Προς το περιεχόμενο

iPhone X. Το μέλλον του smartphone κατά Apple


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με κουράζεις τσάμπα..

το point εδώ είναι οτί εκεί στο μηλοχωριό, κάποια τυπάκια αφιέρωσαν αρκετές ώρες να σχεδιάσουν ένα μονοκόμματοαλουμινένιο σασί , αισθητικά στα μάτια μου απείρως πιο όμορφο απο το nuc και μπήκαν στον κόπο για να μην έχεις καλώδια - βίδες - πλαστικά, έβαψαν τα πάντα μαύρα μέσα (pcb - heatpipes etc) ακόμα και αν κανείς ποτέ δεν μπεί στον κόπο να το ανοίξει να δει τι παίζει.

 

αυτό προσωπικά το εκτιμώ και προσωπικά ψάρωσα.

 

αν εσύ δεν το βλέπεις, μείνε με το Nuc τι να σου πω άλλο.

 

btw έχω ένα brix - ένα mini και ένα desktop που τους έχω βγάλει τα μάτια, στα δικά μου ανώμαλα μάτια είμαι ερωτευμένος με το minάκι

 

ΥΓ. αυτομαστιγώθηκα για το λάθος μου με τους CPU, για 5 λεπτά στην τουαλέτα και έκανα και 10 μετάνοιες

μην μας κουράζεις άλλο plz

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με κουράζεις τσάμπα..

το point εδώ είναι οτί εκεί στο μηλοχωριό, κάποια τυπάκια αφιέρωσαν αρκετές ώρες να σχεδιάσουν ένα μονοκόμματοαλουμινένιο σασί , αισθητικά στα μάτια μου απείρως πιο όμορφο απο το nuc και μπήκαν στον κόπο για να μην έχεις καλώδια - βίδες - πλαστικά, έβαψαν τα πάντα μαύρα μέσα (pcb - heatpipes etc) ακόμα και αν κανείς ποτέ δεν μπεί στον κόπο να το ανοίξει να δει τι παίζει.

 

αυτό προσωπικά το εκτιμώ και προσωπικά ψάρωσα.

 

αν εσύ δεν το βλέπεις, μείνε με το Nuc τι να σου πω άλλο.

 

btw έχω ένα brix - ένα mini και ένα desktop που τους έχω βγάλει τα μάτια, στα δικά μου ανώμαλα μάτια είμαι ερωτευμένος με το minάκι

 

ΥΓ. αυτομαστιγώθηκα για το λάθος μου με τους CPU, για 5 λεπτά στην τουαλέτα και έκανα και 10 μετάνοιες

μην μας κουράζεις άλλο plz

To θεμα αισθητικης κλπ που θετεις τωρα ειναι διαφορετικο απο το θεμα μεγεθους που εθεσες πριν..

 

Τουλαχιστον τωρα ειδες οτι αλλες εταιρειες("λογω της σκεψης και RD") χωρανε σε αισθητα μικροτερα σασι δυνατοτερους επεξεργαστες με ενεργητικη ψυξη.

Ενδεικτικα ο ογκος ενος nuc με δυνατοτερο επεξεργαστη ειναι 115 mm x 111 mm x 35 mm , δηλαδη 446.775 mm³  και ενος mac mini ειναι 197 mm x 197 mm x 36 mm, δηλαδη 1.397.124 mm³.

 

Με λιγα λογια, το mac mini εχει τριπλασιο ογκο (1.397.124 / 446.775 = 3,127), καμια σχεση με αυτο που εγραψες.

 

Ακομα και αν προσθεσουμε το τροφοδοτικο του nuc, το mac mini παραμενει περιπου διπλασιο σε ογκο με πιο αδυναμο επεξεργαστη, οποτε δεν ισχυει αυτο που εγραψες:

 

πάμε άλλη μια μπας και..

όλο το έξτρα τμήμα του μίνι που λείπει απο το nuk, είναι ένα μαμημένο τροφοδοτικό

το να τρολάρεις και να προσπαθείς να μας αποδείξεις οτι είμαστε λάθος είναι η σημερινή "πανώλη" του ιντερνετ

 

Το ποιος τρολαρει ειναι εμφανες απο τις επαλαμβανομενες ανακριβειες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

σύγκριση CarPlay με Android έχομε κάπου, αν είναι να δώσουμε και εκεί λίγο πόνο  :X

 

Έχω car play στο Kenwood. Let's fight! :P

 

ON topic: Αύριο υποτίθεται πως ξεκινουν οι πωλήσεις του Χ.  Θα γελάσουμε εδώ στην Ελλάδα... 

 

Στο Πλαίσιο είναι τόσο χύμα το σύστημα που μου λέει πως παραλαμβάνω αύριο... τρα λα λα λα λα λα

post-40751-0-65190800-1509617800_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω car play στο Kenwood. Let's fight! :P

 

ON topic: Αύριο υποτίθεται πως ξεκινουν οι πωλήσεις του Χ.  Θα γελάσουμε εδώ στην Ελλάδα... 

 

Στο Πλαίσιο είναι τόσο χύμα το σύστημα που μου λέει πως παραλαμβάνω αύριο... τρα λα λα λα λα λα

Δεν είναι απίθανο πάντως να παραλάβεις αν έριξες την παραγγελία νωρίς.

 

εγώ θέλω να περιμένω λίγο να δω πως θα τα πάει το Face ID καθώς και το learning curve με τα gestures.. τα φοβάμαι λίγο

 

αν και ότι άρθρο διάβασα απο εχθές γαμώτο, όλοι σχεδόν το εκθειάζουν το ρημάδι και είμαι πάνω από το κουμπί του Buy Now :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν είναι απίθανο πάντως να παραλάβεις αν έριξες την παραγγελία νωρίς.

 

εγώ θέλω να περιμένω λίγο να δω πως θα τα πάει το Face ID καθώς και το learning curve με τα gestures.. τα φοβάμαι λίγο

 

αν και ότι άρθρο διάβασα απο εχθές γαμώτο, όλοι σχεδόν το εκθειάζουν το ρημάδι και είμαι πάνω από το κουμπί του Buy Now :P

 

Όχι στο Πλαισιο δεν την έκανα νωρίς (30/10). Αλλά το σύστημά τους προφανώς δεν ελέγχει τίποτα ως προς τα αποθέματα σχετικά με το Χ. Κατά την παραγγελία να φανταστείς, είχε επιλογή για να το παραλάβεις ακόμη και ...χθες!  :confused:  Συνεπως δεν περιμένω τίποτα απολύτως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα έστω διάβαζες τι γράφαμε και τι σχολιάζαμε δε τα έγραφες ολα αυτά. Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.

Έχει δίκιο. Με τόσα "I hate iPhone" και "I hate Apple" που διάβασα, κάπου έχασα το νόημα.

Δε θα ξαναγίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Haters gonne hate the hatest of all hatreds...

 

http://www.kathimerini.gr/932510/article/oikonomia/epixeirhseis/rekor-paraggeliwn-shmeiwnei-to-iphone-x-sthn-ellada

 

7500 προπωλήσεις ήδη στην Ελλάδα.

 

:lol:

7500 προΠΑΡΑΓΓΕΛΙΕΣ, από τις τσάμπα, άμα θες κάνω και εγώ άλλες 500 να γίνουν 8000 δε θα πληρώσω και τίποτα. Τις πωλήσεις περιμένουμε
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7500 προΠΑΡΑΓΓΕΛΙΕΣ, από τις τσάμπα, άμα θες κάνω και εγώ άλλες 500 να γίνουν 8000 δε θα πληρώσω και τίποτα. Τις πωλήσεις περιμένουμε

Τα εχουμε ακουσει αυτα πολλες φορες απο "κομητες " του φορουμ και μη .

Να εισαι εδω μολις ανακοινωθουν μην σε ψαχνουμε και σενα ε?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω ακόμα του 8, όταν ανακοινωθούν ξέρετε που θα με βρείτε.

Και θέλω και το νέο ρινγκτοουν να νομίζω και εγώ πως έχω αιφον. Έχω βάλει ήδη μια ταινία στη μέση της οθόνης πάνω πάνω και ετοιμάζομαι για το ρινγκτοουν.

 

Οπότε φαντάζομαι πως εσύ είσαι το αστέρι αφού έγω είμαι κομήτης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

7500 προΠΑΡΑΓΓΕΛΙΕΣ, από τις τσάμπα, άμα θες κάνω και εγώ άλλες 500 να γίνουν 8000 δε θα πληρώσω και τίποτα. Τις πωλήσεις περιμένουμε

 

Προφανώς είναι όλες οι προ-παραγγελίες αλλά αμφιβάλλεις πως θα ξεπεράσουν κατά πολύ αυτά τα νούμερα οι πραγματικές πωλήσεις?

 

Δεν αναφέρομαι για αύριο -την πρώτη μέρα κυκλοφορίας- που στην Ελλάδα θα είναι άθλος αν φτάσουν 100-200 συσκευές!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...