Προς το περιεχόμενο

Μαγαζια με απεριοριστο φαγητο και ποτο με 13 euro! Aποψεις


eidikos33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, Dark_son20 είπε

με την πρώτη ευκαιρία θα τον δοκιμάσω!

Σκάλες ανώτερος από τον Ρήγα και πιο φτηνός

Στον προτείνω με κλειστά τα μάτια :)

3 λεπτά πριν, mp123 είπε

 βασιλης στον κορυδαλλο . 

Πολύ "βιομηχανοποιημένη" φάση ρε παιδί μου, δε τον συμπαθώ (όπως και τον Τάσο στο Αιγάλεω)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 414
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οταν ακους πολλα κερασια, κρατα μικρο καλαθι. Δηλαδη αν ειναι να δινω λιγα λεφτα και να τρωω οτι θελω, τοτε θα πρεπει να αρχισω να αναρωτιεμαι για την ποιοτητα του φαγητου. Ευχαριστω δεν θα παρω. Θα προτιμησω να φαω σπιτι μου, με υλικα που θα εχω διαλεξει, και αν τα οικονομικα μου το επιτρεπουν θα παω να φαω σε ενα αξιοπρεπες εστιατοριο

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ τον τασο ουτε εγω αν και παλια εκει πηγαιναμε.ο βασιλης ειναι καλυτερος.   συνηθως για να παμε για σουβλες κλπ επιλεγω μερες χωρις πολυ κινηση.τον ζηση δεν το ηξερα. αλλα θα παμε μια βολτα απο εκει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, margaritagr είπε

Και πήγα σήμερα στον Ψητό Μπακαλιάρο με βαριά καρδιά ενώ επέμενε ένας οτι «έχει φάει κι ειναι πολυ καλα» και μας έφαγε να παμε. 

Λοιπόν τέτοιοι άνθρωποι που θα σου πουν οτι αυτο το φαΐ ειναι «πολυ καλο» , δεν πρέπει να χουν παει σε κατι παραπάνω απο goodys στη ζωή τους. Ειλικρινά δηλαδή απλά ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ να το θεωρείς πολυ καλο.

Ενταξει προφανώς οι μερίδες ειναι μικροσκοπικές. Και προφανώς δεν περιμένεις καμία σοβαρή ποιότητα. Αλλα ρε άνθρωπε έστω δώσε στον κόσμο να φάει κατι νόστιμο!!! Οι άπειρες σαβούρες που βάζουμε στο αντί φιτνες δεν ειναι ποιοτικές αλλα τουλάχιστον ειναι νόστιμες! 

Αυτο το μαγαζί ηταν το απόλυτο τ-ι-π-ο-τ-α. Τζατζίκι της πλάκας, πατάτα τηγανιτή φρέσκια υποτίθεται - εγώ θα πω standard ξαναζεσταμένη, καβουροσαλατα γέλασε το σύμπαν, σαλάτα πολίτικη 5 κομματάκια λάχανου με ξύδι, καλαμαράκια ξερά, φέτα ψητή που δεν παίζει να ηταν φέτα, γαρίδες ανοστες, γαριδομακαρονάδα με μακαρονια που το ίδιο το γκαρσόνι είπε οτι ειναι προμαγειρεμένα και απλά τα ζεσταίνουν. Μπακαλιάρο δε δοκίμασα καν, το μονο που ηταν καλο ηταν το τηγανητό γαριδάκι. Μύδια φώναζαν οτι θα πάθεις δηλητηρίαση, ουτε αυτά τα ακούμπησα. 

Γυρισα σπίτι μ ενα ωραιο κάψιμο-βάρος στο στομάχι που δεν το έχω ουτε όταν τρώω kfc. 

Στο Ρεμουτσικο - ταβέρνα Άγιος Δημητριος,  με τα ίδια λεφτά τρως ποιοτικά και νόστιμα, στο Δράμι -μεζεδοπωλείο Γλυφάδα- επισης προσεγμένα πιάτα και νόστιμα με κάτω απο 20/άτομο. 

Ο μόνος λόγος να πας στον Μπακαλιάρο ειναι αν θες να φας σαν ζώο που και πάλι δε θα μπορέσεις να το κανεις καθώς ειναι τόσο μικρές οι μερίδες που θα πρέπει να παραγγείλεις ξανά και ξανά και ξανά και ξανά , ώσπου να σε κράξουν.

0/10 

Αρχικά να πω ότι δείχνεις προκατειλημμένη, οπότε όταν πηγαίνεις με προκατάληψη σε οποιοδήποτε μαγαζί, είναι σχεδόν απίθανο να αποκομίσεις κάτι θετικό.

Κατά δεύτερον, σε ποιο πήγες;

Αυτό που έχω πει εγώ για τον Ψητό Μπακαλιάρο, είναι ότι τις 2-3 φορές που έτυχε να πάω, βρήκα το φαΐ του αποδεκτό.

Για να το πω καλύτερα, αν και το 'χω ξαναπεί, στην πλειοψηφία των «κανονικών» ταβερνών-εστιατορίων που έχω πάει τόσα χρόνια δε μπορώ να πω ότι έχω δει μεγάλη διαφορά στην ποιότητα.

Πες μου δηλαδή ότι στις περισσότερες ταβέρνες το τζατζίκι είναι χειροποίητο και όχι από τενεκέδες από supermarket ή άλλους προμηθευτές, ότι οι πατάτες είναι σωστές παντού, ότι οι σαλάτες έχουν την πεντανόστιμη ντομάτα και αγγούρι απ' τον κήπο, ότι η φέτα είναι απ' το χωριό του ταβερνιάρη, ότι τα καλαμαράκια δεν τα καίνε πουθενά και πουθενά δεν είναι λάστιχο, μπλα μπλα μπλα. Μπάλες. Πάνω-κάτω τα ίδια είναι παντού (στο ίδιο price range). Τυποποιημένα.

Αυτό που αλλάζει είναι το περιτύλιγμα. Δε γίνεται αυτός ο χαμός, το σέρβις συνήθως είναι καλύτερο, συνήθως ο χώρος είναι πιο άνετος, και γενικότερα υπάρχει «άλλος αέρας» ή δεν υπάρχει αυτή η φτήνια αν θες.

Προφανώς και υπάρχουν εξαιρέσεις, αλλά και πάλι δεν πιστεύω ότι οι διαφορές είναι τεράστιες.

Επεξ/σία από phanispal
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, margaritagr είπε

Και πήγα σήμερα στον Ψητό Μπακαλιάρο με βαριά καρδιά ενώ επέμενε ένας οτι «έχει φάει κι ειναι πολυ καλα» και μας έφαγε να παμε. 

Λοιπόν τέτοιοι άνθρωποι που θα σου πουν οτι αυτο το φαΐ ειναι «πολυ καλο» , δεν πρέπει να χουν παει σε κατι παραπάνω απο goodys στη ζωή τους. Ειλικρινά δηλαδή απλά ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ να το θεωρείς πολυ καλο.

Ενταξει προφανώς οι μερίδες ειναι μικροσκοπικές. Και προφανώς δεν περιμένεις καμία σοβαρή ποιότητα. Αλλα ρε άνθρωπε έστω δώσε στον κόσμο να φάει κατι νόστιμο!!! Οι άπειρες σαβούρες που βάζουμε στο αντί φιτνες δεν ειναι ποιοτικές αλλα τουλάχιστον ειναι νόστιμες! 

Αυτο το μαγαζί ηταν το απόλυτο τ-ι-π-ο-τ-α. Τζατζίκι της πλάκας, πατάτα τηγανιτή φρέσκια υποτίθεται - εγώ θα πω standard ξαναζεσταμένη, καβουροσαλατα γέλασε το σύμπαν, σαλάτα πολίτικη 5 κομματάκια λάχανου με ξύδι, καλαμαράκια ξερά, φέτα ψητή που δεν παίζει να ηταν φέτα, γαρίδες ανοστες, γαριδομακαρονάδα με μακαρονια που το ίδιο το γκαρσόνι είπε οτι ειναι προμαγειρεμένα και απλά τα ζεσταίνουν. Μπακαλιάρο δε δοκίμασα καν, το μονο που ηταν καλο ηταν το τηγανητό γαριδάκι. Μύδια φώναζαν οτι θα πάθεις δηλητηρίαση, ουτε αυτά τα ακούμπησα. 

Γυρισα σπίτι μ ενα ωραιο κάψιμο-βάρος στο στομάχι που δεν το έχω ουτε όταν τρώω kfc. 

Στο Ρεμουτσικο - ταβέρνα Άγιος Δημητριος,  με τα ίδια λεφτά τρως ποιοτικά και νόστιμα, στο Δράμι -μεζεδοπωλείο Γλυφάδα- επισης προσεγμένα πιάτα και νόστιμα με κάτω απο 20/άτομο. 

Ο μόνος λόγος να πας στον Μπακαλιάρο ειναι αν θες να φας σαν ζώο που και πάλι δε θα μπορέσεις να το κανεις καθώς ειναι τόσο μικρές οι μερίδες που θα πρέπει να παραγγείλεις ξανά και ξανά και ξανά και ξανά , ώσπου να σε κράξουν.

0/10 

Καλα τι συγκρινουμε το ρεμουτσικο και το δραμι με το ψητο μπακαλιαρο..

Και μονο οτι σκεφτηκες να τα συγκρινεις ειναι ιεροσυλια. 9 στα 10 μαγαζια του ειδους αυτου ειναι επιεικως απαραδεκτα για αυτο δεν μπαινω πλεον στον κοπο (εχω δοκιμασει 2 φορες) να ξαναπατησω. Χιλιες φορες να δωσω 2 ευρω παραπανω να φαω ποιοτικο φαγητο και σε ικανοποιητικη ποσοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Menelaos83 είπε

Καλα τι συγκρινουμε το ρεμουτσικο και το δραμι με το ψητο μπακαλιαρο..

Και μονο οτι σκεφτηκες να τα συγκρινεις ειναι ιεροσυλια. 9 στα 10 μαγαζια του ειδους αυτου ειναι επιεικως απαραδεκτα για αυτο δεν μπαινω πλεον στον κοπο (εχω δοκιμασει 2 φορες) να ξαναπατησω. Χιλιες φορες να δωσω 2 ευρω παραπανω να φαω ποιοτικο φαγητο και σε ικανοποιητικη ποσοτητα.

Στο νησι που παω εγω παντως ειναι μια χαρα και η ποιοτητα και η ποσοτητα των μεριδων και η εξυπηρετηση....Να τα λεμε και αυτα...13 ευρω στα αλλα εστιατορια εχει μονο η μπριζολα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Menelaos83 είπε

Καλα τι συγκρινουμε το ρεμουτσικο και το δραμι με το ψητο μπακαλιαρο..

Και μονο οτι σκεφτηκες να τα συγκρινεις ειναι ιεροσυλια. 9 στα 10 μαγαζια του ειδους αυτου ειναι επιεικως απαραδεκτα για αυτο δεν μπαινω πλεον στον κοπο (εχω δοκιμασει 2 φορες) να ξαναπατησω. Χιλιες φορες να δωσω 2 ευρω παραπανω να φαω ποιοτικο φαγητο και σε ικανοποιητικη ποσοτητα.

στο δραμι τρεις φορες εχω παει πανακριβο σε σχεση με την ποιοτητα .   ρακαδημια στο αιγαλεο πολυ καλυτερο μαγαζι και πολυ πιο φθηνο.

Επεξ/σία από mp123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, mp123 είπε

στο δραμι τρεις φορες εχω παει πανακριβο σε σχεση με την ποιοτητα .   ρακαδημια στο αιγαλεο πολυ καλυτερο μαγαζι και πολυ πιο φθηνο.

Όχι και καλύτερη η ρακαδημία από το δράμι βρε πατρίδα...

Πιο τίμιο μαγαζί / vfm ναι, το δέχομαι, καλύτερο όμως σίγουρα όχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Όχι και καλύτερη η ρακαδημία από το δράμι βρε πατρίδα...

Πιο τίμιο μαγαζί / vfm ναι, το δέχομαι, καλύτερο όμως σίγουρα όχι

οκ γουστα ειναι αυτα. θα παω ζηση που προτινεις 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ρακαδικα στο αιγαλεω ειναι πολυ μετρια παιδια και χρεωνουν το ψωμι το νερο οσες φορες θελουν. οι ποικιλιες ειναι φτιαγμενες απο το πρωι επειδη τα εχω δει τα εχουν σε μια στοιβα τα κρεατα ψημενα απο το πρωι και απλα τα σερβιρουν μετα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς βγαίνουν αυτά τα μαγαζιά ρε παιδιά; Ποντάρουν στο ότι για κάθε έναν που θα φάει - πιεί υπερβολικά θα είναι περισσότεροι αυτοί που δεν θα το κάνουν; Αλλιώς δεν βγαίνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, AristidisZ είπε

Σκάλες ανώτερος από τον Ρήγα και πιο φτηνός

Στον προτείνω με κλειστά τα μάτια :)

+1 για Ζήση. Με πήγαινε η γιαγιά μου από μικρό παιδί. Βέβαια ήταν σε απόσταση περπατήματος από το πατρικό. Το παρκάρισμα είναι ένα θέμα εκεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...