Προς το περιεχόμενο

Μαγαζια με απεριοριστο φαγητο και ποτο με 13 euro! Aποψεις


eidikos33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφού ξέρεις και ποια είναι η νοοτροπία, τι νόημα έχει να πηγαίνεις σε τέτοια μαγαζιά;

 

Εννοείς σε μαγαζιά με ελληνική νοοτροπία;

Γιατί πολύ απλά δεν ξέρω που είναι τα "άλλα" (εκτός από εξωτερικό βέβαια :-) ).

Επίσης γιατί αισιοδοξώ ότι δεν θα είναι όλα έτσι.

Και τέλος γιατί ελπίζω ότι από το κράξιμο (ιντερνετικό αλλά και απευθείας στο μαγαζί) κάποιοι ίσως να πιάσουν το μήνυμα (οι άλλοι ας βιώσουν τις συνέπειες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 414
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εννοείς σε μαγαζιά με ελληνική νοοτροπία;

Γιατί πολύ απλά δεν ξέρω που είναι τα "άλλα" (εκτός από εξωτερικό βέβαια :-) ).

Επίσης γιατί αισιοδοξώ ότι δεν θα είναι όλα έτσι.

Και τέλος γιατί ελπίζω ότι από το κράξιμο (ιντερνετικό αλλά και απευθείας στο μαγαζί) κάποιοι ίσως να πιάσουν το μήνυμα (οι άλλοι ας βιώσουν τις συνέπειες)

με την ελπίδα θα μείνεις... εδώ goodys που ντεμέκ ειναι και αλυσίδα με συμβούλιο κτλ και ακόμη μέχρι σήμερα δεν μπορείς να πάρεις μεγάλο αναψυκτικό (εκτός απο την σκέτη κοκακόλα -δηλαδή και καθαρά απο λογιστικής άποψης ποια η διαφορά σε κόστος/αποθήκευση ή δυσκολία μεταφοράς να είχε πχ και zero και fanta; αφού ήδη έχει classic) και στην χρεώνουν λες και είναι χρυσός...

 

ή την άλλη απατεωνιά που κάνουν που λένε μπέικον (και έχουν φωτογραφίες για "εξτρα μπέικον" ή μπέργκερ με κανονικό μπέικον) και στην πραγματικότητα σου πλασάρουν κάτι μεταξύ σαλάμι και παστουρμά...

 

φωτό που έχουν στην σελίδα και στα μαγαζι τους

 

027D2E5A1EDC13E4A7FAE6CC6B7FB5F9.jpg

 

65EAAE41541998E0E3AA4280A2013DE0.jpg

 

και αυτό είναι το σχεδόν άγευστο και εμφανισιακά σιχαμένο στρόγγυλο μπέζ πράμα που βάζουν στην πραγματικότητα αντι για bacon (είναι ανάμεσα στο τριμμένο τυρί και το μπιφτέκι) ...

 

 

1356279550_2bb1ce203c_z.jpg?zz=1

 

lol το τρελό είναι ότι είχαν και εξτρα bacon σκέτο σαν επιλογή  επιλογή για την οποία όποτε το θυμόμουν τους έπαιρνα τηλέφωνο για να τους ρωτήσω αν βάζουν κανονικό bacon ή σαν το σιχαμένο που βάζουν στο golden και μου λένε σαν αυτό που βάζουν στο golden (αφού πρώτα με βάλουν στην αναμονή γιατι φαίνεται σχεδόν κανένας δεν έκανε την βλακεία να το παραγγείλει ) και του έλεγα πως αυτό που βάζουν εκει δεν είναι bacon και πως στην φωτογραφία στο εξτρα bacon (αλλά και στα burger) έχουν κανονικό και ειναι ψευδής διαφήμιση μπλαμπλαμπλα... και τελικά αντι να βάλουν κανονικό bacon στα μαγαζιά τους αποφάσισαν να το βγάλουν απο το μενού γιατι ψάχνοντας τώρα στο μενού τους το εξτρα bacon (για να δείξω την φωτογραφία τους που δείχνουν κανονικό bacon) δεν το βρήκα πια....

 

Ένα άλλο καλό του Έλληνα επιχειρηματία αν υπάρχει το πρόβλημα δεν λύνει το πρόβλημα αλλά δημιουργεί εμπόδια στο να διαπιστωθεί το πρόβλημα απο άλλους ή τους δυσκολεύει στο να το καταγγείλουν...

 

η νοοτροπία του εφόσον έρχεται σεφτές δεν κανουμε τιποτα.. (και αν μειωθεί ο σεφτές απλά κάνουμε ακόμη πιο άρπα κόλα δουλειά για να εξοικονομήσουμε απο εκει την χασούρα στον σεφτέ 0 σημασία στο αν ταλαιπωρείται ο πελάτης πόσο μάλλον στο πως να τον ξεκουράσουμε επιπλέον απότι ήδη κάνουμε... αφού υπάρχει σεφτέ άστους να κάνουν ότι θέλουν και να γκρινιάζουν... πάλι κάποιοι αναγκαστικά απο εμάς θα πάρουν... )

 

0 υπερηφάνεια σε αυτό που κάνουν και αδιαφορεία που πάει σύνεφο..

 

Μόνη εταιρία fastfood στην ελλάδα που προσπαθεί να εξελίσσεται στο καλύτερο είναι η pizzafan...  συνέχεια κάτι καινούργιο θα έχει κάποια παροχή επιπλέον κτλ απο call me back (που πχ sta goodys θα πρέπει να ψάξεις να βρεις νούμερο σταθερό να καλέσεις γιατι έχεις μόνο τρόπο να πάρεις με κινητό και το 5ψήφιο θα σου φάει την κάρτα) μέχρι rebate στην επόμενη παραγγελία 1+1 δώρο αναψυκτικά σε σωστές τιμές και σε όλα τα είδη και όλο βλέπω καινούργια προϊόντα (και επίσης διαβάζω πως συνεργάζεται με ελληνικές εταιρείες για τις πρώτες ύλες οπότε τα περισσότερα λεφτά μένουν εδώ) μπορείς να παραγγείλεις με πιστωτική (άκουσον άκουσον ακόμη ένα κουλό που δεν μπορείς να κάνεις σε μια "μεγάλη αλυσίδα" σαν τα goodys γιατι στο συμβούλιο τους είναι όλοι τα ζώα μου αργά αφού σεφτές υπάρχει... )  γενικά είναι η μοναδική εταιρία fastfood που όταν σκέφτομαι δεν κάνω γκριμάτσα .... ειναι πιστεύω η μόνη εταιρία fastfood εδώ που οι συντελεστές της δεν το κάνουν απλά για τον σεφτέ αλλά μου δίνουν την εντύπωση πως είναι μερακλήδες σε αυτό που κάνουν γιατι αισθάνονται περήφανοι που μοιράζουν ελληνική πίτσα σε όλα σχεδόν τα μέρη της ελλάδας αυτή ακριβώς την εντύπωση μου δίνουν με την πολιτική τους.

άλλο που θυμήθηκα.. είχα παρατηρήσει στο menou τους το mountain dew (ένα αναψυκτικό που πουλάνε) να είναι γραμμένο ως αθλητικό ισοτονικό ποτό... ενώ είναι ζαχαρόνερο κτλ και ειναι λάθος τέτοιο labeling θα το πάρει κάποιος νομίζοντας πως θα πάρει powerade ή monster ή και εγώ δεν ξέρω τι... και όντως το διόρθωσαν μέσα σε λίγες μέρες χωρίς να χρειαστεί να τους ξαναπάρω... αυτό θα πει οργάνωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με την ελπίδα θα μείνεις... εδώ goodys που ντεμέκ ειναι και αλυσίδα με συμβούλιο κτλ και ακόμη μέχρι σήμερα δεν μπορείς να πάρεις μεγάλο αναψυκτικό (εκτός απο την σκέτη κοκακόλα -δηλαδή και καθαρά απο λογιστικής άποψης ποια η διαφορά σε κόστος/αποθήκευση ή δυσκολία μεταφοράς να είχε πχ και zero και fanta; αφού ήδη έχει classic) και στην χρεώνουν λες και είναι χρυσός...

 

ή την άλλη απατεωνιά που κάνουν που λένε μπέικον (και έχουν φωτογραφίες για "εξτρα μπέικον" ή μπέργκερ με κανονικό μπέικον) και στην πραγματικότητα σου πλασάρουν κάτι μεταξύ σαλάμι και παστουρμά...

 

φωτό που έχουν στην σελίδα και στα μαγαζι τους

 

027D2E5A1EDC13E4A7FAE6CC6B7FB5F9.jpg

 

65EAAE41541998E0E3AA4280A2013DE0.jpg

 

και αυτό είναι το σχεδόν άγευστο και εμφανισιακά σιχαμένο στρόγγυλο μπέζ πράμα που βάζουν στην πραγματικότητα αντι για bacon (είναι ανάμεσα στο τριμμένο τυρί και το μπιφτέκι) ...

 

 

1356279550_2bb1ce203c_z.jpg?zz=1

 

lol το τρελό είναι ότι είχαν και εξτρα bacon σκέτο σαν επιλογή  επιλογή για την οποία όποτε το θυμόμουν τους έπαιρνα τηλέφωνο για να τους ρωτήσω αν βάζουν κανονικό bacon ή σαν το σιχαμένο που βάζουν στο golden και μου λένε σαν αυτό που βάζουν στο golden (αφού πρώτα με βάλουν στην αναμονή γιατι φαίνεται σχεδόν κανένας δεν έκανε την βλακεία να το παραγγείλει ) και του έλεγα πως αυτό που βάζουν εκει δεν είναι bacon και πως στην φωτογραφία στο εξτρα bacon (αλλά και στα burger) έχουν κανονικό και ειναι ψευδής διαφήμιση μπλαμπλαμπλα... και τελικά αντι να βάλουν κανονικό bacon στα μαγαζιά τους αποφάσισαν να το βγάλουν απο το μενού γιατι ψάχνοντας τώρα στο μενού τους το εξτρα bacon (για να δείξω την φωτογραφία τους που δείχνουν κανονικό bacon) δεν το βρήκα πια....

 

Ένα άλλο καλό του Έλληνα επιχειρηματία αν υπάρχει το πρόβλημα δεν λύνει το πρόβλημα αλλά δημιουργεί εμπόδια στο να διαπιστωθεί το πρόβλημα απο άλλους ή τους δυσκολεύει στο να το καταγγείλουν...

 

η νοοτροπία του εφόσον έρχεται σεφτές δεν κανουμε τιποτα.. (και αν μειωθεί ο σεφτές απλά κάνουμε ακόμη πιο άρπα κόλα δουλειά για να εξοικονομήσουμε απο εκει την χασούρα στον σεφτέ 0 σημασία στο αν ταλαιπωρείται ο πελάτης πόσο μάλλον στο πως να τον ξεκουράσουμε επιπλέον απότι ήδη κάνουμε... αφού υπάρχει σεφτέ άστους να κάνουν ότι θέλουν και να γκρινιάζουν... πάλι κάποιοι αναγκαστικά απο εμάς θα πάρουν... )

 

0 υπερηφάνεια σε αυτό που κάνουν και αδιαφορεία που πάει σύνεφο..

 

Μόνη εταιρία fastfood στην ελλάδα που προσπαθεί να εξελίσσεται στο καλύτερο είναι η pizzafan...  συνέχεια κάτι καινούργιο θα έχει κάποια παροχή επιπλέον κτλ απο call me back (που πχ sta goodys θα πρέπει να ψάξεις να βρεις νούμερο σταθερό να καλέσεις γιατι έχεις μόνο τρόπο να πάρεις με κινητό και το 5ψήφιο θα σου φάει την κάρτα) μέχρι rebate στην επόμενη παραγγελία 1+1 δώρο αναψυκτικά σε σωστές τιμές και σε όλα τα είδη και όλο βλέπω καινούργια προϊόντα (και επίσης διαβάζω πως συνεργάζεται με ελληνικές εταιρείες για τις πρώτες ύλες οπότε τα περισσότερα λεφτά μένουν εδώ) μπορείς να παραγγείλεις με πιστωτική (άκουσον άκουσον ακόμη ένα κουλό που δεν μπορείς να κάνεις σε μια "μεγάλη αλυσίδα" σαν τα goodys γιατι στο συμβούλιο τους είναι όλοι τα ζώα μου αργά αφού σεφτές υπάρχει... )  γενικά είναι η μοναδική εταιρία fastfood που όταν σκέφτομαι δεν κάνω γκριμάτσα .... ειναι πιστεύω η μόνη εταιρία fastfood εδώ που οι συντελεστές της δεν το κάνουν απλά για τον σεφτέ αλλά μου δίνουν την εντύπωση πως είναι μερακλήδες σε αυτό που κάνουν γιατι αισθάνονται περήφανοι που μοιράζουν ελληνική πίτσα σε όλα σχεδόν τα μέρη της ελλάδας αυτή ακριβώς την εντύπωση μου δίνουν με την πολιτική τους.

άλλο που θυμήθηκα.. είχα παρατηρήσει στο menou τους το mountain dew (ένα αναψυκτικό που πουλάνε) να είναι γραμμένο ως αθλητικό ισοτονικό ποτό... ενώ είναι ζαχαρόνερο κτλ και ειναι λάθος τέτοιο labeling θα το πάρει κάποιος νομίζοντας πως θα πάρει powerade ή monster ή και εγώ δεν ξέρω τι... και όντως το διόρθωσαν μέσα σε λίγες μέρες χωρίς να χρειαστεί να τους ξαναπάρω... αυτό θα πει οργάνωση.

 

Δεν ξέρω τι παίζει με τα goodys, πριν 2 μήνες πήγα με έναν φίλο να φάω το αγαπημένο μου φαγητό, τελευταία φορά που πάτησα σε μαγαζί της ίδιας αλυσίδας ήτανε το 2000, το 90's πήγαινα και χλαπάκιαζα τις κοτομπουκιές, μετά έγινα λάτρης του σουβλακιού και τα έκοψα αυτά. Πήγαμε στο 1ο κατάστημα που άνοιξαν στην Αθήνα (Σόλωνος) και όλα τα τραπέζια ήταν άδεια, ζήτημα αν έμπαινε ένα άτομο στα 10 λεπτά να πάρει κάτι και έφευγε. Το ανέφερα σε έναν φίλο μου και μου λέει και αυτός τα ίδια για το μαγαζί που είναι στην περιοχή του και σε ένα άλλο που ξέρει. Ιούλιος με τρελή ζέστη και δεν είχανε και κλιματισμό μέσα παρά μόνο έναν ανεμιστήρα σαν αυτούς που έχουμε στα σπίτια μας, εντελώς ξεφτίλα κατάσταση λέω, αλλά θα μου πείτε σιγά μην έβαζαν κλιματισμό σε όλο τον χώρο για 2 άτομα, πως να βγάλει λειτουργικά έξοδα ενοίκια ΔΕΗ κτλ ένα μαγαζί με σχεδόν ανύπαρκτη κίνηση για τα δεδομένα άλλων εποχών.

 

Δεν έχω συνολική εικόνα για την κίνηση σε όλα τα μαγαζιά τους, αλλά τους βλέπω μέσα στην δεκαετία είτε να κλείσουν εντελώς είτε να εξαγοραστούν από άλλη εταιρεία είτε κρατήσουν ένα κεντρικό μαγαζί σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη, πάντως με τόσο χαμηλή κίνηση δεν παίζει να τα βγάλουν πέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη στιγμή που πληρώνεις το 100% της τιμής που έχει αποφασίσει το ίδιο μαγαζί πρέπει να απαιτείς το 100% της υπηρεσίας.

Η όποια προσφορά έχει την έννοια ότι "θα σου δώσω σε καλύτερη τιμή το ίδιο πράγμα/υπηρεσία που κανονικά στοιχίζει περισσότερο".

 

Πάντως όταν συζητάμε για προσφορές τύπου «με 13€ φάε και πιες όσο θες», τα παραπάνω δεν ισχύουν.

Δεν είναι ότι χρεώνει τον τηγανιτό γαύρο 2.5€ ενώ η μέση τιμή του είναι τα 6-7€, αλλά ότι σου δίνει τη δυνατότητα να φας 15 μερίδες (αν γουστάρεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνηθως σε αυτα με 10-12-13 € το ατομο, το απεριοριστο ποτο αναφερεται σε χυμα κρασι το οποιο συνηθως ειναι κατωτερης ποιοτητας ή ενα μετριο αλλα λιγο νερομενο, επισης οι μεριδες ειναι μισες απο το κανονικο. Συνηθως τετοιες προωθητικες ενεργειες τι κανουν μαγαζια τα οποια ειναι ενα βημα πειν λουκετο. Ειναι η τελευταια τους προσπαθεια πριν αναγκαστουν να το κλεισουν.

Παντως σε ορισμενα τετοια καταστηματα εχω φαει αρκετα καλυτερα απο αλλα με "κανονικες" τιμες.

Επισης προτιμω αυτες τις μισες μεριδες καθως λογω του τι δεν θα χορτασω θα παραγγειλω και κατι αλλο διαφορετικο, οποτε το γευμα μου ετσι εχει μεγαλυτερη ποικιλια. Καπιοι που λενε οτι δεν αλλαζουν το λαδι που τηγανιζουν να μην νομιζουν οτι και στα αλλα τα "κανονικα" αλλαζουν τα λαδια, ολοι τους απλα συμπληρωνουν αυτο που χαθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως όταν συζητάμε για προσφορές τύπου «με 13€ φάε και πιες όσο θες», τα παραπάνω δεν ισχύουν.

Δεν είναι ότι χρεώνει τον τηγανιτό γαύρο 2.5€ ενώ η μέση τιμή του είναι τα 6-7€, αλλά ότι σου δίνει τη δυνατότητα να φας 15 μερίδες (αν γουστάρεις).

Γιατί δεν ισχύουν και γιατί κάποιος να με τιμωρεί με καούρα επειδή αποφάσισε ότι είναι ο μόνος τρόπος για να βγει οικονομικά;

 

Αν πάθεις δηλητηρίαση σε ένα μαγαζί μην τον κυνηγήσεις αν πληρωσες λίγα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δηλητηρίαση, αν είμαι σίγουρος από τι προκλήθηκε, ίσως ασχοληθώ.

 

Για καούρα, ειδικά αν έχω φάει σε τέτοιο μαγαζί και δη, ποσότητα για ένα λόχο όχι, δεν πρόκειται ν' ασχοληθώ. Μόνο τον εαυτό μου θα μουντζώσω.

 

Σχετικά με το ερώτημά σου, δεν ισχύει, απλά επειδή δεν έχουν τιμές τα πιάτα. Το 100% ποιας τιμής, για ποιο προϊόν, και για τι ποσότητα;

Αφού με 13€ μπορείς να φας 150 γρ. μπακαλιάρο, μπορείς να φας και 2 κιλά.

Οπότε τι έχεις πληρώσει ώστε να απαιτήσεις το 100% της υπηρεσίας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψητός Μπακαλιάρος στη Γλυφάδα, νομίζω έχει και στο Χαλάνδρι.

 

Μετά τις 2-3 φορές που πήγα, κατέληξα το εξής συμπέρασμα: το φαγητό δεν είναι υποδεέστερο από την πλειοψηφία των μαγαζιών στα οποία πληρώνεις «κανονικά».

Είναι αρκούντως καλό, και μερικά πιάτα μάλιστα είναι πολύ καλά.

 

Το μεγαλύτερο ατού του όλου σκηνικού κατά τη γνώμη μου είναι ότι επειδή (προφανώς) οι μερίδες είναι αρκετά μικρές, έχεις την ευκαιρία να τα δοκιμάσεις όλα.

Ενώ στις περισσότερες ταβέρνες, συνήθως δεν έχεις τη δυνατότητα να κάνεις κάτι τέτοιο, και αναγκάζεσαι να περιοριστείς σε 2-3 πιάτα/γεύσεις.

 

Ναι, σίγουρα υπάρχουν μαγαζιά με καλύτερο φαγητό, αλλά και ο λογαριασμός θα είναι δυσανάλογα αυξημένος.

 

Για το Αιγαίον μου έχει πει άτομο που δούλευε ο αδερφός του κάποτε στην κουζίνα, ούτε απ' έξω να μην περάσω.

Η άποψή μου είναι ότι αυτό ισχύει για τα περισσότερα φαγάδικα, απλά δεν το γνωρίζουμε εκ των έσω.

Σε αυτο εχω παει και εγω κανα 2 φορες. Περασα καλα και οικονομικα, μαζι με ποτακι. Και αν θες να σε παρει γερανος, ξαναπαραγγελνεις. Απλα αργουν, ισως το κανουν επιτηδες.

Επιπεδο φαγητου, στον μεσο ορο θα ελεγα. Μην θελετε να σας φερουν με 13 ευρω το κερας της αμαλθειας :)

VFM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δηλητηρίαση, αν είμαι σίγουρος από τι προκλήθηκε, ίσως ασχοληθώ.

 

Για καούρα, ειδικά αν έχω φάει σε τέτοιο μαγαζί και δη, ποσότητα για ένα λόχο όχι, δεν πρόκειται ν' ασχοληθώ. Μόνο τον εαυτό μου θα μουντζώσω.

 

Σχετικά με το ερώτημά σου, δεν ισχύει, απλά επειδή δεν έχουν τιμές τα πιάτα. Το 100% ποιας τιμής, για ποιο προϊόν, και για τι ποσότητα;

Αφού με 13€ μπορείς να φας 150 γρ. μπακαλιάρο, μπορείς να φας και 2 κιλά.

Οπότε τι έχεις πληρώσει ώστε να απαιτήσεις το 100% της υπηρεσίας;

Τα 13€ είναι το 100% του τιμήματος που έβαλε το μαγαζί, αν δεν βγαίνει αν του φαίνονται πολλά η λίγα αν πιω 100μπυρες και μπει μέσα είναι αποκλειστικά πρόβλημα του και όχι δικό μου. Αν του έλεγα τι μπορείς να κανεις με 7€ αντι για 13€ εκεί θα είναι πρόβλημα μου.

 

Αν πάρω καινούργιο φιατ και μου ανατιναχτεί να μην ζητήσω ευθύνες επειδή δεν αγόρασα Φεράρι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η γνώμη μου είναι λίγες εξόδους και καλές , οπότε επιλέγεις τα καλύτερα μαγαζιά που μπορεί να σηκώσει η τσέπη σου και πηγαίνεις απο 1 μέχρι δεν ξέρω πόσες φορές αντέχει η τσέπη το μήνα και απολαμβάνεις πραγματικά καλό φαγητό και service. Τις υπόλοιπες μέρες οργανώνετε σε σπίτια barbecue και ξεκοιλιάζεστε σε ωραίο και φθηνό φαγητό .

οπότε για εμένα δεν αξίζουν τέτοια μαγαζιά , θα προτιμήσω να βγω ποιο αραιά και να φάω κάτι που να μου προκαλέσει ευχαρίστηση παρά να φάω ένα σκασμό σανό . 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο που προκυπτει οτι ειναι σανος ρε αδερφε? πηγες και δοκιμασες? μερικοι ειστε οτι ναναι....αν δεν ξερεις μην εκφερεις αποψη

 

και το μπαρμπεκιου που θα φτιαξεις σανος μπορει να ειναι αν δεν ξερεις τι κρεας θα φας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο που προκυπτει οτι ειναι σανος ρε αδερφε? πηγες και δοκιμασες? μερικοι ειστε οτι ναναι....αν δεν ξερεις μην εκφερεις αποψη

 

και το μπαρμπεκιου που θα φτιαξεις σανος μπορει να ειναι αν δεν ξερεις τι κρεας θα φας

ναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως στον Ψητό Μπακαλιάρο που έχω πάει, το φαγητό δεν ήταν σανός, μάλιστα ήταν σχετικά καλό, σε λίγες περιπτώσεις ανεκτό.

 

Π.χ. τα αχνιστά μύδια δεν ήταν επιμελώς καθαρισμένα, αλλά ήταν νόστιμα και φρέσκα.

 

Η ψητή σαρδέλα, ο τηγανιτός γαύρος, ήταν καλά.

Ο μπακαλιάρος πολύ καλός.

 

Ξαναλέω ότι το μεγαλύτερο ατού είναι ότι μπορείς να τα δοκιμάσεις όλα.

 

Αντιθέτως, θυμάμαι κάμποσες φορές να έχω φάει φόλες σε (υποτίθεται) σοβαρά μαγαζιά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...