Προς το περιεχόμενο

Εκτύπωση σε 2 εκτυπωτές ταυτόχρονα (διαφορετικά δίκτυα)


keepgoin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, 

Θα ήθελα να ρωτήσω τους γνώστες πώς μπορώ να εκτυπώσω (εχω την εφαρμογή e-food σε ενα κατάστημα ) και θέλω όπως μου εκτυπώνει τοπικά στον δικτυακό 80mm εκτυπωτή να στέλνει και μια εκτύπωση σε εναν απομακρυσμένο εκτυπωτή (πάλι θερμικό 80mm) στο αλλο μου κατάστημα. 

Υπάρχει software, θέλει προγραμματισμό;;

 

Ευχαριστώ

Υ.Γ. Ελπίζω να έγραψα στη σωστή στήλη.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω ήδη φτιάξει κάτι τέτοιο (www.food-ordering.co.uk) και υπάρχουν διάφοροι τρόποι να γίνει ανάλογα με τον εκτυπωτή. Η προσωπική μου επιλογή θα ήταν ένας οποιοσδήποτε intelligent pos printer οπως ο Epson T88vi.

Ότι και να επιλέξεις χρειάζεται προγραμματισμός, ο οποίος σε κάθε περίπτωση βασίζεται στις προδιαγραφές του επιλεγμένου εκτυπωτή.

 

Επεξ/σία από chineset
Enable link
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με remote desktop δεν γινεται?Δεν ξερω αν το team viwer το κανει. Δηλαδη να  μπαινεις στον υπολογιστη του απομακρυσμένου δικτυου και θα κανεις share τον εκτυπωτή , του τοπικου δικτύου. Ειναι λιγο μπακαλιστικη σαν ιδέα αλλα ειναι και αυτό μια λυση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωριτικα ναι αλλά αυτό που λες για μια μεμονωμένη παραγγελία γίνεται, αλλά πρακτικά δεν θα δουλέψει γιατί δεν επιτρέπει αυτοματισμό και σύνδεση με web application. Συν ότι μια επιχείρηση εστίασης συνήθως δεν έχει υπολογιστή να κάθεται στην κουζίνα.

Η προσωπική μου εμπειρία έχει δείξει η μοναδική λύση είναι ένας intelligent pos printer.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...