Προς το περιεχόμενο

Μαγαζια με απεριοριστο φαγητο και ποτο με 13 euro! Aποψεις


eidikos33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 414
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 ώρες πριν, VALLGOX είπε

Υπαρχει ενα νεο οικογενειακο μαγαζι που δεν εχει προσφορα για απεριοριστο, αλλα ειναι σαν να εχει ουσιαστικα με τις τιμες και τις ποσοτητες του, για αυτο και το γραφω εδω.

Η κουζίνα του Σαμουήλ
Εμμανουήλ Μπενάκη 58 Αθήνα

Στο ιντερνετ ακομα δεν υπαρχει τιποτα δυστυχως, εκτος απο το wolt, οπου το μενου εκει δεν εχει καμια σχεση με την πραγματικοτητα, δεν ξερω γιατι το εχουν κανει ετσι...

 

Κανονιστηκε σε λιγες ωρες θα το δειχνει και στο google maps οποτε και εκει θα ξεκινησουν οι αξιολογησεις!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Menelaos83 είπε

Οι τιμες παντως που εχει στην wolt δεν δειχνουν να ειναι καμια τρελη ευκαιρια το μαγαζι, στον  μεσο ορο παιζουν.

Μα ειπε ο τς πας απο κει και ειναι ''τσαμπα'' ενω μεσα απο την wolt οι τιμες ειναι κανονικες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, VALLGOX είπε

Υπαρχει ενα νεο οικογενειακο μαγαζι που δεν εχει προσφορα για απεριοριστο, αλλα ειναι σαν να εχει

Γέροντα Παΐσιε εσύ? 

Ευχαριστούμε για την συμμετοχή αλλά αφού δεν έχει απεριόριστο δεν έχει θέση στο θέμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, PLACEBO_89 είπε

Μα ειπε ο τς πας απο κει και ειναι ''τσαμπα'' ενω μεσα απο την wolt οι τιμες ειναι κανονικες

Εγω καταλαβα μονο για το μενου, αμα ειναι τσαμπα τρεχω να προλαβω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, VALLGOX είπε

Πας και σκας στην κυριολεξια στο ποιοτικο φαγητο το μεγιστο με 10 ευρω το ατομο! (η παρεα μου κι εγω τρωμε παρα πολυ) Εχει πολλα πιατα απο ελληνικη και περσικη κουζινα και αξιζουν ολα τρελα, τεραστια σε τελειες τιμες!

Κάθε φορά που διαβάζω σε παρών τοπικ καλά σχόλια για τέτοιου είδους επιχείρηση, είμαι σίγουρος ότι ο πελάτης είναι από αυτούς που πάνε κρεοπωλείο και ζητάει το πιο φθηνό κρέας. Οπότε και για αυτό σε κάποιους φαίνονται και καλά αυτά τα πιάτα... 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, και σε ακριβά εστιατόρια δεν είναι σίγουρο ότι όλα σερβίρουν ακριβή πρώτη ύλη.

Ουκ ολίγα τα σκάνδαλα και οι αναφορές για εστιατόρια σεφ παγκοσμίου φήμης που σέρβιραν σαβούρα, αλλά ποιος το παίρνει χαμπάρι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, phanispal είπε

Καλά, και σε ακριβά εστιατόρια δεν είναι σίγουρο ότι όλα σερβίρουν ακριβή πρώτη ύλη.

Ουκ ολίγα τα σκάνδαλα και οι αναφορές για εστιατόρια σεφ παγκοσμίου φήμης που σέρβιραν σαβούρα, αλλά ποιος το παίρνει χαμπάρι.

Καλά σίγουρα, αλλά αυτά έχουν όντως το περιθώριο να την αγοράσουν. Αυτά τα φάε όσο θες, ή με 6 ευρώ έχω στο πιάτο 3 κιλά φαγητό, δεν το έχουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά αυτά της προσφοράς δε γράφουν πουθενά στο μενού για ολόφρεσκο ψάρι ή ακριβό μοσχάρι.

Αν όμως στο Βαρούλκο σου σερβίρουν τσιπούρα ιχθυοτροφείου αντί πελαγίσιας, η κοροϊδία είναι διπλή.

Τέλος πάντων, το post του φίλου πιο πάνω με πιατάρες 3€ κρίνεται ως αστείο, αλλά έχω ξαναγράψει ότι έχω φάει αξιοπρεπώς σε μαγαζί με 13€/άτομο και ότι κάποιες φορές έχω φάει χειρότερα σε ταβέρνες με συνηθισμένο κατάλογο/τιμές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμαστε πρωτα και μετα λιθοβοληστε με.

Εγω πιστευω οτι αργα ή γρηγορα θα τις ανεβασει τις τιμες, ισως ειναι κατι σαν τιμη γνωριμιας. Την ποιοτητα πιστευω δεν θα την ριξει. Οποτε το βρηκα σαν ευκαιρια. Ο λογος που το αναφερω ειναι γιατι εψαχνα πολυ καιρο με την παρεα μου να βρω ενα μαγαζακι που να εχει ποιοτικο φαγητο σε καλες τιμες αυτην την εποχη εν ετη 2023 που δεν υπαρχουν πια και πιστευω το ψαχνει και αλλος κοσμος. Αυτο το θεμα εχει ανοιξει για αυτον τον σκοπο. Το ηξερα οτι θα με κραξουν καποιοι και θα με πουν διαφημιστη κτλ κτλ, αλλα δεν με ενδιαφερει η γνωμη τους απο την στιγμη που δεν εχουν παει. Αν ειχαν παει θα τους ακουγα. Δεν εχω κανενα απολυτως λογο να διαφημισω το μαγαζι, λεω την εμπειρια μου απλα για να βοηθησω και αλλους στην αναζητηση. Οποιος δεν πιστευει, προβλημα του.

Οποιος εχει παει και δεν του αρεσε ή θεωρησε οτι πληρωσε στον μεσο ορο ή πολλα, ας μπει να το γραψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, VALLGOX είπε

Δεν εχω κανενα απολυτως λογο να διαφημισω το μαγαζι, λεω την εμπειρια μου απλα για να βοηθησω και αλλους στην αναζητηση. Οποιος δεν πιστευει, προβλημα του.

Και εγώ απλά λέω την εμπειρία μου όχι από την μεριά του καταναλωτή, αλλά από του επαγγελματία. Τέτοιες τιμές στην Ελλάδα δεν μπορούν να παιχτούν.

Για να καταλάβεις, εμείς που παίρνουμε ποντίκι ή χτένι σπαλας μοσχαρίσια, πάνω από 300-400 γρ σε κάθε μερίδα δεν μπορούμε να βάλουμε αν θέλουμε να το δώσουμε στα 8. Οπότε σόρι που είμαι δύσπιστος, αλλά ξέρω ότι δεν θα φάω ποιοτικό φαγητό στα 10 ευρώ και να σκάσω κιόλας (με ή χωρίς ποτά, δεν είπες) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/8/2023 στις 12:27 ΜΜ, Bitbit είπε

πόσες φορές έχεις τελειώσει γράφοντας το κείμενο; Χαλαρώστε λίγο στις περιγραφές. Μήπως πληρώνουν και τους πελάτες για να τρωνε;

Χαχαχαχαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/8/2023 στις 2:48 ΠΜ, VALLGOX είπε

Υπαρχει ενα νεο οικογενειακο μαγαζι που δεν εχει προσφορα για απεριοριστο, αλλα ειναι σαν να εχει ουσιαστικα με τις τιμες και τις ποσοτητες του, για αυτο και το γραφω εδω.

Η κουζίνα του Σαμουήλ
Εμμανουήλ Μπενάκη 58 Αθήνα

Στο ιντερνετ ακομα δεν υπαρχει τιποτα δυστυχως, εκτος απο το wolt, οπου το μενου εκει δεν εχει καμια σχεση με την πραγματικοτητα, δεν ξερω γιατι το εχουν κανει ετσι...

Πας και σκας στην κυριολεξια στο ποιοτικο φαγητο το μεγιστο με 10 ευρω το ατομο! (η παρεα μου κι εγω τρωμε παρα πολυ) Εχει πολλα πιατα απο ελληνικη και περσικη κουζινα και αξιζουν ολα τρελα, τεραστια σε τελειες τιμες! Τα λαχανικα φρεσκοτατα, τα κρεατικα λιωνουν στο στομα, οι πιτες αφρατες, πατατες φρεσκιες τραγανες, σος λαχανικων μερακλιδικες, ολα σπιτικα και ψημενα τελεια σε τεραστιες και πολυ φθηνες μεριδες! Δεν εχω ξαναδει κατι τετοιο! Μια οαση το 2023 με αυτην την ακριβεια και την σαβουρα του καρτελ της εστιασης πλεον δυστηχως! Ο ιδιοκτητης ειναι τοσο ευγενικος και εξυπηρετικος που σε σκλαβωνει παντα! Το μαγαζι αν και μικρουλι, ειναι παντου πεντακαθαρο, προσεγμενο και πολυ ομορφο!

Ειχαμε δωσει για ποικιλια κρεατικων-λαχανικων-πατατας-πιτα 4 ευρω τερας γαβαθα, ρυζι ανατολιτικο τουρτα τεραστια δυο-τριων ατομων με σαλτσες μελιτζανας-πατατες-ψητες ντοματες πανω σε πιτα αραβικη 2,5 ευρω και σαλατα χωριατικη με φετα-ελιες-πιπεριες και απο ολα 3 ευρω τερας γαβαθα. Ολα αριστα. Κερασε και καρπουζι στο τελος. Παντα ρωταγε πως μας φανηκαν πολυ ευγενικα και καλοπροαιρετα.

Ξερω οτι ακουγεται εξωπραγματικο (την σημερον ημερα, γιατι αλλες εποχες δεν θα ηταν), εκει ειναι το μαγαζι οποιος θελει να το διαπιστωσει ομως! Το μονο αρνητικο ειναι οτι αργουν να στα φερουν, αλλα αξιζει τον κοπο, το καλο πραγμα αργει να γινει που λενε.

Έλα εντάξει διαφήμιση κάνεις είτε ως ιδιοκτήτης είτε ως υπάλληλος επί πληρωμή. Άνοιξε πρόσφατα το μαγαζί εδώ κοντά και μας είχανε πετάξει φυλλάδια κάτω από την πόρτα, ψάχνετε πελατεία, λογικό και αναμενόμενο. 

Υπάρχουν και άλλα μαγαζιά εδώ που σκας με 10 ευρώ το άτομο. Δεν αποκλείεται κάποτε να περάσω να δοκιμάσω. 

Επεξ/σία από Basilhs23___
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Basilhs23___ είπε

Έλα εντάξει διαφήμιση κάνεις είτε ως ιδιοκτήτης είτε ως υπάλληλος επί πληρωμή. Άνοιξε πρόσφατα το μαγαζί εδώ κοντά και μας είχανε πετάξει φυλλάδια κάτω από την πόρτα, ψάχνετε πελατεία, λογικό και αναμενόμενο. 

Υπάρχουν και άλλα μαγαζιά εδώ που σκας με 10 ευρώ το άτομο. Δεν αποκλείεται κάποτε να περάσω να δοκιμάσω. 

😂 Καλα δε θα σου χαλασω χατιρι, οτι πεις 😂

Περα απο την πλακα τωρα, πες κανενα αλλο ταβερνακι που λες που να σκας με 10 το ατομο που να αξιζει το φαγητο. Τα ψαχνω κατι τετοια και δεν ειναι ευκολο να βρεις και αλλοι πολλοι που διαβαζουν το θεμα φανταζομαι τα ψαχνουν. Εκει στην περιοχη μονο τον Kiriko με τις μακαροναδες ξερω αλλα δεν ειναι ταβερνουλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...