Προς το περιεχόμενο

iPhone X. Το μέλλον του smartphone κατά Apple


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντάξει, το σχόλιο σου μπάζει από παντού. Συγκρίνεις τον A11 με το Note 3 και μετά μου λες ότι δοκίμασες ένα iPhone 6S αλλά έβαλες και 5άρες κάρτες. Φίλτατε αν ακόμα αγοράζεις κάρτες από τα περίπτερα, τα ακριβά Smartphone δεν είναι για εσένα, οπότε σταμάτα αυτόν τον παραλογισμό ότι το Note 3 είναι ανώτερο από τα πρόσφατα Smartphones γιατί για να ξύνεις ακόμα 5€ κάρτες όπως λες, δεν μπορείς να δεις τα παραπάνω Smartphone ούτε από απόσταση, γιατί το 95% που τα αγοράζουν είναι πελάτες συμβολαίου. Τώρα τα περι Multitasking και Custom ROM δεν θα μπω καν στον κόπο να το αναλύσω ξανά γιατί είναι αστείο.

Στο 6S έβαλα 5αρες μάθε να διαβάζεις σωστά. Μέσω χρεωστικης προφανώς έχω να βάλω 3 χρόνια από περίπτερο η να πληρώσω με μετρητά. Στην Ελλάδα το 90% των κατόχων iphone είναι με καρτα δεν ζούνε όλοι Αμερική ή Αγγλία ξυπνηστε. Προφανώς και συγκρίνονται για πλάκα όπως έγραψα τα 1 2 δευτερόλεπτα στο πιο γρήγορο άνοιγμα μιας εφαρμογής δεν μου λένε απολύτως τίποτα όταν είναι ανάπειρο το λειτουργικό. Μπορείς να βρει κάποιο βίντεο του iPhone x να ανοίγει εφαρμογές και το ίδιο θα κάνω και εγώ με τις ίδιες εφαρμογές να δούμε τη διαφορά. Στα λόγια όλοι καλοί είστε και από ουσία ένα μηδενικό μπράβο σας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο 6S έβαλα 5αρες μάθε να διαβάζεις σωστά. Μέσω χρεωστικης προφανώς έχω να βάλω 3 χρόνια από περίπτερο η να πληρώσω με μετρητά. Στην Ελλάδα το 90% των κατόχων iphone είναι με καρτα δεν ζούνε όλοι Αμερική ή Αγγλία ξυπνηστε. Προφανώς και συγκρίνονται για πλάκα όπως έγραψα τα 1 2 δευτερόλεπτα στο πιο γρήγορο άνοιγμα μιας εφαρμογής δεν μου λένε απολύτως τίποτα όταν είναι ανάπειρο το λειτουργικό. Μπορείς να βρει κάποιο βίντεο του iPhone x να ανοίγει εφαρμογές και το ίδιο θα κάνω και εγώ με τις ίδιες εφαρμογές να δούμε τη διαφορά. Στα λόγια όλοι καλοί είστε και από ουσία ένα μηδενικό μπράβο σας.

Έγινε απόλαυσε λοιπόν το Custom μη-ανάπΗρο ΛΣ σου και άσε τους υπόλοιπους να χρησιμοποιούν άλλες συσκευές και ΛΣ, τι να κάνουμε δεν έχουμε τις γνώσεις που έχεις εσύ.  :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγινε απόλαυσε λοιπόν το Custom μη-ανάπΗρο ΛΣ σου και άσε τους υπόλοιπους να χρησιμοποιούν άλλες συσκευές και ΛΣ, τι να κάνουμε δεν έχουμε τις γνώσεις που έχεις εσύ. :rolleyes:

Όταν μιλάς για κάτι εδώ είμαι να τα συγκρίνουμε δεν έχω πρόβλημα. Αλλά στα λόγια πολλά λέγονται από πολλούς χωρις να με δείχνουν κάτι χειροπιαστό και άξιο σχολιασμού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν μιλάς για κάτι εδώ είμαι να τα συγκρίνουμε δεν έχω πρόβλημα. Αλλά στα λόγια πολλά λέγονται από πολλούς χωρις να με δείχνουν κάτι χειροπιαστό και άξιο σχολιασμού.

Θες να μου δείξεις πάλι τα βιντεο σου που χωρίζεις την οθόνη σου στην μέση; Μπράβο και λοιπόν; Το κάνεις και σε iPad αυτό, αλλά δεν το βρίσκω χρήσιμο όταν έχεις 4.7"-5" οθόνη. Γίνεται απλά Gimmick. Multitasking διαφορετικά; εχω και πολύ καλό μάλιστα μιας και οι εφαρμογές μου δεν κλείνουν ή κρασάρουν γιατί έτσι γουστάρει το ΛΣ ενώ τρέχουν στο Background.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν μιλάς για κάτι εδώ είμαι να τα συγκρίνουμε δεν έχω πρόβλημα. Αλλά στα λόγια πολλά λέγονται από πολλούς χωρις να με δείχνουν κάτι χειροπιαστό και άξιο σχολιασμού.

 

Έγραψα πιο πάνω ολόκληρο παράδειγμα με το HDR+, για το πόσο ρόλο παίζει το σύγχρονο hardware άμα θες να έχεις και σύγχρονο software να το χρησιμοποιεί στο μέγιστο. Διάβασε το (link). Το παράδειγμα δεν έχει εφαρμογή μόνο στην Apple και στη Google. Θα ακολουθήσουν και οι υπόλοιπες εταιρίες. Μπορεί μέχρι στιγμής να μην σου φαίνεται λογικό ένας επεξεργαστής 3-4 ετίας να μην μπορεί να αντεπεξέλθει στις λειτουργίες του σημερινού software, αλλά αυτό θα αλλάξει στα επόμενα 1-2 χρόνια. Και όχι μόνο για computational photography, αλλά και για games (AR-VR). Με αποτέλεσμα αυτός που έχει παλιό κινητό να μένει αρκετά πίσω σε features (άνετα θα μπορούσε η Google να μην συμπεριλάβει το HDR+ στα Νexus πχ), όχι μόνο σε ταχύτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες να μου δείξεις πάλι τα βιντεο σου που χωρίζεις την οθόνη σου στην μέση; Μπράβο και λοιπόν; Το κάνεις και σε iPad αυτό, αλλά δεν το βρίσκω χρήσιμο όταν έχεις 4.7"-5" οθόνη. Γίνεται απλά Gimmick. Multitasking διαφορετικά; εχω και πολύ καλό μάλιστα μιας και οι εφαρμογές μου δεν κλείνουν ή κρασάρουν γιατί έτσι γουστάρει το ΛΣ ενώ τρέχουν στο Background.

5.7 έχω τι νομίζεις με 4.7 κινητάκι είμαι? Και ναι έχω άψογο multitasking και έχω να δω crash 3 χρόνια χωρίς υπερβολή. Το 2011 έβλεπα 5 6 τη μέρα. Θέλω να ανεβάσεις βίντεο ανοίγοντας εφαρμογές 5 10 όσες θες και θα κάνω το ίδιο να δούμε για τη διαφορά μιλάμε μεταξύ A11 και SD800. Γιατί το να βγάζει 10k στο geekbench δεν μου λέει απολύτως τίποτα.

Έγραψα πιο πάνω ολόκληρο παράδειγμα με το HDR+, για το πόσο ρόλο παίζει το σύγχρονο hardware άμα θες να έχεις και σύγχρονο software να το χρησιμοποιεί στο μέγιστο. Διάβασε το (link). Το παράδειγμα δεν έχει εφαρμογή μόνο στην Apple και στη Google. Θα ακολουθήσουν και οι υπόλοιπες εταιρίες. Μπορεί μέχρι στιγμής να μην σου φαίνεται λογικό ένας επεξεργαστής 3-4 ετίας να μην μπορεί να αντεπεξέλθει στις λειτουργίες του σημερινού software, αλλά αυτό θα αλλάξει στα επόμενα 1-2 χρόνια. Και όχι μόνο για computational photography, αλλά και για games (AR-VR). Με αποτέλεσμα αυτός που έχει παλιό κινητό να μένει αρκετά πίσω σε features (άνετα θα μπορούσε η Google να μην συμπεριλάβει το HDR+ στα Νexus πχ), όχι μόνο σε ταχύτητα.

Εφοσον αλλάξει φίλε μου και δεν μπορώ να κάνω τη δουλειά μου θα πάω σε κάτι καλύτερο όπως κανω πάντα. Ακόμα περιμένω κάποια εφαρμογή να γονατίσει το κινητό που έχω και να πω αύριο το αλλάζω. Τεράστια ισχύς χωρίς αξιοποίηση είναι άχρηστη ισχύς συμφωνείς πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5.7 έχω τι νομίζεις με 4.7 κινητάκι είμαι? Και ναι έχω άψογο multitasking και έχω να δω crash 3 χρόνια χωρίς υπερβολή. Το 2011 έβλεπα 5 6 τη μέρα. Θέλω να ανεβάσεις βίντεο ανοίγοντας εφαρμογές 5 10 όσες θες και θα κάνω το ίδιο να δούμε για τη διαφορά μιλάμε μεταξύ A11 και SD800. Γιατί το να βγάζει 10k στο geekbench δεν μου λέει απολύτως τίποτα.

Δεν είμαστε 15 χρονών, εγώ τουλάχιστον.. για να ασχολούμαι με γελοιότητες, θα κάτσουμε τώρα να τις μετρήσουμε τις εφαρμογές με βίντεο λες και δεν έχουμε κάτι καλύτερο να κάνουμε. Σοβαρέψου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαστε 15 χρονών, εγώ τουλάχιστον.. για να ασχολούμαι με γελοιότητες, θα κάτσουμε τώρα να τις μετρήσουμε τις εφαρμογές με βίντεο λες και δεν έχουμε κάτι καλύτερο να κάνουμε. Σοβαρέψου.

βεβαιως εχουμε και καλυτερα πραγματα να κανουμε,κανενα σχολιο στο ινσομνια :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαστε 15 χρονών, εγώ τουλάχιστον.. για να ασχολούμαι με γελοιότητες, θα κάτσουμε τώρα να τις μετρήσουμε τις εφαρμογές με βίντεο λες και δεν έχουμε κάτι καλύτερο να κάνουμε. Σοβαρέψου.

Τα σχόλια είναι απλά λόγια. Στην πράξη να δω όχι μόνο να λέμε. 5 λεπτά υπόθεση είναι μια καταγραφή βίντεο στην κυριολεξία. Για μενα τουλάχιστον με DU recorder.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σχόλια είναι απλά λόγια. Στην πράξη να δω όχι μόνο να λέμε. 5 λεπτά υπόθεση είναι μια καταγραφή βίντεο στην κυριολεξία. Για μενα τουλάχιστον με DU recorder.

Αυτό είναι που σου λέω, το "εγώ" σου με το Note 3. Γιατί ποιος σου είπε ότι το iOS δεν έχει built-in screen recording? Παραδέξου επιτέλους ότι το Note 3 είναι πλέον ένα παλιό κινητό, δεν χρειάζεται να το αποθεώνεις σε κάθε θέμα ακριβού κινητού, επειδή αυτό χρησιμοποιείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι που σου λέω, το "εγώ" σου με το Note 3. Γιατί ποιος σου είπε ότι το iOS δεν έχει built-in screen recording? Παραδέξου επιτέλους ότι το Note 3 είναι πλέον ένα παλιό κινητό, δεν χρειάζεται να το αποθεώνεις σε κάθε θέμα ακριβού κινητού, επειδή αυτό χρησιμοποιείς.

νομιζω με το ios11 etsi? πιο πριν οχι ,σωστα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι που σου λέω, το "εγώ" σου με το Note 3. Γιατί ποιος σου είπε ότι το iOS δεν έχει built-in screen recording? Παραδέξου επιτέλους ότι το Note 3 είναι πλέον ένα παλιό κινητό, δεν χρειάζεται να το αποθεώνεις σε κάθε θέμα ακριβού κινητού, επειδή αυτό χρησιμοποιείς.

Ios 11? Ρε συ Neg τρολλάρεις η απλα θες να μας σπάσεις τα νεύρα? Το 2012 έκανα εγγραφή της οθόνης με 2 απλά βήματα και έρχεσαι το 2017 να μου πεις τι? Ενώ δείχνεις να έχεις κάποια λογική ώρες ώρες δεν μπορώ να βγάλω άκρη. Δηλαδή λέμε καλο ένα λειτουργικό που προσθέτει πράγματα η καλύτερα αντιγράφει απο άλλα λειτουργικά που τα έχουν εδώ και 5 6 χρόνια? Λιγο οξύμωρο δεν νόμιζες? Ούτε στο μικρό του δαχτυλάκι δεν φτανει το ios το Android. Πολύ θα ήθελα αλλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε στο μικρό του δαχτυλάκι δεν φτανει το ios το Android. Πολύ θα ήθελα αλλά.

 

Μέσα στην υπερβολή ως συνήθως... κόψε κάτι.

Μια χαρά είναι και τα δυο λειτουργικά (πλέον). Το καθένα με τα πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα του. Αυτό που διαφέρει είναι η χρήση που θέλει να κάνει ο καθένας και φυσικά η προσωπικές προτιμήσεις.

 

Επίσης, κάτι που θεωρεί κάποιος πλεονέκτημα, άλλος μπορεί να το βλέπει σαν μειονέκτημα. Πχ σε κάποιον μπορεί να αρέσει το παραμετροποιήσιμο UI του Android. Σε κάποιον άλλον μπορεί να του φαίνεται ως ένα χειμαδιό με τυχαία πεταμένα εικονίδια δεξιά αριστερά χωρίς λογική και να προτιμάει το καθαρό και απλό στήσιμο του iOS... 

 

Επίσης, τι σημασία έχει που εσύ έκανες εγγραφή οθόνης το 2012 ενώ ο Neg όχι? Ο Neg όμως αντίστοιχα δεν χρειάστηκε ποτέ να φορτώσει custom roms στη συσκευή του για να μη σέρνεται. Αυτό μπορεί να περνάει στα ψιλά για σένα αλλά όχι για άλλους.

 

 

 

Και τα δύο mobile OS προσπαθούν να ενσωματώσουν διάφορα χαρακτηριστικά που υπήρχαν εδώ και πολλά χρόνια σε ένα απλό PC... Αυτό σημαίνει ότι "δεν είναι καλά"? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...