Προς το περιεχόμενο

Tεραστιο προβλημα με το καταστημα eglobalcentral.eu- ΠΡΟΣΟΧΗ


papafigos84

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παραγγειλα ενα LG V20 απο eglobal central.eu  στις 21 Αυγουστου. Επρεπε να παραλαβω μεσα σε 6-8 μερες. Τελικα το πακετο χαθηκε. Το καταστημα δεν ανταποκρινεται στα μηνυματα μου. Στο γνωστο trustpilot υπαρχουν πολλες αναφορες απο αλλους πελατες που επισης δεν παρελαβαν ποτε και δεν πηραν πισω τα χρηματα τους. 

 

 

https://www.trustpilot.com/review/eglobalcentral.eu

 

 

Το συγκεκριμενο καταστημα προτεινεται πολυ και για αυτο ενημερωνω τα μελη για να προστατευτουν. Οι ανθρωποι ειναι απατεωνες. Προσοχη. 

 

Οποιος θελει στοιχεια για του λογου το αληθες, πολυ ευχαριστως να του δωσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον περαν της πλακας και εαν πληρωσες μεσω paypal κανε dispute sto paypal

αν πληρωσες με καρτα αμφισβητηση συναλλαγης και στο μελλον πριν αγορασεις συμβουλευθου κανενα με περισοτερη πειρα,εγω πρωτη φορα ακουω το καταστημα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον περαν της πλακας και εαν πληρωσες μεσω paypal κανε dispute sto paypal

αν πληρωσες με καρτα αμφισβητηση συναλλαγης και στο μελλον πριν αγορασεις συμβουλευθου κανενα με περισοτερη πειρα,εγω πρωτη φορα ακουω το καταστημα

Φυσικα και αγορασα με paypal. Εχω αγορασει εκατονταδες φορες απο Κινα. Ειναι γνωστο μαγαζι. Μπες στο γνωστο γειτονικο φορουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα και αγορασα με paypal. Εχω αγορασει εκατονταδες φορες απο Κινα. Ειναι γνωστο μαγαζι. Μπες στο γνωστο γειτονικο φορουμ.

και αγνωστο να ειναι εφοσον αγορασες μεσω paypal κανε dispute ,και εαν επιτρεπεται ποτε εστειλες το μηνυμα στο μαγαζι και περιμενεις απαντηση? παντως αμα ανοιξεις dispute τα λεφτα θα τα παρεις πισω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γνωστο να ειναι εφοσον αγορασες μεσω paypal κανε dispute ,και εαν επιτρεπεται ποτε εστειλες το μηνυμα στο μαγαζι και περιμενεις απαντηση? παντως αμα ανοιξεις dispute τα λεφτα θα τα παρεις πισω

Μεχρι πριν 4-5 μερες απαντουσαν στα μηνυματα. Μετα που ενημερωσα οτι θα κινηθω στο paypal , χαθηκαν. Εκανα πριν 2-3 μερες dispute. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ αλλά και φίλος πριν λίγο καιρό πήραμε κινητό από εκεί σε πολύ καλή τιμή χωρίς κανένα πρόβλημα, ποιος ξέρει τι άλλαξε !!! Το κακό είναι ότι το συστήναμε και σε άλλους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ αλλά και φίλος πριν λίγο καιρό πήραμε κινητό από εκεί σε πολύ καλή τιμή χωρίς κανένα πρόβλημα, ποιος ξέρει τι άλλαξε !!! Το κακό είναι ότι το συστήναμε και σε άλλους

ισχυει φιλε μου. Εχει παρει πολυς κοσμος χωρις προβλημα. Αλλα διαβαζω πολλες αναφορες αυτη τη στιγμη.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Track number σου έχουν δώσει;

ναι εχω τρακινγκ. Η κινηση θα γινοταν μεσω 2 κουριερ. Θα παραλαμβανε η ups στην Γερμανια και θα το εφερνε Ελλαδα. Το τρακινγκ της ups ειναι "ready for ups" απο 24 Αυγουστου. Μιλησα μαζι τους και μου ειπαν οτι ποτε δεν το παρελαβαν. Εχω την εντυπωση οτι το κινητο εχει χαθει στη μετακινηση απι Αγγλια σε Γερμανια. Σε αναφορες που διαβαζω συμβαινει το ιδιο ακριβως και σε αλλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπαινε τακτικα στο paypal να τσεκαρεις τη κατασταση, εχουν αναφερθει πολλες περιπτωσεις που εχουν ανοιξει dispute λογω μη παραλαβης και με το που βαλει ο κινεζος tracking info το κανει αυτος escalate σε claim και κλεινει υπερ του με συνοπτικες διαδικασιες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για έναν περίεργο λόγο στο trustpilot εχει πολυ αρνητικές κριτικές απο άτομα απο Ελλάδα έναντι άλλων χωρών.

Υπάρχει αλλο αξιόπιστο εναλλακτικό στην Ευρώπη ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...