Προς το περιεχόμενο

Transmission GUI & Local to Remote path mappings


ggelhsva

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στο φόρουμ.

 

Έχω ένα δικτυακό δίσκο (WD My Book World White Light) στον οποίο εγκατέστησα το transmission daemon και σε υπολογιστή με Linux Mint Sonya (18.2) εγκατέστησα το Transmission GUI για να ελέγχω το daemon μέσω γραφικού περιβάλλοντος και όχι από cli.

 

Αυτό που δεν μπορώ να καταφέρω είναι να συσχετίσω το local path directory όπου κατεβαίνουν τα torrents στον NAS με το remote directory του υπολογιστή ώστε, κάνοντας διπλό κλικ από το γραφικό περιβάλλον σε κάποιο torrent το οποίο έχει τελειώσει, να μου ανοίγει τον φάκελο που περιέχει τα αρχεία του εκάστοτε torrent.

 

Σε περιβάλλον Windows έχω καταφέρει να το κάνω αυτό αλλά σε Linux έχω δοκιμάσει διάφορες παραλλαγές (forward slash, backslash, ip address αντί το όνομα του δίσκου, afp/smb) αλλά με καμία δεν κατάφερα να έχω αποτέλεσμα.

 

Δεν είμαι άσχετος με τους υπολογιστές αλλά με τα Linux είμαι σχετικά καινούριος! Ανέβασα και κάποια σχετικά print-screens μήπως μπορέσει να βοηθήσει κάποιος να ρίξουμε φως σε αυτή την υπόθεση... Οποιαδήποτε πρόταση, ακόμα και από αυτές που έχω ήδη δοκιμάσει, ευπρόσδεκτη!

post-63368-0-87126600-1504780430_thumb.jpg

post-63368-0-17751100-1504780432_thumb.jpg

post-63368-0-94179400-1504780432_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...