Προς το περιεχόμενο

Μαγαζια με απεριοριστο φαγητο και ποτο με 13 euro! Aποψεις


eidikos33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ένα δυσάρεστο νέο για τους αμετανόητους πεινάλες Αθηνών και περιχώρων:

Το Mon Parnes αντικατέστησε τον μπουφέ με μενού στα 19€. Και από ότι είδα στο Tripadvisor με κακές κριτικές.

Συλλυπητήρια

Επεξ/σία από fair_play
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/12/2022 στις 8:52 ΜΜ, takoulou είπε

Είχα παει στο νησί στην παραλιακη με Αμφιθεας και ήταν πολυ χάλια  όλα τα πιατα.. Δεν τρωγόταν τίποτα... 

Μακρια από το νησί μόνο το νερό πίνεται εκεί 

Στις 4/12/2022 στις 8:52 ΜΜ, takoulou είπε

Είχα παει στο νησί στην παραλιακη με Αμφιθεας και ήταν πολυ χάλια  όλα τα πιατα.. Δεν τρωγόταν τίποτα...

Επεξ/σία από giorgaras_OGAME
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα προσφατα στο Ρακι Μεζε στη Καλλιθεα

Ειχαν φυγει τα μυδια απο το μενου (υποτιθεται οχι μονιμα), οποτε δεν ειχε μενει τιποτα να τρωγεται

Νομιζω οτι τα κινεζικα τα καταφερνουν ακομα να πουλανε all you can eat φαγητο που να τρωγεται,αυτοι με τα θαλασσινα δεν νομιζω οτι μπορουν πια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, vagos789 είπε

Πηγα προσφατα στο Ρακι Μεζε στη Καλλιθεα

Ειχαν φυγει τα μυδια απο το μενου (υποτιθεται οχι μονιμα), οποτε δεν ειχε μενει τιποτα να τρωγεται

Νομιζω οτι τα κινεζικα τα καταφερνουν ακομα να πουλανε all you can eat φαγητο που να τρωγεται,αυτοι με τα θαλασσινα δεν νομιζω οτι μπορουν πια

ποια ηταν η προσφορα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα... Δεν υπαρχει μαγαζι που να βγαζει περα με 13-17 Ευρω το φαγητο.. Δεν γινεται...Αλλο να εχει τιμες 20-22 Ευρω και με μικρα πιατα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κόνσεπτ πάντα μου φαινόταν κάπως περίεργο για εδώ Ελλάδα. Αν πεινάς τόσο πολύ που θέλεις να ρίξεις την ποιότητα για να "χορτάσεις" με 13€, βαράς δύο - τρεις προσφορές για take-out και τρως για δύο μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πάνε όλοι να σκάσουν στο φαΐ, είτε σε τέτοια μαγαζιά, είτε σε ταβέρνες/εστιατόρια.

Έχω γράψει σε προηγούμενες σελίδες ότι αυτό που μου άρεσε στο όλο concept είναι ότι μπορούσες να δοκιμάσεις απ' όλα, και οι μικρές μερίδες ήταν ιδανικές στο να μην πετάς φαγητό άδικα.

Για να κάνεις κάτι τέτοιο σε εστιατόριο πρέπει είτε να πας με μεγάλη παρέα να πάρετε απ' όλα και να τα μοιραστείτε, είτε να πάτε 2-4 άτομα, να σας βγει 100-150€/άτομο και παράλληλα να μη φάτε τα περισσότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστιατόρια με τέτοιου είδους κόνσεπτ θα πρέπει να ήταν προς αποφυγή από όλους μας. 

Νομίζω είναι προφανές το γιατί. Καλύτερα να βγούμε μια φορά το μήνα και να πάμε να φάμε κάπου ανθρώπινα παρά τρεις σε τέτοια σκουπίδια.

Εκτός αν είμαστε από αυτούς που κάνουμε ουρά για να βάλουμε βενζίνη στο πρατήριο που την πουλά κάτω από το κόστος....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε συμμερίζομαι καθολικά το παραπάνω.

Σίγουρα και εγώ και οι περισσότεροι έχουμε φάει σαβούρα και σε "ανθρώπινα" μέρη και μάλιστα την έχουμε πληρώσει δυσανάλογα ακριβά.

Ότι δηλαδή στις περισσότερες ψαροταβέρνες τη γαριδομακαρονάδα τη φτιάχνουν με φρέσκιες γαρίδες, και μόνο στο Νησί και στον Ψητό Μπακαλιάρο βάζουν κατεψυγμένες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Bomber-21 είπε

Εστιατόρια με τέτοιου είδους κόνσεπτ θα πρέπει να ήταν προς αποφυγή από όλους μας. 

Νομίζω είναι προφανές το γιατί. Καλύτερα να βγούμε μια φορά το μήνα και να πάμε να φάμε κάπου ανθρώπινα παρά τρεις σε τέτοια σκουπίδια.

Εκτός αν είμαστε από αυτούς που κάνουμε ουρά για να βάλουμε βενζίνη στο πρατήριο που την πουλά κάτω από το κόστος....

Το "ανθρώπινα" μόνο σε επίπεδο περιβάλλοντος (όμορφος χώρος, κλπ) μπορείς να το διασφαλίσεις. Τι γίνεται μέσα στην κουζίνα αρκετών (για να μην πω πολλών) εστιατορίων λίγοι γνωρίζουν και ακόμα λιγότεροι θα καταλάβουν όταν τους το σερβίρουν.

Το να δώσεις 35€/άτομο δεν σου διασφαλίζει απολύτως τίποτα, ειδικά αυτή την περίοδο που κόστη και πρώτες ύλες είναι "στον θεό". Εννοείται πως αν πας στα 120€/άτομο είσαι πιο σίγουρος, αφού μιλάμε για λιγότερα και γνωστά μαγαζιά, που σέβονται και προσέχουν το όνομά τους. Αλλά προφανώς αυτοί που θα δώσουν 250€ για μια έξοδο δεν έχουν στην λίστα τους να τσεκάρουν τον "ψητό μπακαλιάρο"

Τέλος, με δεδομένο ότι για πολλούς ανθρώπους η όποια έξοδος για φαγητό δεν είναι μόνο θέμα μασαμπούκας αλλά το highlight της εβδομάδας, το "καλύτερα μία φορά με 100 από τρεις φορές με 20/φορά" δεν είναι και θέσφατο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Υπαρχει ενα νεο οικογενειακο μαγαζι που δεν εχει προσφορα για απεριοριστο, αλλα ειναι σαν να εχει ουσιαστικα με τις τιμες και τις ποσοτητες του, για αυτο και το γραφω εδω.

Η κουζίνα του Σαμουήλ
Εμμανουήλ Μπενάκη 58 Αθήνα

Στο ιντερνετ ακομα δεν υπαρχει τιποτα δυστυχως, εκτος απο το wolt, οπου το μενου εκει δεν εχει καμια σχεση με την πραγματικοτητα, δεν ξερω γιατι το εχουν κανει ετσι...

Πας και σκας στην κυριολεξια στο ποιοτικο φαγητο το μεγιστο με 10 ευρω το ατομο! (η παρεα μου κι εγω τρωμε παρα πολυ) Εχει πολλα πιατα απο ελληνικη και περσικη κουζινα και αξιζουν ολα τρελα, τεραστια σε τελειες τιμες! Τα λαχανικα φρεσκοτατα, τα κρεατικα λιωνουν στο στομα, οι πιτες αφρατες, πατατες φρεσκιες τραγανες, σος λαχανικων μερακλιδικες, ολα σπιτικα και ψημενα τελεια σε τεραστιες και πολυ φθηνες μεριδες! Δεν εχω ξαναδει κατι τετοιο! Μια οαση το 2023 με αυτην την ακριβεια και την σαβουρα του καρτελ της εστιασης πλεον δυστηχως! Ο ιδιοκτητης ειναι τοσο ευγενικος και εξυπηρετικος που σε σκλαβωνει παντα! Το μαγαζι αν και μικρουλι, ειναι παντου πεντακαθαρο, προσεγμενο και πολυ ομορφο!

Ειχαμε δωσει για ποικιλια κρεατικων-λαχανικων-πατατας-πιτα 4 ευρω τερας γαβαθα, ρυζι ανατολιτικο τουρτα τεραστια δυο-τριων ατομων με σαλτσες μελιτζανας-πατατες-ψητες ντοματες πανω σε πιτα αραβικη 2,5 ευρω και σαλατα χωριατικη με φετα-ελιες-πιπεριες και απο ολα 3 ευρω τερας γαβαθα. Ολα αριστα. Κερασε και καρπουζι στο τελος. Παντα ρωταγε πως μας φανηκαν πολυ ευγενικα και καλοπροαιρετα.

Ξερω οτι ακουγεται εξωπραγματικο (την σημερον ημερα, γιατι αλλες εποχες δεν θα ηταν), εκει ειναι το μαγαζι οποιος θελει να το διαπιστωσει ομως! Το μονο αρνητικο ειναι οτι αργουν να στα φερουν, αλλα αξιζει τον κοπο, το καλο πραγμα αργει να γινει που λενε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, VALLGOX said:

Υπαρχει ενα νεο οικογενειακο μαγαζι που δεν εχει προσφορα για απεριοριστο, αλλα ειναι σαν να εχει ουσιαστικα με τις τιμες και τις ποσοτητες του, για αυτο και το γραφω εδω.

Η κουζίνα του Σαμουήλ
Εμμανουήλ Μπενάκη 58 Αθήνα

Στο ιντερνετ ακομα δεν υπαρχει τιποτα δυστυχως, εκτος απο το wolt, οπου το μενου εκει δεν εχει καμια σχεση με την πραγματικοτητα, δεν ξερω γιατι το εχουν κανει ετσι...

Πας και σκας στην κυριολεξια στο ποιοτικο φαγητο το μεγιστο με 10 ευρω το ατομο! (η παρεα μου κι εγω τρωμε παρα πολυ) Εχει πολλα πιατα απο ελληνικη και περσικη κουζινα και αξιζουν ολα τρελα, τεραστια σε τελειες τιμες! Τα λαχανικα φρεσκοτατα, τα κρεατικα λιωνουν στο στομα, οι πιτες αφρατες, πατατες φρεσκιες τραγανες, σος λαχανικων μερακλιδικες, ολα σπιτικα και ψημενα τελεια σε τεραστιες και πολυ φθηνες μεριδες! Δεν εχω ξαναδει κατι τετοιο! Μια οαση το 2023 με αυτην την ακριβεια και την σαβουρα του καρτελ της εστιασης πλεον δυστηχως! Ο ιδιοκτητης ειναι τοσο ευγενικος και εξυπηρετικος που σε σκλαβωνει παντα! Το μαγαζι αν και μικρουλι, ειναι παντου πεντακαθαρο, προσεγμενο και πολυ ομορφο!

Ειχαμε δωσει για ποικιλια κρεατικων-λαχανικων-πατατας-πιτα 4 ευρω τερας γαβαθα, ρυζι ανατολιτικο τουρτα τεραστια δυο-τριων ατομων με σαλτσες μελιτζανας-πατατες-ψητες ντοματες πανω σε πιτα αραβικη 2,5 ευρω και σαλατα χωριατικη με φετα-ελιες-πιπεριες και απο ολα 3 ευρω τερας γαβαθα. Ολα αριστα. Κερασε και καρπουζι στο τελος. Παντα ρωταγε πως μας φανηκαν πολυ ευγενικα και καλοπροαιρετα.

Ξερω οτι ακουγεται εξωπραγματικο (την σημερον ημερα, γιατι αλλες εποχες δεν θα ηταν), εκει ειναι το μαγαζι οποιος θελει να το διαπιστωσει ομως! Το μονο αρνητικο ειναι οτι αργουν να στα φερουν, αλλα αξιζει τον κοπο, το καλο πραγμα αργει να γινει που λενε.

πόσες φορές έχεις τελειώσει γράφοντας το κείμενο; Χαλαρώστε λίγο στις περιγραφές. Μήπως πληρώνουν και τους πελάτες για να τρωνε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, VALLGOX είπε

Υπαρχει ενα νεο οικογενειακο μαγαζι που δεν εχει προσφορα για απεριοριστο, αλλα ειναι σαν να εχει ουσιαστικα με τις τιμες και τις ποσοτητες του, για αυτο και το γραφω εδω.

Η κουζίνα του Σαμουήλ
Εμμανουήλ Μπενάκη 58 Αθήνα

Στο ιντερνετ ακομα δεν υπαρχει τιποτα δυστυχως, εκτος απο το wolt, οπου το μενου εκει δεν εχει καμια σχεση με την πραγματικοτητα, δεν ξερω γιατι το εχουν κανει ετσι...

Πας και σκας στην κυριολεξια στο ποιοτικο φαγητο το μεγιστο με 10 ευρω το ατομο! (η παρεα μου κι εγω τρωμε παρα πολυ) Εχει πολλα πιατα απο ελληνικη και περσικη κουζινα και αξιζουν ολα τρελα, τεραστια σε τελειες τιμες! Τα λαχανικα φρεσκοτατα, τα κρεατικα λιωνουν στο στομα, οι πιτες αφρατες, πατατες φρεσκιες τραγανες, σος λαχανικων μερακλιδικες, ολα σπιτικα και ψημενα τελεια σε τεραστιες και πολυ φθηνες μεριδες! Δεν εχω ξαναδει κατι τετοιο! Μια οαση το 2023 με αυτην την ακριβεια και την σαβουρα του καρτελ της εστιασης πλεον δυστηχως! Ο ιδιοκτητης ειναι τοσο ευγενικος και εξυπηρετικος που σε σκλαβωνει παντα! Το μαγαζι αν και μικρουλι, ειναι παντου πεντακαθαρο, προσεγμενο και πολυ ομορφο!

Ειχαμε δωσει για ποικιλια κρεατικων-λαχανικων-πατατας-πιτα 4 ευρω τερας γαβαθα, ρυζι ανατολιτικο τουρτα τεραστια δυο-τριων ατομων με σαλτσες μελιτζανας-πατατες-ψητες ντοματες πανω σε πιτα αραβικη 2,5 ευρω και σαλατα χωριατικη με φετα-ελιες-πιπεριες και απο ολα 3 ευρω τερας γαβαθα. Ολα αριστα. Κερασε και καρπουζι στο τελος. Παντα ρωταγε πως μας φανηκαν πολυ ευγενικα και καλοπροαιρετα.

Ξερω οτι ακουγεται εξωπραγματικο (την σημερον ημερα, γιατι αλλες εποχες δεν θα ηταν), εκει ειναι το μαγαζι οποιος θελει να το διαπιστωσει ομως! Το μονο αρνητικο ειναι οτι αργουν να στα φερουν, αλλα αξιζει τον κοπο, το καλο πραγμα αργει να γινει που λενε.

Επειδη ειναι καινουργιο για να γινει διαφημιση..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...