Προς το περιεχόμενο

Tεραστιο προβλημα με το καταστημα eglobalcentral.eu- ΠΡΟΣΟΧΗ


papafigos84

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για έναν περίεργο λόγο στο trustpilot εχει πολυ αρνητικές κριτικές απο άτομα απο Ελλάδα έναντι άλλων χωρών.

Υπάρχει αλλο αξιόπιστο εναλλακτικό στην Ευρώπη ;

Φιλε αυτη τη στιγμη εχεις πολυ μεγαλες πιθανοτητες να την πατησεις. Μην παρεις τετοιο ρισκο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε ξέρω τι έγινε με τη δική σου περίπτωση. Κυνήγησε το όμως. Ενα Xiaomi mi5 που αγόρασα πριν 4 μηνες δεν είχα πρόβλημα (paypal φυσικά). Σε τουμπανη συσκευασία καρασφραγισμενο με πλαστικό/φουσκαλιτσες και όλα οκ με το tracking number ήρθε σε 2 εβδομάδες περίπου.

 

Αλλά και πάλι προσωπικά μέχρι το πολύ 150-180 ευρώ δίνω σε κινεζο-μαγαζο για παν ενδεχόμενο. Άντε μέχρι 230 αν τύχει καμιά μεγάλη προσφορά

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παρέλαβα ένα LG V20 σε δώδεκα ημερολογιακές και σε τέλεια συσκευασία.

Είχα πληρώσει με PayPal και να πω την αλήθεια, είχα μια ανησυχία.

Αλλά όλα καλά.

Όσο προχωρούσε η αποστολή και η παραγγελία, κρατούσα screenshots.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Επανερχομαι για ενημερωση.

 

Τελικα, καταφερα να παρω πισω τα χρηματα μου μετα απο 2,5 μηνες.

Το συγκεκριμενο καταστημα δεν απαντουσε στα emails μου ολο αυτο το διαστημα.  Αυτο που με σιγουρια μπορω να πω ειναι οτι αν κατι στραβωσει, δεν προκειται να συζητησεις μαζι τους. Δεν τους βρισκεις.

 

Το δικιο μου το βρηκα διατραπεζικα μεσω της τραπεζας μου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παραγγείλει 3-4 κινητά απο αυτο χωρις προβλημα. Δεν νομιζω να ξαναπάρω παντως ακομα κι αν εχει PayPal. Ευχαριστουμε για την ενημερωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα τελος καλο για τον φιλο με τα λεφτα του παραπανω.... 

 

Παρ' ολ'αυτα επειδη οντως διαβαζω και πολλες αποψεις θετικες σκεφτομαι να κανω και εγω την κινηση να αγορασω  ενα φωτογραφικο φακο απο αυτους... η τιμη του ηταν ηδη χαμηλοτερη απο τα ελληνικα καταστηματα και τωρα που ερχεται black friday εχει πεσει ακομα περισσοτερο.

 

Εννοειται την αγορα θα την κανω μεσω paypal , το ποσο του ειναι στα 260€ ο ενας και ο αλλος που με ψηνει στα 370€. 

Το μαγαζι διαβαζω οτι στελνει παντα τριγωνικα (ισχυει?) με ποια μεθοδο αποστολης γινεται αυτο... εχει την στανταρτ με δωρεαν προς ελλαδα.... και αλλες 3 επιλογες...η πρωτη ειναι διαθεσιμη με εξοδα 2% επι του ποσου και οι αλλες 2 (17€ και κατι ) μη διαθεσιμες. 

Το μαγαζι δεν ειναι ευρωπαικο ετσι..? Προκειται περι κινεζομαγαζο grey market με αποθηκες στην ευρωπη και τοπικη εγγυηση ?  {του τεστιν κλαην μαην :) }

 

εχω βρει παρομοιες πληροφοριες απο ξενους ιστοτοπους αλλα να στα λεει ελληνας ειναι καλυτερα που το χει βιωσει. Οι τιμες ειναι παντα ενα 20-30% κατω απο ελλαδα και ειναι πραγματικα δελεαστικες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Προκειται περι κινεζομαγαζο grey market με αποθηκες στην ευρωπη και τοπικη εγγυηση ?  {του τεστιν κλαην μαην :) }

 

εχω βρει παρομοιες πληροφοριες απο ξενους ιστοτοπους αλλα να στα λεει ελληνας ειναι καλυτερα που το χει βιωσει.

Δεν έχω προσωπική εμπειρία, αλλά επιβεβαιώνω ότι κι εγώ αυτά έχω διαβάσει σε ξένα forums.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...