Προς το περιεχόμενο

iPhone X. Το μέλλον του smartphone κατά Apple


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Η γυάλινη επιφάνεια φταίει υποθέτω. Αλλά αν δίνεις 1200€ για το Iphone X δεν νομίζω να ειναι και τόσο δύσκολο να πάρει κάποιος και μια θήκη.

μαζι σου, αλλα ειναι αμαρτια ρε παιδι μου...να το εχεις και να μη το ευχαριστιεσαι..και δε μιλαω μονο για το X

τεσπα. πολυ ωραια συσκευη κατα τ'αλλα, σβελτη και με πολυ ωραιο camera app..αλλα ασυμβατη με μενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, duende είπε

μαζι σου, αλλα ειναι αμαρτια ρε παιδι μου...να το εχεις και να μη το ευχαριστιεσαι..και δε μιλαω μονο για το X

τεσπα. πολυ ωραια συσκευη κατα τ'αλλα, σβελτη και με πολυ ωραιο camera app..αλλα ασυμβατη με μενα

Αντι να δωσει καποιος λεφτα για θηκη, δινει κανα 30-40€ για ασφαλιση και ειναι καλυμμενος και για ληστεια/κλοπη, για ζημια απο νερο ή αλλο υγρο και φυσικα για σπασιμο οθονης ή του πισω μερους:

https://www.xirogiannopoulos.gr/ασφαλίστε-το-κινητό-σας-ή-το-tablet-σας-για-έ/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, duende said:

μου εδωσε ενας συναδελφος να "παιξω" λιγο με το δικο του X και μου εκανε εντυπωση ποσο πολυ γλυστραει αυτο το πραμα. ναι οκ premium κατασκευη, στιβαρη κλπ αλλα αυτο το πραμα γλυστραει σα το διαολο! πρεπει να το "ντυσεις" για να μη το κλαις..και οι αλλοι κατασκευαστες βεβαια δε πανε πισω με τα "premium" μοντελα τους..

Έχεις πιάσει iphone 7 matte black; Δεν νομίζω να υπάρχει συσκευή που να γλιστράει περισσότερο από αυτό...για το X, 8 κτλ άκουσα καλά λόγια όσον αφορά το κράτημα λόγω του τζαμιού σε σχέση με το ματ (λεία επιφάνεια με αποτέλεσμα να "βεντουζάρει" το χέρι).

8 hours ago, haHa said:

Αντι να δωσει καποιος λεφτα για θηκη, δινει κανα 30-40€ για ασφαλιση και ειναι καλυμμενος και για ληστεια/κλοπη, για ζημια απο νερο ή αλλο υγρο και φυσικα για σπασιμο οθονης ή του πισω μερους:

https://www.xirogiannopoulos.gr/ασφαλίστε-το-κινητό-σας-ή-το-tablet-σας-για-έ/

Γνωρίζεις εάν υπάρχει κάτι για μεταχειρισμένες συσκευές άνω του ενός μηνός;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/9/2017 στις 9:57 ΜΜ, nikifot είπε

Oh, wow. Μια συσκευή που δεν κυκλοφορησε ακομα κολλησε. Όχι ότι αυτό συνεβαινε σε κάθε παρουσιαση του Jobs ο οποιος διακριτικα αλλαζε συσκευες μολις αυτές κρασαραν.

Καλά η apple στους φαν της μπορεί να πουλήσει ότι θέλει σε οποιαδήποτε τιμή θέλει. Κάτι σαν υπνωτισμός. Υπάρχουν ευάλωτοι άνθρωποι αρκετοί και είναι λογικό .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nectons είπε

Καλά η apple στους φαν της μπορεί να πουλήσει ότι θέλει σε οποιαδήποτε τιμή θέλει. Κάτι σαν υπνωτισμός. Υπάρχουν ευάλωτοι άνθρωποι αρκετοί και είναι λογικό .

Θα πάθει πλάκα μόλις δει την ειδοποίηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
13 minutes ago, kirileman said:

Θα πάθει πλάκα μόλις δει την ειδοποίηση.

Σκέφτομαι να φτιάξουμε ένα αυτόματο μήνυμα όπως παλια στο mirC που να λέει: "Billdanos slaps you around a bit with a large iPhone"! :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nectons είπε

Καλά η apple στους φαν της μπορεί να πουλήσει ότι θέλει σε οποιαδήποτε τιμή θέλει. Κάτι σαν υπνωτισμός. Υπάρχουν ευάλωτοι άνθρωποι αρκετοί και είναι λογικό .

Ενώ οι υπόλοιποι είναι ο ορισμός του VFM, ειδικά κάτι Samsung που πουλάνε 1000€ τηλέφωνα με σάπιο Hardware, αλλά είπαμε, μόνο η Apple πουλάει τον πάγο στους Εσκιμώους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, BlueBlade said:

Ενώ οι υπόλοιποι είναι ο ορισμός του VFM, ειδικά κάτι Samsung που πουλάνε 1000€ τηλέφωνα με σάπιο Hardware, αλλά είπαμε, μόνο η Apple πουλάει τον πάγο στους Εσκιμώους.

Η samsung παει να τα πουλησει 1000€, αλλα δεν τα πουλαει, γιαυτο και πεφτει η τιμη μεσα στο 2μηνο. Τι ειναι, χαπατα οι samsungaκηδες?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, strawman είπε

Η samsung παει να τα πουλησει 1000€, αλλα δεν τα πουλαει, γιαυτο και πεφτει η τιμη μεσα στο 2μηνο. Τι ειναι, χαπατα οι samsungaκηδες?

Η τιμή πέφτει για δύο σημαντικούς λόγους, επειδή Α) είναι σαπάκια τα κινητά της που ούτε 500€ δεν έπρεπε να κοστίζουν και Β) η υποστήριξη της Samsung μόνο σαν ανέκδοτο μπορεί να θεωρηθεί. Θα μου επιτρέψεις να μην απαντήσω για το αν είναι χάπατα ή όχι οι Samsungακηδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BlueBlade είπε

Η τιμή πέφτει για δύο σημαντικούς λόγους, επειδή Α) είναι σαπάκια τα κινητά της που ούτε 500€ δεν έπρεπε να κοστίζουν και Β) η υποστήριξη της Samsung μόνο σαν ανέκδοτο μπορεί να θεωρηθεί. Θα μου επιτρέψεις να μην απαντήσω για το αν είναι χάπατα ή όχι οι Samsungακηδες.

Τουλάχιστον δεν μας κατεβαζει την αποδοση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, BlueBlade said:

Η τιμή πέφτει για δύο σημαντικούς λόγους, επειδή Α) είναι σαπάκια τα κινητά της που ούτε 500€ δεν έπρεπε να κοστίζουν και Β) η υποστήριξη της Samsung μόνο σαν ανέκδοτο μπορεί να θεωρηθεί. Θα μου επιτρέψεις να μην απαντήσω για το αν είναι χάπατα ή όχι οι Samsungακηδες.

Αμα ηταν σαπακια δεν θα ξεκιναγαν στα 1000€ ομως οπως λες. Το επιχειρημα σου απλα δεν βγαζει ιδιαιτερο νοημα. Τεχνολογικο προιον ειναι, οχι επενδυση, η τιμη πεφτει, λογικο ειναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, slk200gr είπε

Τουλάχιστον δεν μας κατεβαζει την αποδοση

Έχω απαντήσει για αυτό, δεν χρειάζεται, σε 6 μήνες μειώνεται αυτόματα η απόδοση των Samsung.

16 λεπτά πριν, strawman είπε

Αμα ηταν σαπακια δεν θα ξεκιναγαν στα 1000€ ομως οπως λες. Το επιχειρημα σου απλα δεν βγαζει ιδιαιτερο νοημα. Τεχνολογικο προιον ειναι, οχι επενδυση, η τιμη πεφτει, λογικο ειναι. 

Aν το συνδυάσεις με την ερώτηση σου για το αν είναι χάπατα οι Samsungακηδες ή όχι βγάζει μια χαρά νόημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, BlueBlade said:

Aν το συνδυάσεις με την ερώτηση σου για το αν είναι χάπατα οι Samsungακηδες ή όχι βγάζει μια χαρά νόημα.

Αν αυτος που δεν αγοραζει κατι που οπως ο ιδιος παραδεχτηκες ειναι ακριβο, και αρα ριχνει την τιμη του και το αγοραζει φθηνοτερα ειναι "χαπατο" τοτε θελω να με αποκαλεις και μενα χαπατο. Τιμη μου να ειμαι χαπατο. Βεβαια, αλλαζεις το definition της λεξης, αλλα δεν βαριεσαι.

Επεξ/σία από strawman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, BlueBlade είπε

Ενώ οι υπόλοιποι είναι ο ορισμός του VFM, ειδικά κάτι Samsung που πουλάνε 1000€ τηλέφωνα με σάπιο Hardware, αλλά είπαμε, μόνο η Apple πουλάει τον πάγο στους Εσκιμώους.

Διάβασα λάθος τον τίτλο? Για iPhone δεν μιλάει το θέμα? Έστω όμως να απαντήσω. Δεν βγάζω την samsung απέξω. Και καμιά εταιρία που θέλει να πλουτίσει. Όλοι αργά η γρήγορα όσο προχωρά η τεχνολογία είναι λογικό να ακολουθούν το ρεύμα. Οι άλλες εταιρίες τουλάχιστον παρουσιάζουν και κάποιες τίμιες φθηνότερες προτάσεις. Η Apple έχει ανεβάσει πολύ τον πήχη. Και δεν εννοώ φυσικά για τα προιόντα της αλλά για την τέχνη προώθησής των.

 

Ένα παράδειγμα η Xiaomi. Από τα 100-200 ευρώ τιμιότατα κινητά έως και τις ναβαρχίδες της των 400-500 ευρώ ξαφνικά βγάζει το μιμιξ και τα σαρώνει όλα. Και όλοι λέγαμε κινέζικο και 1000? Απλώς είναι το ρεύμα. Βλέπουν πως λειτουργεί ο καταναλωτής και πράτουν ανάλογα. Απλώς η Apple έχει βρει τον μαγικό (σωστό) τρόπο να μαγεύει τους φαν της αρκετά. 

 

Δηλαδή τι πιστεύεται ρε παιδιά. Έχει μεγαλύτερη τεχνογνωσία η apple από τους υπόλοιπους? Πόσο αστείο μου γ=φαίνεται! Καθώς και κλαίω διαβάζοντας για τους "επεξεργαστές" της. Κάπως ρε παιδί μου όπως η MLS με τα "κινητά" της... Απλά σε πολύ μικρότερη κλίμακα. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...