Προς το περιεχόμενο

iPhone X. Το μέλλον του smartphone κατά Apple


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με την ευκαιρια απότι βλεπω η πιστοποιηση αδιαβροχοποιησης παραμενει IP67 και η οθονη εχει 625 nits μεγιστη φωτεινοτητα και για τα 3 μοντελα επισημα απο το site της Apple

1000+ έχει του note 8. Ότι και να κάνει θα είναι πίσω από τη Samsung στο κομμάτι αυτό μια ζωή. Εταιρεια software είναι άλλωστε δεν έχει εργοστάσια για να φτιάξει οτιδήποτε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μετά από πολλά χρόνια υπέκυψε και το iphone σε bezel less σχεδιασμό...

Μήπως να τους κάνουν τίποτα μηνύσεις οι ανταγωνιστές για το copyright;   :-D

 

[.............]

Πόσα χρόνια ακριβώς κυκλοφορύν "bezel less" συσκευές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θέλω να μου πει ο κύριος λολ πώς θα ανεβάσω πειραγμένα αποτελέσματα του κινητού μου στο geekbench. Δεν με ενδιαφέρει το iPhone και το σκορ του, μούφα ή όχι.

Αν αναφέρεσαι σε μένα, το "λολ" στο μήνυμά σου πήγαινε για τις αστειότητες του heybro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εσάς μετράει (Εμεις το έχουμε απλά σαν μια τάξη μεγέθους και μια ένδειξη για το πόσο καλή δουλειά έγινε στον επεξεργαστή). Όπως μετράει και η ram που πλέον και τα 4gb σας είναι λίγα στο Android. Φαντάζομαι τι θα λέγατε αν τα scores του A11 ήταν από κάνα Samsung... :P

''εμεις'' δεν ανηκουμε σε καποια ομαδα/αιρεση.

Σε φορουμ ειμαστε οχι σε γηπεδο.

 

Η samsung ειναι μονο μια απο τις 100δες εταιριες που φτιαχνουν τηλεφωνα,η οποια πρωτον ειναι και αυτη υπερτιμημενη ακριβως οπως η apple (οι πωλησεις τους οφειλονται καθαρα στο marketing και οχι στην ποιοτητα) και δευτερον και να κλεισει η samsung/huawei/xiaomi αυτη τη στιγμη που μιλαμε,θα κοιμηθουμε το βραδυ μια χαρα.

 

Δεν αναβουμε κερια σε εταιριες,αυτη ειναι η διαφορα μας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

''εμεις'' δεν ανηκουμε σε καποια ομαδα/αιρεση.

Σε φορουμ ειμαστε οχι σε γηπεδο.

 

Η samsung ειναι μονο μια απο τις 100δες εταιριες που φτιαχνουν τηλεφωνα,η οποια πρωτον ειναι και αυτη υπερτιμημενη ακριβως οπως η apple (οι πωλησεις τους οφειλονται καθαρα στο marketing και οχι στην ποιοτητα) και δευτερον και να κλεισει η samsung/huawei/xiaomi αυτη τη στιγμη που μιλαμε,θα κοιμηθουμε το βραδυ μια χαρα.

 

Δεν αναβουμε κερια σε εταιριες,αυτη ειναι η διαφορα μας.

Με τη διαφορά πως όλα αυτά είναι στο μυαλό σου. Αδυνατείς απλά να κατανοήσεις τι σου λέμε. Δεν πειράζει. Καλή καρδΓιά. :)

 

Φαίνεται πως το κάνετε επίτηδες σε ένα τοπικ για την apple να καταστρέψετε τη συζήτηση όσων ενδιαφέρονται πραγματικά. Δεν πειράζει και πάλι. Ας το διασκεδάσουμε.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται πως το κάνετε επίτηδες σε ένα τοπικ για την apple να καταστρέψετε τη συζήτηση όσων ενδιαφέρονται πραγματικά. Δεν πειράζει και πάλι. Ας το διασκεδάσουμε.

Δεν ειμαστε εμεις και σεις,δεν ειναι ποδοσφαιρικος αγωνας με κυπελο.Ειμαστε ο Γιωργος ο Παναγιωτης ο Μαριος ο Νικος.

 

Εγω μιλαω για μενα.Με ενδιαφερουν ολες οι τεχνολογικες εξελιξεις και κανω κριτικη παλι σε ολες.Κριτικη,δεν γλυφω αυτια καμιας εταιριας.

 

Εχω επιλεξει android απλα ως λειτουργικο συστημα,οπως ο αλλος επιλεγει linux.Δεν εχω επιλεξει εταιρια,αλλα λειτουργικο.Εχει μεγιστη διαφορα.Ειναι σα να επιλεγεις παπουτσια running αντι για σκαρπινια.Τι σε βολευει.Οχι να γηπεδιζεις για nike vs asics.Δεν ξερω αν με ακολουθεις στη σκεψη μου.

 

Δεν εχω για θεο καμια εταιρια.Το android δεν ειναι εταιρια ειναι λειτουργικο και αμα βγει κατι καλυτερο και με βολεψει περισσοτερο θα το παρατησω χθες.

 

Αυτη ειναι η διαφορα μας (αν πρεπει σωνει και καλα να ομαδοποιηθουμε) : Δεν λατρευουμε συγκροτηματα γραφειων που σχεδιαζουν τηλεφωνα.

 

Αν ειδες λιγο παραπανω τα χωσα και στην samsung.Και αυτη εχει τους αντιστοιχους ''γηπεδικους'' με την apple.Οχι τοσο πολλους βεβαια αλλα εχει.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν ειμαστε εμεις και σεις,δεν ειναι ποδοσφαιρικος αγωνας με κυπελο.Ειμαστε ο Γιωργος ο Παναγιωτης ο Μαριος ο Νικος.

 

Εγω μιλαω για μενα.Με ενδιαφερουν ολες οι τεχνολογικες εξελιξεις και κανω κριτικη παλι σε ολες.Κριτικη,δεν γλυφω αυτια καμιας εταιριας.

 

Εχω επιλεξει android απλα ως λειτουργικο συστημα,οπως ο αλλος επιλεγει linux.Δεν εχω επιλεξει εταιρια,αλλα λειτουργικο.Εχει μεγιστη διαφορα.Ειναι σα να επιλεγεις παπουτσια running αντι για σκαρπινια.Τι σε βολευει.Οχι να γηπεδιζεις για nike vs asics.Δεν ξερω αν με ακολουθεις στη σκεψη μου.

 

Δεν εχω για θεο καμια εταιρια.Το android δεν ειναι εταιρια ειναι λειτουργικο και αμα βγει κατι καλυτερο και με βολεψει περισσοτερο θα το παρατησω χθες.

 

Αυτη ειναι η διαφορα μας (αν πρεπει σωνει και καλα να ομαδοποιηθουμε) : Δεν λατρευουμε συγκροτηματα γραφειων που σχεδιαζουν τηλεφωνα.

 

Αν ειδες λιγο παραπανω τα χωσα και στην samsung.Και αυτη εχει τους αντιστοιχους ''γηπεδικους'' με την apple.Οχι τοσο πολλους βεβαια αλλα εχει.

Μην απολογείσαι. Εσύ μας τα χρεώνεις αυτά αγνοώντας πως κάνεις το ίδιο από την ανάποδη. Και γω δεν μπορώ να δουλέψω με κάτι άλλο εκτός από ios και macos. Και η apple είναι η μόνη εταιρεία που μου τα προσφέρει. Και επειδή είναι η μόνη, τα προσέχει και περισσότερο (και επίσης το εκμεταλλεύεται όσο μπορεί). Απλα αποδείξατε με άπειρα αστεία επιχειρήματα πως δεν μπορείτε να συζητήσετε στα σοβαρά (όχι αποκλειστικά εσύ, στο τοπικ αναφέρομαι).

 

Και πάλι καλή καρδΓιά. :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαια οσοι εχουν τα καινουργια macbook pro 2016 και μετα, δεν χρειαζεται να παρουν τον εξτρα φορτιστη, γιατι μπορουν να χρησιμοποιουν αυτον απο το macbook pro με usb c cable.  :-)

Ελα ,απιστευτο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην εκτίθεσαι άλλο. Φτάνει για σήμερα.

 

Στα 2.4 2.5ghz τρέχουν τα cores του A11. Αυτό που βλέπεις στο bench δεν είναι μέτρηση αλλά τα στοιχεία του επεξεργαστή που καταχωρήθηκαν αρχικά (σαν περιγραφή) και είναι λάθος τυπογραφικό.

 

Ψάξε βρες κάτι άλλο. :)

Ωχ παλι τα ιδια ε?

 

Αν εχεις ηδη wireless charger me Qi compatibility τοτε δεν χρειαζεται να αγορασεις κατι...

 

επισης αν δεν θελεις να περιμενεις το Airpower που θα βγει το 2018 μπορεις να κοιταξεις σε εταιριες οπως Belkin και Mophie που εχουν

 

αντιστοιχα προιοντα.

 

https://www.amazon.co.uk/Belkin-Wireless-Charger-Samsung-Enabled-Black/dp/B00TPLUZMI

 

http://uk.mophie.com/shop/charge-force-charging-base

 

:-)

 

Εγω una θα περιμενω το Airpower  με την αναμονη που θα εχουμε λογικα εδω δεν θα εχει μεγαλο κενο απο την στιγμη που θα παρω το X μεχρι να κυκλοφορησει στην αγορα το airpower.

 

Με τα ίδια χρήματα, αγοράζεις δυνατό κινητό (Samsung ή LG), μια DSLR Nikon και περισσεύουν και λεφτά για έναν υπολογιστή laptop ή desktop  :-D

H' να πας στον Αστερα Βουλιαγμενης και να μεινεις 4 μερες με πρωινο ,τωρα που προλαβαινουμε γιατι μολις γινει Four Seasons ουτε 2 iphone X  δεν θα φτανουν  !

 

 

 

 

Για την ram  ξερουμε  ποση θα εχει ?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αστείο είναι ότι μερικοί μόνο και μόνο για να ρίξουν λάσπη και χωλή στο iPhone σκαρφίζονται και γράφουν ότι τους έρθει στο κεφάλι.

 

Ο άλλος πειράχτηκε γιατί δεν έχει μέσα στο πακέτο Wireless charger, λες και είχε σκοπό να το πάρει και αυτό είναι το Deal Breaker του, εντωμεταξύ όλοι οι ασύρματοι φορτιστές που ήδη κυκλοφορούν είναι συμβατοί, οπότε και 10€ να δώσεις κάνεις την δουλειά σου αλλά τεσπα.

 

Ο άλλος λέει για την Samsung και το Note λες και αναφέρθηκε πουθενά στην παρουσίαση της Apple και θαυμάζει με φανατισμό την Samsung και γενικά την Google και μετά βγαίνει και λέει ότι οι άλλοι είναι θύματα και φανατισμένοι με μία εταιρία.

 

Πιο πίσω γράφτηκε ότι τα Benchmarks είναι Fake, ναι γιατί η Apple συνηθίζει να βγάζει Renders που δεν αντιπροσωπεύουν τις συσκευές της ή ποστάρουν φωτογραφίες που δεν τραβήχτηκαν με το Smartphone της.. βλέπε Xiaomi, Huawei και άλλους διάφορους περήφανους κατασκευαστές. 

 

Μετά μας λένε ότι η Apple ενώ άλλα έλεγε για κάποιες τεχνολογίες, άλλαξε την γνώμη της σαν εταιρία κλπ.. να θυμηθούμε την Google με το Pixel που έριξε μπηχτή ότι το Smartphone της έχει θύρα ακουστικών? Το Pixel 2 σύμφωνα με δηλώσεις δεν θα έχει.. Μάλιστα.. μόνο η Apple είναι η κακιά εταιρία που αλλάζει γνώμες.

 

Να θυμηθούμε το φιάσκο του Note 7 που η Samsung δεν ήξερε την αιτία και έλεγε αρλούμπες στις δηλώσεις της, ξανακυκλοφόρησε "Safe" συσκευές οι οποίες είχαν το ίδιο πρόβλημα και έβαλαν σε κίνδυνο ζωές ανθρώπων, αντί να παραδεχτούν ότι δεν είχαν βρει το πρόβλημα; 

 

Το κακό είναι ότι μπορεί να υπάρχουν άτομα όπως ας πούμε ο Taurus που φανατίζετε σε κάθε θέμα σαν μέτοχος και δεν δέχεται τίποτα αρνητικό, αλλά το χειρότερο είναι οι φανατισμένοι χρήστες του Android που για έναν περίεργο λόγο, ενώ δεν έχουν ενδιαφέρον για την συσκευή, μπαίνουν και κραυγάζουν σαν κάτι φανατισμένους χριστιανούς που ουρλιάζουν στους δρόμους με τα πλακάτ. Γιατί; γιατί πρέπει συνεχώς να πουν πόσο ανώτερο είναι το Android Smartphone τους και η Google που στην τελική κυκλοφορούν με Outdated λειτουργικό σύστημα. Τουλάχιστον εγώ όπως και παραπάνω και σε άλλο θέμα της Apple, μπορεί να χρησιμοποιώ τα προϊόντα της εταιρίας αλλά θα χλευάσω και θα κατακρίνω αρνητικά κάτι που είναι παράλογο ή άσχημο ή δύσχρηστο, κάτι που δεν θα δεις ποτέ από την πλευρά των χρηστών του Android γιατί στα μάτια τους η Google είναι ένα είδος σωτήρα με το λειτουργικό τους που είναι τέλειο και κάνει τα πάντα, την ίδια στιγμή ρίχνουν άπειρες ώρες συζήτησης σε κάθε νέο προϊόν για τα Specs και την RAM.. γιατί άραγε.. αφού το λειτουργικό σύστημα είναι τέλειο, ανοιχτό, πολύ καλύτερο από αυτό του iPhone και πρέπει να μας το λέτε κάθε, μα κάθε φορά σε κάθε θέμα του iPhone.

 

Μπορεί να τρολάρουμε πολλές φορές, ναι το κάνω και εγώ το ομολογώ αλλά αυτό έχει καταντήσει άρρωστο σε κάθε θέμα τα ίδια και τα ίδια.

 

Αυτά τα λίγα, φιλικά πάντα. 

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τη διαφορά πως όλα αυτά είναι στο μυαλό σου. Αδυνατείς απλά να κατανοήσεις τι σου λέμε. Δεν πειράζει. Καλή καρδΓιά. :)

 

Φαίνεται πως το κάνετε επίτηδες σε ένα τοπικ για την apple να καταστρέψετε τη συζήτηση όσων ενδιαφέρονται πραγματικά. Δεν πειράζει και πάλι. Ας το διασκεδάσουμε.

Νομιζω το hate προς την apple δεν ειναι για την apple ακριβως.Αλλα για μια μεριδα χρηστων της.Υπαρχουν χρηστες σαν εσενα που σε ενδιαφερει το λειτουργικο κια πραγματι σε βολευει και πραγματι το θες. Αλλα ενα μεριδιο χρηστων θα εκανε τη δουλεια του με ενα κινητο των 200 ευρω δεν εχει ιδεα απο τεχνολογια αλλα το παιρνει για στατους.Απλα επειδη εχει το μηλο.Οπως ενας τεραστιος αριθμος ανθρωπων παιρνει ρολεξ.(τα ρολογια ειναι το χομπι μου).Ναι τα ρολεξ ειναι τρομερα ρολογια αλλα οταν ο καθε ασχετος βαζει στοχο ζωης να παρει ρολεξ οταν δεν ξερει καν τη διαφορα αυτοματου ρολογιου και ρολογιου μπαταριας και μετα το παιζει ειδικος νομιζω ετσι δημιουργειται το hate.Δικαιωμα του καθενα βεβαια να κανει οτι θελει.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...