P

Ε τώρα για να είμαστε δίκαιοι, το περιοδικό είναι κάτι τέτοιο: :P :D (Μόνο το περιοδικό έτσι, δεν λέω για κάτι άλλο).

 

h_monaxia_tis_ageladas.PNG

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Α μάλιστα. Το καλό design δηλαδή πρέπει να είναι "θορυβώδες" και "χορταστικό"... Όπως τα "σωστά" σουβλάκια που πρέπει να μην κλείνουν καν από το περιεχόμενο ώστε να ...χορταίνουμε? :P

Πως φαίνεται ο Αθηναίος :P  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εντάξει, αγγίξαμε τα όρια του τρολαρίσματος τώρα. Και νόμιζα ότι με μερικούς μπορούμε να συζητήσουμε σοβαρά.

 

Έχουμε ανοίξει τόσα μέτωπα πλεον και κάναμε τόσες αναλύσεις, που από μόνο του το τοπικ αποτελεί την πρώτη ύλη για βιβλίο κοινωνικο-πολιτικής ανάλυσης... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Οκ. Respect! Οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικότατες. Έχουν φτιάξει μια σχεδόν τέλεια συσκευή. Το notch πρακτικά το ξεχνάς μετά από λίγο. Ο ήχος από τα ενσωματωμένα ηχειακια είναι παρα πολύ καλός σε σχέση με τα προηγούμενα μοντέλα.

 

Με το που έβαλα τη sim από το παλιό στο νεο, εμφανίστηκε ένα μήνυμα στο παλιό πως έχω κοντά μια νέα συσκευή και με ρώτησε αν θέλω να μεταφέρω όλο το περιεχόμενο. Του είπα ναι και άνοιξε η κάμερα στο παλιό και ζήτησε να φωτογραφίσω την οθόνη του νέου που εμφάνισε ένα animated code. Και αυτό ήταν. Σε μερικά λεπτά είχα τα πάντα στο νέο τηλέφωνο και τα apps και τα folders και τα passwords κλπ κλπ. :)

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ. Respect! Οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικότατες. Έχουν φτιάξει μια σχεδόν τέλεια συσκευή. Το notch πρακτικά το ξεχνάς μετά από λίγο. Ο ήχος από τα ενσωματωμένα ηχειακια είναι παρα πολύ καλός σε σχέση με τα προηγούμενα μοντέλα.

 

Με το που έβαλα τη sim από το παλιό στο νεο, εμφανίστηκε ένα μήνυμα στο παλιό πως έχω κοντά μια νέα συσκευή και με ρώτησε αν θέλω να μεταφέρω όλο το περιεχόμενο. Του είπα ναι και άνοιξε η κάμερα στο παλιό και ζήτησε να φωτογραφίσω την οθόνη του νέου που εμφάνισε ένα animated code. Και αυτό ήταν. Σε μερικά λεπτά είχα τα πάντα στο νέο τηλέφωνο και τα apps και τα folders και τα passwords κλπ κλπ. :)

Δεν ξέρω αν γινόταν και παλιότερα το τελευταίο αλλά πολύ καλό και χρήσιμο! Μεγειά, καλοδούλευτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν ξέρω αν γινόταν και παλιότερα το τελευταίο αλλά πολύ καλό και χρήσιμο! Μεγειά, καλοδούλευτο!

Είναι κάτι αντίστοιχο με το setup των τελευταίων Apple TV που ακουμπουσες πάνω τους το iPhone και έκανε αυτόματα setup με το λογαριασμό σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφερουσα συνεντευξη του Jony Ive  που λεευ μεταξυ αλλων πως το Χ θα εξελιχθει παρα πολυ μεσα σε ενα χρονο  σε συνδυασμο με το software και θα κανει πραγματα που τωρα δεν μπορει μιλωντας για δραστικες αλλαγες .

 

 

https://www.wallpaper.com/design/jony-ive-apple-park

Δεν ξέρω αν ήταν απο αυτό, αν το διάβαζα πριν το χρησιμοποιήσω στο public στο mall θα έλεγα έλα μωρέ τι 1/60 τι 1/120 χρόνος.

Αλλά η αίσθηση του κατά την χρήση των gestures ήταν επική.

 

Βασικά το κινητό είναι μαγεία να το χρησιμοποιείς, πέρασαν πολλά χρόνια απο την τελευταία φορά που έπαθα πλάκα με κινητό, και δεν χρησιμοποιώ iphone.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα και από τα πρώτα βίντεο φάνηκε αυτό. Πόσο μάλλον live. 5 χρόνια μπροστά η εμπειρία χρήσης (ταχύτητα απόκρισης, σκρόλινγκ, κύλιση κλπ). Έτσι πρέπει να είναι ένα κινητό στο τέλος 2017 και οποιοδήποτε OS σε οποιαδήποτε συσκευή (πχ με εκνευρίζουν απίστευτα τα μενού στις TV και όχι μόνο).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία ωρίτσα ασχολήθηκα μαζί του. Η πιο εντυπωσιακή ηλεκτρονική συσκευή που έχω δει στη ζωή μου!!! Η συνολική της αίσθηση είναι από το μέλλον. Το Note έμοιαζε κακόγουστο αστείο ως απόδοση και αίσθηση μπροστά του.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

Είμαστε μεσογειακός λαός και δεν μας απασχολεί! :P 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...