Προς το περιεχόμενο

iPhone X. Το μέλλον του smartphone κατά Apple


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διάβασα μάλιστα σήμερα ότι μπορεί κάποιος πλέον να ενεργοποιήσει τα 200GB με 2-3€ τον μήνα και να τα μοιραστεί με την οικογένεια του στο Family Sharing οπότε άμα έχεις 6 άτομα, θα πάρει ο καθένας από 32GB χώρο για Backup, saves κλπ. Οπότε μπορεί στην τελική κάποια οικογένια να αγοράσει κάποιο Terabyte πακέτο και να μοιραστούν την τιμή δια 6.

 

Αλλά στις εφαρμογές που μου επιτρέπει να επιλέξω το Cloud Service βάζω το OneDrive μου μιας και έχω λόγω Office 2TB χώρο.

Αρκετά βολικό κακά τα ψέμματα. Εγώ έχω mega με 50gb δωρεάν αρκετά χρόνια έχω 12gb γεμάτα. Για αυτόματο sync χρησιμοποιώ dropsync.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αρκετά βολικό κακά τα ψέμματα. Εγώ έχω mega με 50gb δωρεάν αρκετά χρόνια έχω 12gb γεμάτα. Για αυτόματο sync χρησιμοποιώ dropsync.

εχω δοκιμασει διαφορα και εγκατελειψα το αυτοματο,το dropsync συγχρονισει και φακελους τηε sd η μονο τα πεταει σε εναν φακελο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω δοκιμασει διαφορα και εγκατελειψα το αυτοματο,το dropsync συγχρονισει και φακελους τηε sd η μονο τα πεταει σε εναν φακελο?

Βάζεις να συγχρονίσεις ότι φάκελο θες εσύ. Δεν τα πετάει έτσι κάνει ακριβης αντιγράφει στο Dropbox σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Eκτός από γκλαμουριά, τι παραπάνω θα μπορείς πραγματικά να κάνεις με αυτό το gadget?

Να έχεις το πιο δυνατό cpu της αγοράς και την καλύτερη κάμερα σε smartphone. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eκτός από γκλαμουριά, τι παραπάνω θα μπορείς πραγματικά να κάνεις με αυτό το gadget?

Ο άνθρωπος πάντα έχει την αίσθηση (ή την ψευδαίσθηση) ότι αναβαθμίζοντας τα πράγματα του αναβαθμίζεται ο ίδιος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και το mate 10 παρουσιάζεται σε λίγες βδομάδες μαζι με note 8 θα είναι τα κορυφαία κινητα του 2017.

 

Για κάμερα δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο κινητό αυτή τη στιγμή που θα το ξεπεράσει. Ειδικά στις φωτογραφίες με χαμηλό φωτισμό. Το Pixel το πρώτο εξακολουθεί να έχει τη καλύτερη κάμερα σε smartphone και αυτή τη στιγμή. Το HTC U11 μόνο το πέρασε στο DxOMark, αλλά σε sample φωτογραφίες είναι ξεκάθαρο ότι το HDR+ σε φωτογραφίες με χαμηλό φωτισμό είναι ξεκάθαρος νικητής.

 

Edit: Μόλις είδα ότι το iPhone 8 plus πέρασε το HTC U11 και το Pixel στο DxOMark (χθεσινό review). Λογικά και το iPhone X περίπου το ίδιο θα είναι.

 

iPhone 8

 

https://www.dxomark.com/apple-iphone-8-reviewed-a-solid-performance-upgrade-over-the-iphone-7/

 

και το iPhone 8 Plus

 

https://www.dxomark.com/apple-iphone-8-plus-reviewed-the-best-smartphone-camera-ever-tested/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάμερα δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο κινητό αυτή τη στιγμή που θα το ξεπεράσει. Ειδικά στις φωτογραφίες με χαμηλό φωτισμό. Το Pixel το πρώτο εξακολουθεί να έχει τη καλύτερη κάμερα σε smartphone και αυτή τη στιγμή. Το HTC U11 μόνο το πέρασε στο DxOMark, αλλά σε sample φωτογραφίες είναι ξεκάθαρο ότι το HDR+ σε φωτογραφίες με χαμηλό φωτισμό είναι ξεκάθαρος νικητής.

 

Edit: Μόλις είδα ότι το iPhone 8 plus πέρασε το HTC U11 και το Pixel στο DxOMark (χθεσινό review). Λογικά και το iPhone X περίπου το ίδιο θα είναι.

 

iPhone 8

 

https://www.dxomark.com/apple-iphone-8-reviewed-a-solid-performance-upgrade-over-the-iphone-7/

 

και το iPhone 8 Plus

 

https://www.dxomark.com/apple-iphone-8-plus-reviewed-the-best-smartphone-camera-ever-tested/

Την εμπιστευομαι την huawei θα δείξει. Πάντως πως γίνεται το παρακάτω?

 

tapatalk_1506169179941.jpg

 

Το 808 είναι πολύ καλύτερο στις περισσότερες παραμέτρους βγάζει ΜΟ 82 το iphone 76 και όμως έγραψαν 96. Δεν πιστεύω ότι υπάρχει καμερα που να έχει περάσει ακόμα το 808.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την εμπιστευομαι την huawei θα δείξει. Πάντως πως γίνεται το παρακάτω?

 

tapatalk_1506169179941.jpg

 

Το 808 είναι πολύ καλύτερο στις περισσότερες παραμέτρους βγάζει ΜΟ 82 το iphone 76 και όμως έγραψαν 96. Δεν πιστεύω ότι υπάρχει καμερα που να έχει περάσει ακόμα το 808.

 

Αλλάζουν οι παράμετροι με τα χρόνια, έτσι αλλάζει και η βαθμολογία. Για την εποχή του είχε φανταστική κάμερα για κινητό, αλλά με τα σημερινά δεδομένα όχι. Δεν μπορούμε να έχουμε τις ίδιες απαιτήσεις στα σημερινά κινητά σε σύγκριση με τα κινητά πριν 5 χρόνια. Όπως και το Pixel βγήκε πριν ένα χρόνο και πατούσε σε κάμερα κινητά που βγήκαν μέχρι πριν κάποιους μήνες. Οι βελτιώσεις στις κάμερες των κινητών είναι ραγδαίες τα τελευταία χρόνια.

 

Επίσης δεν παίζει ρόλο ο φακός τα τελευταία χρόνια στη βελτίωση της κάμερας των smartphone. Οι φακοί έχουν αλλάξει πολύ λίγο με τα χρόνια. Αυτό που έχει αλλάξει πάρα πολύ τη ποιότητα των φωτογραφιών είναι το software. Και πιο συγκεκριμένα το computational photography. Αυτό έκανε η Google με το HDR+ στο Pixel  για αυτό είχει ξεφύγει απο τον ανταγωνισμό πριν ένα χρόνο. Το iPhone απο ότι φαίνεται με το 8 και το 10, έκανε και αυτή πολύ καλή δουλειά σε αυτό το κομμάτι.

 

Τσέκαρε αυτό το post για να δεις πόσο σημαντικό ρόλο παίζει το software στις κάμερες:

 

https://www.reddit.com/r/Android/comments/6zybg8/explained_why_the_google_pixel_still_takes_the/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...