Προς το περιεχόμενο

iPhone X. Το μέλλον του smartphone κατά Apple


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μισό λεπτάκι. Υπάρχει smartphone που πωλείται μαζί με wireless charger στο κουτί; 

 

Για fast charging όμως, νομίζω όλα τα συμβατά smartphones έχουν τον αντίστοιχο φορτιστή. Από το X τί λέμε οτι θα "λείπει"; (και αντιστοίχως από τα 8άρια)

Oxi ποτε δεν ειδα κινητο με wireless charger  αλλα αυτο να πουλανε χωριστα το  fast charging ε το θεωρω αλητεια ,τι τους πειραζε δηλαδη?παγκοσμια πρωτοτυπια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Oxi ποτε δεν ειδα κινητο με wireless charger  αλλα αυτο να πουλανε χωριστα το  fast charging ε το θεωρω αλητεια ,τι τους πειραζε δηλαδη?παγκοσμια πρωτοτυπια 

Είναι εξακριβωμένο οτι δε θα έχει στο κουτί fast charger;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι εξακριβωμένο οτι δε θα έχει στο κουτί fast charger;

 

 

 

oh yeah.....

 

απο το applosite......

 

 

  1. Testing conducted by Apple in August 2017 using preproduction iPhone X units and software and accessory Apple USB-C Power Adapters (29W Model A1540, 61W Model A1718, 87W Model A1719). Fast-charge testing conducted with drained iPhone units. Charge time varies with environmental factors; actual results will vary.

 

In the Box

  • iPhone with iOS 11
  • EarPods with Lightning Connector
  • Lightning to 3.5 mm Headphone Jack Adapter
  • Lightning to USB Cable
  • USB Power Adapter
  • Documentation

 

 

https://www.apple.com/iphone-x/specs/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

99,9% 

Είμαι δύσπιστος, γιατί μου φαίνεται πολύ παράξενο να μην έχει το απαραίτητο κιτ μέσα στο κουτί (όπως για παράδειγμα, δίνει ακουστικά με lightning + αντάπτορα απλό, και όχι το αντίθετο). Και επειδή έχω δει μερικά σχόλια για την απουσία ασύρματου φορτιστή (που το παράξενο θα ήταν να έχει) δε σκέφτηκα οτι δε θα έχει fast charger. Πολύ παράξενο και......."πρωτότυπο". Με την κακή έννοια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περί οθόνης….

 

Apple iPhone X's 5.8-inch screen is actually smaller than the 5.5-inch iPhone 8 Plus display

 

https://www.phonearena.com/news/Apple-iPhone-Xs-5.8-inch-screen-is-actually-smaller-than-the-5.5-inch-iPhone-8-Plus-display_id98116

 

Οι μαθηματικοί της παρέας ας ρίξουν μία ματιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περί οθόνης….

 

Apple iPhone X's 5.8-inch screen is actually smaller than the 5.5-inch iPhone 8 Plus display

 

https://www.phonearena.com/news/Apple-iPhone-Xs-5.8-inch-screen-is-actually-smaller-than-the-5.5-inch-iPhone-8-Plus-display_id98116

 

Οι μαθηματικοί της παρέας ας ρίξουν μία ματιά

Στην προηγούμενη σελίδα το έγραψα. Κατάντια απλά πάρτε αρκετά μικρότερη οθόνη με αυτάκια στα 1400 ευρώ. Αξια η Apple αξια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι δύσπιστος, γιατί μου φαίνεται πολύ παράξενο να μην έχει το απαραίτητο κιτ μέσα στο κουτί (όπως για παράδειγμα, δίνει ακουστικά με lightning + αντάπτορα απλό, και όχι το αντίθετο). Και επειδή έχω δει μερικά σχόλια για την απουσία ασύρματου φορτιστή (που το παράξενο θα ήταν να έχει) δε σκέφτηκα οτι δε θα έχει fast charger. Πολύ παράξενο και......."πρωτότυπο". Με την κακή έννοια

https://www.apple.com/shop/product/MJ262LL/A/29w-usb-c-power-adapter

 

επειδη το γελιο κανει καλο , σε παρακαλω συνεχισε να γραφεις αυτα που πιστεύεις...

99,9% 

:-D  :-D  :-D  :-D  :-D  δεν εγραψα τιποτα απλα γελαω....

 

ΥΓ. Δεν ειναι υποχρεωτικο να εχει δυο φορτιστες και μαλιστα με την ιδια ακριβως εμφανιση σε ενα κουτι. Εγω μπορει να μην θελω να κανω fast charging γιατι θα πρεπει να στραβωθω να δω ποιος ειναι ο απλος?Μαγκια να εχει ξεχωριστο   καλωδιο για fast charging

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μη ξεχάσουμε να κράξουμε την Apple και για τις θύρες USB c! Που πάμε ρε με USB c??? Ολοι έχουν micro usb, η σπαστική Apple εκει να βγάζει νέες θύρες!

 

Oh wait μόλις κοίταξα το α5 2017 μου :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι πρεπει να δινει υποχρεωτικα δυο διαφορετικους φορτιστες και καλωδια. 

Ενώ θα έπρεπε τί;

 

Άσε που δε μίλησα ποτέ για 2 σετ, αλλά έτσι για το γέλιο, απάντησέ μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ θα έπρεπε τί;

 

Άσε που δε μίλησα ποτέ για 2 σετ, αλλά έτσι για το γέλιο, απάντησέ μου

Το fast charging το κανει με ξεχωριστους φορτιστες και καλωδια. Φανταζεσαι να ειχε το ιδιο usb καλωδιο-βυσμα  και για τους δυο φορτιστες. Λεπτομέρεις που δεν περιμενω να καταλάβεις....

 

ΥΓ. 29W ειναι το τριπλασιο περιπου του 10W

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.apple.com/shop/product/MJ262LL/A/29w-usb-c-power-adapter

 

επειδη το γελιο κανει καλο , σε παρακαλω συνεχισε να γραφεις αυτα που πιστεύεις...

:-D  :-D  :-D  :-D  :-D  δεν εγραψα τιποτα απλα γελαω....

 

ΥΓ. Δεν ειναι υποχρεωτικο να εχει δυο φορτιστες και μαλιστα με την ιδια ακριβως εμφανιση σε ενα κουτι. Εγω μπορει να μην θελω να κανω fast charging γιατι θα πρεπει να στραβωθω να δω ποιος ειναι ο απλος?Μαγκια να εχει ξεχωριστο   καλωδιο για fast charging

Ειλιγκρινα δεν σε καταλαβαινω 

Το fast charging το κανει με ξεχωριστους φορτιστες και καλωδια. Φανταζεσαι να ειχε το ιδιο usb καλωδιο-βυσμα  και για τους δυο φορτιστες. Λεπτομέρεις που δεν περιμενω να καταλάβεις....

 

ΥΓ. 29W ειναι το τριπλασιο περιπου του 10W

εσυ καταλαβαινεις τι λες?δεν μπορεις απλα να εχεις εναν φορτιστη και στις ρυθμισεις να βαλεις γρηγορη η μη φορτιση?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το fast charging το κανει με ξεχωριστους φορτιστες και καλωδια. Φανταζεσαι να ειχε το ιδιο usb καλωδιο-βυσμα  και για τους δυο φορτιστες. Λεπτομέρεις που δεν περιμενω να καταλάβεις....

 

ΥΓ. 29W ειναι το τριπλασιο περιπου του 10W

Για ποιόν λόγο δεν περιμένεις να καταλάβω;

 

Επίσης, ποιός είπε οτι χρειάζεται να δίνεται και φορτιστής για "κανονική φόρτιση";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...