Προς το περιεχόμενο

iPhone X. Το μέλλον του smartphone κατά Apple


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πω πω πω πω πω πω τι Τ ήταν αυτό! Ούτε με κιάλια....φέτος τα androidofanboya δεν έχουν την δικαιολογία της ανάλυσης οθόνης. Θα τρώνε ξύλο και σε αυτονομία με μικρότερη χωρητικότητα μπαταρίας. Το κλάμα θα συνεχιστεί με τις πωλήσεις του X που εκεί θα θέσει και πάλι νέα ρεκόρ γιατί ως συνήθως η γνώμη των φορουμάδων (μειονότητα) είναι irrelevant. ARM Macbooks incoming....

 

Apple’s apparently built a smartphone that’s faster than a 2017 laptop

 

Screen_Shot_2017-09-14_at_08.03.14.png

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Note 8 η iphone x? Διαβασα οτι ο επεξεργαστης του iphone ειναι κλασεις ανωτερος.

Σφεστατα και ειναι ,τι θεμα ειναι κατα ποσο χρειασεσαι αυτο το χαρακτηριστικο η καποια αλλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω πω πω πω πω τι Τ ήταν αυτό! Ούτε με κιάλια....φέτος τα androidofanboya δεν έχουν την δικαιολογία της ανάλυσης οθόνης. Θα τρώνε ξύλο και σε αυτονομία με μικρότερη χωρητικότητα μπαταρίας. Το κλάμα θα συνεχιστεί με τις πωλήσεις του X που εκεί θα θέσει και πάλι νέα ρεκόρ γιατί ως συνήθως η γνώμη των φορουμάδων (μειονότητα) είναι irrelevant. ARM Macbooks incoming....

 

Apple’s apparently built a smartphone that’s faster than a 2017 laptop

 

Screen_Shot_2017-09-14_at_08.03.14.png

 

Θα τους μάθει τώρα η Apple τι σημαίνει καλιμπράρισμα και πως είναι μια σωστή OLED με καθαρό λευκό και απαλλαγμένη από green/yellow/red και λοιπά tint που βγάζουν οι Κορεάτες.

 

Screen_Shot_2017-09-13_at_16.47.23.png

 

“I’ve generally preferred LCDs to OLEDs, but the X OLED display doesn’t seem to share any of the extreme oversaturation or pixel matrix weirdness of other OLEDs I’ve seen.”

Ρε συ μην τους βαζεις αυτα δεν βλεπεις τι εγινε? Εχουν να κοιμηθουν απο τo event  ,αυπνοι ειναι ολοι νυχτα και κλαινε.

Απο την μια βλεπουν το τεχνολογικο κοσμημα που ειναι το iphone X  απο την αλλη τα κινεζικα της πλακας που κρατανε στα χερια τους και τους πιανει καταθλιψη ,τους βαζεις και εσυ αυτα τους τελειωσες .

Αστους στην μιζερια τους  μην τους ταραζεις.

Παρεπιπτοντως εχω κανει προπαραγγελια σε οτι υπαρχει στον Ελληνικο χωρο αλλα κατι μου λεει πως απο Cosmote  θα το παρω παλι οπως περσι.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα χιόνια και στη μηχανή με τα γάντια, να σε δω να ξεκλειδώνεις με το touch id.

Για τις 2 τελευταίες περιπτώσεις υπάρχει και το passcode.

Με το S8 στο χιονι απλα σηκωνεις τα γυαλια και το ξεκλειδωνεις με το iris.
 
Στη μηχανη και με full face κρανος σηκωνεις τη ζελατινα και παλι με iris.
 
Για αυτο καλο ειναι σε μια συσκευη να υπαρχουν αρκετοι τροποι ξεκλειδωματος για να μπορει αλλος να βαζει οτι τον βολευει.
Ηταν τεραστιο λαθος της Apple που εβαλε μονο εναν.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά βρε fotis13 το να πάρεις ένα κινητό τον 1200 ευρώ δεν σε κάνει έξυπνο. Το αντίθετο θα έλεγα. Τώρα το κόσμημα που το είδες; θέλεις να μας πει ότι δεν υπάρχουν ποιο όμορφα κινητά στην αγορά; τώρα αν αυτά κοστίζουν τα μισά από το iPhone αυτό δεν τα κατατάσσει κατώτερα. Έλεος βρε με την δήθεν πλουτοκρατια σας. Πάρτε το χαμπάρι ότι κάνεις δε ζηλεύει το iPhone σας. Οι ποιο πολλοί είχα προϊόντα της Apple και πολύ απλά κατάλαβαν ότι δεν αξίζει πλέον. Δεν είστε η μόνοι

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανέκαθεν τα soc της Apple ήταν πολύ μπροστά από τα αντίστοιχα της Qualcom ή της Samsung. Τίποτα το καινούργιο λοιπόν σε αυτό το κομμάτι και δεν καταλαβαίνω προς τι οι πανηγυρισμοί.

Σίγουρα το iphone X θα κάνει export πιο γρήγορα κάποιο video στο photoshop ή θα τρέξει ένα πολύ βαρύ πρόγραμμα (βλ.Game) 1-2 sec γρηγορότερα. Ως εκεί όμως. Στην καθημερινότητα και στην πράξη μπορώ να πω ότι πολλές εργασίες γίνονται πολύ πιο αργά ακόμη και από ένα ταπεινό redmi 4x των 100 ευρώ. Σε αυτό ευθύνεται  ξεκάθαρα το ios και οι περιορισμοί του.

Φέτος έχω πάρει  αν θυμάμαι καλά 4 φορές το Iphone 7 plus....ο Α10 εξακολουθούσε να είναι ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ το ισχυρότερο soc και ειδικά στις single core επιδόσεις (αυτός μας αφορά περισσότερο). Πραγματικά όμως ουδέποτε αισθάνθηκα ότι διέθετα το γρηγορότερο κινητό της αγοράς. Μπορώ να πω ότι με το S8 plus ήμουν πολύ πιο γρήγορος και "παραγωγικός" σε σχέση με το iphone. Οποιαδήποτε λοιπόν τεράστια υπεροχή του soc πάει περίπατο εξαιτίας του παρωχημένου ios.

Φέτος περίμενα και εγώ σπουδαία πράγματα από την Apple. Δυστυχώς όμως για μένα τα αυτάκια της οθόνης είναι deal breaker. Απλά τραγικό και ασχολίαστο. Το 1000αρικό φέτος θα πάει στο Note 8 και μάλιστα χωρίς καμία αμφιβολία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ μην τους βαζεις αυτα δεν βλεπεις τι εγινε? Εχουν να κοιμηθουν απο τo event  ,αυπνοι ειναι ολοι νυχτα και κλαινε.

Απο την μια βλεπουν το τεχνολογικο κοσμημα που ειναι το iphone X  απο την αλλη τα κινεζικα της πλακας που κρατανε στα χερια τους και τους πιανει καταθλιψη ,τους βαζεις και εσυ αυτα τους τελειωσες .

Αστους στην μιζερια τους  μην τους ταραζεις.

Παρεπιπτοντως εχω κανει προπαραγγελια σε οτι υπαρχει στον Ελληνικο χωρο αλλα κατι μου λεει πως απο Cosmote  θα το παρω παλι οπως περσι.

 

 

Λογικό, οι δικαιολογίες μειώνονται χρόνο με τον χρόνο....τώρα που και οι δικές τους ναυαρχίδες παίζουν κοντά στα 1000 ευρώ. Οι φήμες κάνουν λόγο για Galaxy SX xaxaxaxaxaxaxa.... φέτος δεν πήραν και νέο χρώμα από την Apple για να αντιγράψουν.

 

Topic παρουσίασης Lagaxy S8 insomnia μήνες μετά: 321post / 13 σελίδες

Topic παρουσίασης iPhone X: 2 μέρες μετά:  711 post / 48 σελίδες και running

 

Συμπέρασμα

 

android-releases-a-phone-and-iphone-user

 

υ.γ. προσωπικά δεν βιάζομαι το X. Πιο πολύ με ενδιαφέρει αν θα υποστηριχθεί το cellular apple watch από τους εδώ παρόχους και θα είναι σίγουρα η πρώτη μου αγορά. To μέλλον είναι τα wearbales. Στο insomnia ακόμα ασχολούνται με τα bezel.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Συμπέρασμα

 

android-releases-a-phone-and-iphone-user

 

υ.γ. προσωπικά δεν βιάζομαι το X. Πιο πολύ με ενδιαφέρει αν θα υποστηριχθεί το cellular apple watch από τους εδώ παρόχους και θα είναι σίγουρα η πρώτη μου αγορά. To μέλλον είναι τα wearbales. Στο insomnia ακόμα ασχολούνται με τα bezel.

Για το apple watch   τα νεα δεν ειναι πολυ ενθαρρυντικα για Ελλαδα  ,αυτο με την ηλεκτρονικη sim  το βλεπω δυσκολο στην παρουσα φαση .

Eδω η επισημη θεση   σχετικα με το τι συνεβει με το  face id  που  καθε ανηλικο  χαρηκε χωρις να ξερει .

 

https://9to5mac.com/2017/09/13/face-id-demo-fail-details/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ μην τους βαζεις αυτα δεν βλεπεις τι εγινε? Εχουν να κοιμηθουν απο τo event  ,αυπνοι ειναι ολοι νυχτα και κλαινε.

Απο την μια βλεπουν το τεχνολογικο κοσμημα που ειναι το iphone X  απο την αλλη τα κινεζικα της πλακας που κρατανε στα χερια τους και τους πιανει καταθλιψη ,τους βαζεις και εσυ αυτα τους τελειωσες .

Αστους στην μιζερια τους  μην τους ταραζεις.

Παρεπιπτοντως εχω κανει προπαραγγελια σε οτι υπαρχει στον Ελληνικο χωρο αλλα κατι μου λεει πως απο Cosmote  θα το παρω παλι οπως περσι.

Φίλε φώτη συγγνώμη κιόλας, εντάξει θερίζει ο καινούργιος επεξεργαστής σε επιδόσεις αλλά όχι και τεχνολογικό κόσμημα, μην υπερβάλουμε κιόλας, κακά τα ψέματα από εμφάνιση μου αρέσει καλύτερα το iPhone 8, το Galaxy S8, ακόμα και το καινούργιο Mi Mix 2 από αυτό το πράγμα που είναι και το μέλλον των smartphone. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

android-releases-a-phone-and-iphone-user

 

Σορι αλλα δεν μπορω να αφησω ασχολιαστη την ειρωνεία του να ποσταρει κατι τετοιο ενας χρηστης που μπαινει σε καθε samaung thread και ποστάρει κραξιματικο link και εξαφανιζεται :lol:

 

 

 

Οντοπικ τωρα, σχετικα με το Face Id θεωρώ πως δε θα εχει προβλημα στη λειτουργια του και εχει μεγάλο ενδιαφερον ο τροπος με τον οποιο το υλοποίησε η Apple και φαντάζομαι θα εχει πολλες μελλοντικες εφαρμογες.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορι αλλα δεν μπορω να αφησω ασχολιαστη την ειρωνεία του να ποσταρει κατι τετοιο ενας χρηστης που μπαινει σε καθε samaung thread και ποστάρει κραξιματικο link και εξαφανιζεται :lol:

 

 

 

Οντοπικ τωρα, σχετικα με το Face Id θεωρώ πως δε θα εχει προβλημα στη λειτουργια του και εχει μεγάλο ενδιαφερον ο τροπος με τον οποιο το υλοποίησε η Apple και φαντάζομαι θα εχει πολλες μελλοντικες εφαρμογες.

Εγω παντως Storm  οπως εχεις δει ολα αυτα τα χρονια δεν μπαινω σε  τοπικ android διοτι δεν με ενδιαφερει το θεμα . Στα Νote μπαινω καθε φορα και λεω μονο καλα λογια διοτι αυτο θα ειχα αν μου αρεσε το λειτουργικο .Και αυτη ειναι κυριως η διαφορα των  apple users στην πλειοψηφια τους απο τους αλλους .

Δεν ασχολουνται απλα .

Το πανηγυρι του καθε πικραμενου ομως στa  θεμαta της apple ειναι ανευ προηγουμενου .Ε δεν θα μας εγκαλουν τωρα τα trolls  και οι γνωστοι  που εχουν θεματα  αλλης φυσεως και ξεσπουν εδω .

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μετά από #647 posts καταλήγουμε στο συμπέρασμα «όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει αγουριδες». Εξηγείται ψυχολογικά ως η ανάγκη να υποβαθμίσεις κάτι που αδυνατείς να το αποκτήσεις ώστε να μην νιώσεις κατώτερος, και ψυχολογικά πιεσμένος για το ότι δεν μπορείς να το έχεις. Συνήθως εκδηλώνεται με προσπάθεια υποβιβασμού του αντικειμένου ή του προσώπου.

Θεραπεία δεν υπάρχει παρά μόνο να συνειδητοποιήσεις ότι δεν μπορείς να έχεις οτιδήποτε επιθυμείς είτε κρυφά είτε φανερά.

Επίσης ως μέτρο ανακουφησης προσωρινής μπορεί να χρησιμοποιηθεί το ξύδι.

Πάρτε το απόφαση υπάρχουν τα τηλέφωνα υπάρχουν και τα Iphone .........όπως δεν μπορεί ο κάθενας να έχει Mercedes ή BMW έτσι δεν μπορεί και ο καθένας να έχει Iphone.

Κατσε και διαβασε και μελετησε πραγματικα τι κανει αυτο το κινητο, υπαρχουν αλλες εταιρειες που πραγματικα εχουν κατι καλυτερο η παρομοιο με αυτο και υπηρχαν στην αγορα πολυ νωριτερα και παρα πολυ φθηνοτερα. Οσο για τα αυτοκινητα που τολμας και γραφεις δεν εχουν καμια σχεση. Οταν βγαζει ενα αμαξι η BMW στα 100 χιλαρικα και ειναι 10 φορες καλυτερο απο ενα απλο αυτοκινητο φυσικα και δεν εινα για ολους αφου ειναι οντως πολυ καλυτερο απο καποιες αλλες μαρκες, εδω λεμε οτι οχι μονο δεν ειναι καλυτερο αλλα και οτι υστερει σε παρα πολλα σημεια σε σχεση με αλλα κινητα, τοσο δυσκολο ειναι να το καταλαβεις αυτο?.. στον μικρο κοσμο που ζεις? αλλη αγορα η μια αλλη η αλλη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγω παντως Storm  οπως εχεις δει ολα αυτα τα χρονια δεν μπαινω σε  τοπικ android διοτι δεν με ενδιαφερει το θεμα . Στα Νote μπαινω καθε φορα και λεω μονο καλα λογια διοτι αυτο θα ειχα αν μου αρεσε το λειτουργικο .Και αυτη ειναι κυριως η διαφορα των  apple users στην πλειοψηφια τους απο τους αλλους .

Δεν ασχολουνται απλα .

Το πανηγυρι του καθε πικραμενου ομως σta  θεμαta της apple ειναι ανευ προηγουμενου .Ε δεν θα μας εγκαλουν τωρα τα trolls  και οι γνωστοι  που εχουν θεματα  αλλης φυσεως και ξεσπουν εδω .

Ναι δεν εχω αντίρρηση σε γενικες γραμμες :)
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο άλλος κάνει σύγκριση με BMW και Mercedes έλεος. Παλικάρι βγες λίγο έξω για ένα καφέ και δες τα κινητά που υπάρχουν στα τραπέζια. Ένα 80% είναι iphone. Βάση αυτό θες να μας προ ότι όλοι αυτοί φυσάνε το χρήμα; είμαστε τόσο πλούσιος λαός και δεν το ξέρω; επίσης ο στηβ βοζνιακ κτλ που έχουν κινητό Android θες να μας πεις ότι είναι φτωχαδακια; βρε τι άλλο θα ακούσουμε εδώ μέσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...