Προς το περιεχόμενο

iPhone X. Το μέλλον του smartphone κατά Apple


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχουμε αλλη αντιληψη για το "παει τρενο".

Ενα κινητο με snap 800 ειναι στο browsing πιο αργο απο ενα κινητο με snap 820 , που ειναι πιο αργο απο ενα κινητο με snap 835 , που λογικα θα ειναι πιο αργο απο ενα κινητο με A11.

Δεν σκαλώνει βρε παιδί μου σου έχω δείξει βίντεο ρολαρει χωρίς lag και ας έχω ένα σωρό tabs. Προφανώς ένας snapdragon 835 θα πηγαίνει με κάποια δέκατα του δευτερολεπτου πιο γρήγορα όπως και ένας A11 ακόμα πιο γρήγορα. Εννοώ ότι δεν είναι τόσο μεγάλη η διαφορά που να γίνεται τόσο θέμα. Κάποτε ήταν.

Λογικά η ισχύς του νέου soc έχει νόημα για την εξέλιξη του AR και όχι για τα tabs στον browser σου.

Πιστεύεις ότι το AR θα πιάσει? Ένα gimmick πιστεύω είναι όπως ήταν και το 3d το vr m

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ακριβως, απο το 2013 η LG ειναι στο παιχνιδι των OLED.

 

Δεν αμφιβάλλω ότι έβγαλε oled panels από το 2013. To point μου αφορούσε κυρίως στο θέμα διαθεσιμότητας και δυνατότητα κάλυψης ζήτησης.

Αυτό εννοούσα όταν είπα ότι μπαίνει στο παιχνίδι και όχι πότε έβγαλε oled panel για πρώτη φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λες κάτι παράλογο. Αλλά για έναν που δεν τον ενδιαφέρει ο ανταγωνισμός και προτιμά συσκευές της Apple, δεν έχουν καμία σημασία. Τι να την κάνω την super οθόνη του S8 που μπήκε πρώτη, τη στιγμή που το λειτουργικό και τα θέματα ευχρηστίας με εκνευρίζουν? 

 

Απλά είναι αστεία πλέον τα επιχειρήματα κατά του iphone X που διαβάζω απο μερικούς:

 

- Τους ενοχλεί το κομμάτι με τους αισθητήρες πάνω που τους "τρώει" τα videos! - Ξέρετε μπορείτε να τα δείτε στο original aspect χωρίς να "τεντώσει" το video στα άκρα. Προφανώς ξεχάσατε πως το S8 τα κόβει επίσης δεξιά αριστερά και έχετε 2 ωραιότατες μαύρες μπάρες... :P

Αστείο...για μένα όχι και τόσο. Προσωπικά με ενοχλεί, το πάνω κόψιμο της οθόνης! Όχι γιατί θα κόβει τα βίντεο, όχι για κάποιο άλλο λόγο, αλλά απλά με ενοχλεί αισθητικά! Δε μου αρέσει aesthetically, δεν μπορώ διαφορετικά να το δικαιολογήσω! Όπως επίσης με ενοχλεί το inconsistency στο numbering των μοντέλων (το ανάφερα στο topic του 8) και κατά επέκταση και στο naming που έχει υιοθετήσει το τελευταίο διάστημα (βλεπε iPad από iPad 1, 2, 3, κλπ, iPad Air, iPad Pro, iMac, iMac Pro, macOS από MacOSX, κλπ) επειδή πολύ απλά δεν έχει κάποιo λογικό pattern, simply marketing bollocks!

 

Ναι και είμαι Apple user που χρησιμοποιεί (και θα συνεχίσει) όλο το Apple ecosystem επαγγελματικά και προσωπικά πολλά χρόνια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύεις ότι το AR θα πιάσει? Ένα gimmick πιστεύω είναι όπως ήταν και το 3d το vr m

 

Πιάσει, δεν πιάσει, εκεί θα μπορούσε να ωφελήσει η αυξημένη ισχύ των επεξεργαστών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σκαλώνει βρε παιδί μου σου έχω δείξει βίντεο ρολαρει χωρίς lag και ας έχω ένα σωρό tabs. Προφανώς ένας snapdragon 835 θα πηγαίνει με κάποια δέκατα του δευτερολεπτου πιο γρήγορα όπως και ένας A11 ακόμα πιο γρήγορα. Εννοώ ότι δεν είναι τόσο μεγάλη η διαφορά που να γίνεται τόσο θέμα. Κάποτε ήταν.

 

Πιστεύεις ότι το AR θα πιάσει? Ένα gimmick πιστεύω είναι όπως ήταν και το 3d το vr m

Το AR έχει προοπτικές ακόμα και στην εκπαίδευση. Οι developers έχουν πρόσβαση στο Kit και έχουν κάνει εντυπωσιακές εφαρμογές μέχρι στιγμής. Κάτι το οποίο αναμένω είναι η καινούργια έκδοση της εφαρμογής της IKEA που τοποθετεί τα πράγματα στον χώρο και μένουν στο σημείο που τα τοποθέτησες και μπορείς να δεις ολόκληρο το σπίτι σου πως θα είναι με καινούργια έπιπλα σε πραγματικό χρόνο πριν τα αγοράσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σκαλώνει βρε παιδί μου σου έχω δείξει βίντεο ρολαρει χωρίς lag και ας έχω ένα σωρό tabs. Προφανώς ένας snapdragon 835 θα πηγαίνει με κάποια δέκατα του δευτερολεπτου πιο γρήγορα όπως και ένας A11 ακόμα πιο γρήγορα. Εννοώ ότι δεν είναι τόσο μεγάλη η διαφορά που να γίνεται τόσο θέμα. Κάποτε ήταν.

Δεν ειπα οτι σκαλωνει o snap800. Ειπα απλα οτι θα ειναι πιο αργος απο snap820<snap835<Apple A11.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω όλοι οι άλλοι μας τα έχουν αφήσει. ΤΟΣΟ πολύ μισος-ζήλια δηλ. τι να πω... Παρε ένα Xiaomi ρε μεγάλε όπως εγώ, που δεν μπορεί να διαβάσει το δακτυλικό μου αποτύπωμα στις 9 από τις 10 προσπάθειες (το Mi5S έχω) και έτσι δεν μπορεί να μου τα κλέψει. Και ασε τους "χαζούς" να περνούν iPhonια.

Ναι το ξέρω η τιμή τους δεν συγκρίνεται και ότι πληρώνεις παίρνεις κλπ.

πλενε τα χερια σου καπου καπου!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βίντεο ξεκινούσε και το έλεγε iphone X και σ´όλη την παρουσίαση το λένε iphone 10!!! Τελικά αποφάσισαν πως θα το λένε;;;

Το Χ είναι το 10 στα λατινικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τα δεις του χρόνου στην ανανεωμένη Xs έκδοση με TouchID μέσα στην οθόνη, 120Hz και άλλα διάφορα καλούδια.

Xαλάρωσε λίγο... μόλις ανέφερες τις αναβαθμίσεις για τις επόμενες 5 γενιές iPhone... ένα ένα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xαλάρωσε λίγο... μόλις ανέφερες τις αναβαθμίσεις για τις επόμενες 5 γενιές iPhone... ένα ένα...

χαχα σωστα υπαρχει και ο μινιμαλισμος τι θα το κανουμε τσιρκο σε μια εκδοση απευθειας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σκαλώνει βρε παιδί μου σου έχω δείξει βίντεο ρολαρει χωρίς lag και ας έχω ένα σωρό tabs. Προφανώς ένας snapdragon 835 θα πηγαίνει με κάποια δέκατα του δευτερολεπτου πιο γρήγορα όπως και ένας A11 ακόμα πιο γρήγορα. Εννοώ ότι δεν είναι τόσο μεγάλη η διαφορά που να γίνεται τόσο θέμα. Κάποτε ήταν.

 

Το θέμα είναι το εξής:

 

1) Είναι πιο αργό:

Θα έλεγες ότι είναι πίσω από τον ανταγωνισμό.

 

2) Είναι το ίδιο γρήγορο:

Θα έλεγες ότι απλά έφτασε τον ανταγωνισμό ή ότι δεν βελτιώθηκε.

 

3) Είναι πιο γρήγορο:

Λες ότι δεν έχει σημασία γιατί δεν καταλαβαίνεις τη διαφορά ως χρήστης.

 

 

Άρα δεν υπάρχει σωτηρία!  :-D

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αμηχανη στιγμη που ενω εισαι ετοιμος να χτυπησεις το ipad pro 2017 σου σκαει σε αντιστοιχα λεφτα το iphone X και δεν ξερεις τι να πρωτοαγορασεις. Mαλλον και τα δυο με βλεπω βεβαια.

 

A ρε apple τι μας κανεις παλι.

μην ξεχασεις και μια χρυση καδενα για τον λαιμο,θα πηγαινει τρελα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...