Προς το περιεχόμενο

iPhone X. Το μέλλον του smartphone κατά Apple


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μέσα στην υπερβολή ως συνήθως... κόψε κάτι.

Μια χαρά είναι και τα δυο λειτουργικά (πλέον). Το καθένα με τα πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα του. Αυτό που διαφέρει είναι η χρήση που θέλει να κάνει ο καθένας και φυσικά η προσωπικές προτιμήσεις.

 

Επίσης, κάτι που θεωρεί κάποιος πλεονέκτημα, άλλος μπορεί να το βλέπει σαν μειονέκτημα. Πχ σε κάποιον μπορεί να αρέσει το παραμετροποιήσιμο UI του Android. Σε κάποιον άλλον μπορεί να του φαίνεται ως ένα χειμαδιό με τυχαία πεταμένα εικονίδια δεξιά αριστερά χωρίς λογική και να προτιμάει το καθαρό και απλό στήσιμο του iOS...

 

Επίσης, τι σημασία έχει που εσύ έκανες εγγραφή οθόνης το 2012 ενώ ο Neg όχι? Ο Neg όμως αντίστοιχα δεν χρειάστηκε ποτέ να φορτώσει custom roms στη συσκευή του για να μη σέρνεται. Αυτό μπορεί να περνάει στα ψιλά για σένα αλλά όχι για άλλους.

 

 

 

Και τα δύο mobile OS προσπαθούν να ενσωματώσουν διάφορα χαρακτηριστικά που υπήρχαν εδώ και πολλά χρόνια σε ένα απλό PC... Αυτό σημαίνει ότι "δεν είναι καλά"?

Για μένα ρε παιδί μου είναι καλύτερο το ένα για σένα είναι το άλλο άλλος λέει ότι είναι τα Windows mobile. Απλά όταν το λες βασισε και κάπου τα επιχειρήματα σου. Πόσοι σε έχουν πει "τα iPhone είναι τα καλύτερα και όταν τους ρωτάς γιατί δεν ξέρουν τι να απαντήσουν". Κάποιος τους είπε ότι είναι τα καλύτερα και τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σωστά.

αντε με το καλο να μπει και μια καταγραφη και αναγνωριση κλησης ,κανενα download video και υπαρχει πιθανοτητα να επιστερψω αφου πλεον εβαλε και oled οθονη και ασυρματη φορτιση ,τοσο δυκολα ειναι μερικα πραγματα ρε apple?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσοι σε έχουν πει "τα iPhone είναι τα καλύτερα και όταν τους ρωτάς γιατί δεν ξέρουν τι να απαντήσουν". Κάποιος τους είπε ότι είναι τα καλύτερα και τέλος.

 

Νομίζω ότι στο φόρουμ έχουμε συζητήσει άπειρες φορές τα υπέρ και τα κατά. Απλώς κάποιοι αρνούνται να τα αποδεχτούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε με το καλο να μπει και μια καταγραφη και αναγνωριση κλησης ,κανενα download video και υπαρχει πιθανοτητα να επιστερψω αφου πλεον εβαλε και oled οθονη και ασυρματη φορτιση ,τοσο δυκολα ειναι μερικα πραγματα ρε apple?

Μην ερθεις δεν εχει ραδιο   και mini jack :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε με το καλο να μπει και μια καταγραφη και αναγνωριση κλησης ,κανενα download video και υπαρχει πιθανοτητα να επιστερψω αφου πλεον εβαλε και oled οθονη και ασυρματη φορτιση ,τοσο δυκολα ειναι μερικα πραγματα ρε apple?

 

Πολύ ψημένο σε βλέπω για το X.... Η παραγγελία του Note 8 τι έγινε? Νόμιζα ότι ήταν μονόδρομος αυτή η συσκευή με την καινοτόμα κάμερα. 

 

Βέβαια είπαν κάτι για software update κάμερας για να σηκώσει και 4K60fps (μετά την παρουσίαση του X όλως τυχαίως) αλλά τελικά νομίζω δεν τους έκατσε και έπρεπε να κάνουν "κωλοτούμπα"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε με το καλο να μπει και μια καταγραφη και αναγνωριση κλησης ,κανενα download video και υπαρχει πιθανοτητα να επιστερψω αφου πλεον εβαλε και oled οθονη και ασυρματη φορτιση ,τοσο δυκολα ειναι μερικα πραγματα ρε apple?

Πολυ το αναφερεις αυτο τωρα τελευταια.Θα το πας αλλαγη στην αλλαγη σαν τον Αλεφαντο. :-D

Εννοειτε οτι κανω πλακα και οτι γουσταρεις κανεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε με το καλο να μπει και μια καταγραφη και αναγνωριση κλησης ,κανενα download video και υπαρχει πιθανοτητα να επιστερψω αφου πλεον εβαλε και oled οθονη και ασυρματη φορτιση ,τοσο δυκολα ειναι μερικα πραγματα ρε apple?

Καλα είσαι φίλε τι έπαθες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ψημένο σε βλέπω για το X.... Η παραγγελία του Note 8 τι έγινε? Νόμιζα ότι ήταν μονόδρομος αυτή η συσκευή με την καινοτόμα κάμερα. 

 

Βέβαια είπαν κάτι για software update κάμερας για να σηκώσει και 4K60fps (μετά την παρουσίαση του X όλως τυχαίως) αλλά τελικά νομίζω δεν τους έκατσε και έπρεπε να κάνουν κωλοτούμπα...

το note θα ερθει πολυ πιο νωρις απο τον πρωτο που θα παρει x  και ναι ειναι μονοδρομος προς το παρον διοτι οπως ειπα αναμονη για καταγραφη και αναγνωριση κλησης ,κανενα download video και μετα μιλαμε για iphone,οσο για το βιντεο οπως προειπε καποιος εχω πολυ καλη βιντεοκαμαρα γιαυτην την χρηση,του τηλεφωνου ειναι μονο για καποια τυχαια στιγμιοτυπα 

Καλα είσαι φίλε τι έπαθες?

:-D  :-D  γιατι πιστευεις οτι θα βαλει η apple αυτα που ειπα?εδω σκεφτετε να κλειδωσει την φωτογραφικη σε μερη οπου απαγορευεται η φωτογραφιση :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο για το βιντεο οπως προειπε καποιος εχω πολυ καλη βιντεοκαμαρα γιαυτην την χρηση,του τηλεφωνου ειναι μονο για καποια τυχαια στιγμιοτυπα 

 

Συμφωνώ με αυτό. Πολύ καλύτερη η βιντεοκάμερα.

 

Εγώ το ανέφερα κυρίως λόγο ενός παλιού θεματος περί καινοτομιών και αναβαθμίσεων software σε κάμερα. Κάτι για υποσχέσεις που δεν τηρήθηκαν και τα σχετικά  ;) ... τέσπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με αυτό. Πολύ καλύτερη η βιντεοκάμερα.

 

Εγώ το ανέφερα κυρίως λόγο ενός παλιού θεματος περί καινοτομιών και αναβαθμίσεων software σε κάμερα. Κάτι για υποσχέσεις που δεν τηρήθηκαν και τα σχετικά  ;) ... τέσπα.

α ναι ,κατι με την διπλη καμερα που φλουταρει το backround στο 7plus ,περσυ νομιζω  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το note θα ερθει πολυ πιο νωρις απο τον πρωτο που θα παρει x και ναι ειναι μονοδρομος προς το παρον διοτι οπως ειπα αναμονη για καταγραφη και αναγνωριση κλησης ,κανενα download video και μετα μιλαμε για iphone,οσο για το βιντεο οπως προειπε καποιος εχω πολυ καλη βιντεοκαμαρα γιαυτην την χρηση,του τηλεφωνου ειναι μονο για καποια τυχαια στιγμιοτυπα

 

:-D :-D γιατι πιστευεις οτι θα βαλει η apple αυτα που ειπα?εδω σκεφτετε να κλειδωσει την φωτογραφικη σε μερη οπου απαγορευεται η φωτογραφιση :devil:

Σε λίγα χρόνια ποτέ δεν ξέρεις. Αλλά γιατί να κάνεις τέτοιο λάθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λίγα χρόνια ποτέ δεν ξέρεις. Αλλά γιατί να κάνεις τέτοιο λάθος?

Mου αρεσει το cloud (το μονο που μου εχει λειψει )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mου αρεσει το cloud (το μονο που μου εχει λειψει )

Και εγω αυτό ζήλεψα ειδικά το cloud που κρατάει τα πάντα από saves στα παιχνίδια. Βέβαια με TB γίνεται και πριν κάτι μέρες έβαλα dropsync και συγχρονίζει αυτόματα. Μόλις γίνεται το backup αυτόματα με TB ανεβαίνουν στο cloud και σβήνονται τα παλιά αρχεία. Δύσκολα να φτιαχτεί κάτι τέτοιο μόνο η Google θα μπορούσε να το βάλει native στο Android.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω αυτό ζήλεψα ειδικά το cloud που κρατάει τα πάντα από saves στα παιχνίδια. Βέβαια με TB γίνεται και πριν κάτι μέρες έβαλα dropsync και συγχρονίζει αυτόματα. Μόλις γίνεται το backup αυτόματα με TB ανεβαίνουν στο cloud και σβήνονται τα παλιά αρχεία. Δύσκολα να φτιαχτεί κάτι τέτοιο μόνο η Google θα μπορούσε να το βάλει native στο Android.

Διάβασα μάλιστα σήμερα ότι μπορεί κάποιος πλέον να ενεργοποιήσει τα 200GB με 2-3€ τον μήνα και να τα μοιραστεί με την οικογένεια του στο Family Sharing οπότε άμα έχεις 6 άτομα, θα πάρει ο καθένας από 32GB χώρο για Backup, saves κλπ. Οπότε μπορεί στην τελική κάποια οικογένια να αγοράσει κάποιο Terabyte πακέτο και να μοιραστούν την τιμή δια 6. 

 

Αλλά στις εφαρμογές που μου επιτρέπει να επιλέξω το Cloud Service βάζω το OneDrive μου μιας και έχω λόγω Office 2TB χώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...